Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

sysoj psojic

Druhý díl filmového zpracování Pána prstenů byl ve své době jistě očekávanou veličinou filmového světa. Po skvělé jedničce je tedy na místě očekávání, jak se s látkou druhé knihy Jackson popral. A přichází dobrá zpráva. Režisér nezklamal. Pokládá před nás filmovou lahůdku, pro kterou platí všechny klady, vyslovené v hodnocení předchozího filmu. Opět skvělí herci, hutná atmosféra, úchvatný vizuál a nádherně pompézní bitva o Helmův žleb. Dvěma věžím bych vytkl pouze mírně ospalou část s občasnými kecavými scénami. V porovnání se zbytkem filmu se ale moje výtka ztrácí kdesi v hlubinách. Druhý film je vynikající a svoje místo si v žebříčku nejlepších filmů rozhodně zaslouží. Vždyť ani po třech shlédnutích neztrácí na působivosti. A to o něčem svědčí. (94%) ()

Andy.222

Když jsem to poprvé viděl v kině, považoval jsem to za nejlepší film, co jsem v životě viděl. Dnes už bych byl v podobných prohlášení střízlivější a při porovnávání s Návratem krále bych se musel hodně rozhodovat, kterému z nich bych dal přednost. ()

Mrtvobog

U mňa rozhodne najlepší diel celej série - Spoločenstvo sa len rozbiehalo (avšak putovanie Stredozemou bolo vynikajúce) a Návrat je asi najmenej konzistentný z celej trilógie (tento záverečný diel ma zaujal asi najmenej). Osekaná verzia Veží môže vyzerať roztriešteno, ale rozšírená verzia to úplne vyváži (podarené vynechané scény, ktoré spájajú inak nejasné momenty filmu). K tomu ponurejšia atmosféra, schizofrenický Glum, epické kráľovstvo Rohan (H. Shore - vynikajúca hudba), nechutný Saruman a jeho orkovia, veľký pochod Entov (v rozšírenej verzii aj Huornov) a monumentálna bitka o Helm´s Deep. Skrátka, ozajstná fantasy plná dynamiky. ()

zero_zelo

jednička je dobrá, milá a hodnější. dvojka je konečně akční, i když teda by to muselo mít asi 8 hodin, aby to chytlo všechno z předlohy. ale nedá se nic dělat, pro mě z dílů nejoblíbenější. ()

turboviking

Zde musím souhlasit s uživatelem Glukoza, avšak nepoužil bych výraz nejhorší, ani žádný další podobný protože nechci nijak urazit veledílo pana Jacksona. Takže řekl bych asi, trochu slabší díl ze série. Na Fellowship of ring to prostě nemá, ale zase má tento díl jiné epické vlastnosti, jako je třeba záchrana Theodena ze spárů z mocichtivosti poblázněného Sarumana a následná skoro beznadějná bitva o Helmův žleb. Nesledujeme už jen naše společenstvo, ale režisér nám ukazuje válkou zmítanou středozemi. A zde je vidět že s vyobrazením zbytku Tolkienova světa neměl sebemenší problém. Battle of the Hornburg - epický zážitek, a to že Peter Jackson do bitvy zapojil Lothlorienské elfy (v knize se nic takového nestalo) byl perfektní nápad. Rohanská armáda, nebo lépe to co posbíraly (film) proti obrovské přesile Uruk-Hai, prostě aby to ve filmu vypadalo realisticky, aby vůbec měly nějakou šanci se ubránit, musel by každý druhý Rohanský lučištník střílet jako Rambo, tak proto ta malá posila elfů :-) V knize byla Rohanská armáda mnohem větší, nebudu to dále rozebírat, takže i přes to že se jedná o trochu slabší díl, musím dát 5* ()

Filatov

"Starý svět shoří v ohních řemeslné práce." Oproti Společenstvu znatelně ubylo vzletných myšlenek a poselství. Děj je přímočařejší a zaměřuje se více na akci, než na nějaké hloubání. Je také více roztříštěn, ale to není vina filmu, nýbrž i předlohy, které se snaží Dvě věže držet, ale je vidět, že se snaží přizpůsobit širokému spektru publika a děj zjednodušit. K popsání všech událostí děj musí skákat z místa na místo, aby dokázal všechno jakž takž vysvětlit, ale ono to stejně nestačí. Knižní předloha je prostě mnohem mnohem obsáhlejší. Užijeme si hodně skvěle propracovaných bitev. U Helmova žlebu dokázal Jackson vykouzlit pořádně tíživou atmosféru beznaděje při příchodu Sarumanova vojska. Oproti Společenstvu musím o jednu hvězdičku slevit. ()

pirate

Celkem ok mezidíl, kterému chybí lepší prožitek, občas bych přitvrdil v akci, když už se jedná o tento film, je o něco méně zajímavější, než první a třetí díl a někdy i zdlouhavý. Ale jako takový mezidíl je však na rozdíl od jiných velkolepější a promyšlenější. 60 - 70% a lepší tři hvězdy. ()

shinlove

Druhý díl mám nejraději. Celý přesun do Helmova žlebu a následná bitva o něj je skvělá! Glum už tady hraje důležitou roli a obdivuji Serkise, jak jej ztvárnil. Jeho boj, jestli jsou hobitci hodní nebo ne, je skvěle natočený. Celý film už ubíhá svižným tempem, zábavný, např.souboj elfa s trpaslíkem kdo kolik zabil protivníků :) A jízda Legolase na "skejtu", prostě bomba! :) Jsem spokojený, víc jsem už nečekal. 5* ()

worship.film

Jeden ze skvostů kinematografie 21. století. Výborně zpracovaný příběh a úžasná krajina Nového Zélandu dávají tomuto snímku zasloužené prvenství mezi fantasy scénou. Mystické postavy jsou do nejmenších detailů ztvárněné, a to až neuvěřitelně věrohodně. Od té doby, co jsem film viděl poprvé, což už je slušná dávka let zpět, je pro mě stále něčím novým, obohacujícím. Na rozdíl od Společenstva prstenu a Návratu krále mi ale Dvě věže dávají něco navíc. Pro mě zatím nejlepší zachycení bitevních vřav a emotivních chvil z celé trilogie. ()

enzo_cz

Tady je až zřetelně vidět, že tento díl je "pouhým mostem" mezi prvním a třetím. Tempo je rychlejší, akčnější, ale děj již není tak konzistentní. Přesto dávám s klidným srdcem pět hvězd. Nejen kvůli lásce k této triologii, ale hlavně za výkon pana GLUMA. ()

Johnlaw

Pány prsteny vždy řadím podle velkoleposti. Pokud jde o dvě věže tak jsou na 2.místě. Skvělá hudba jako efekty(ikdyž v těch to občas vrže). Velmi mě překvapil výkon Andyho Serkise který v podání Gluma vyloženě válel. Tento film si pět hvězdiček jednoznačně zaslouží. ()

baterka.27

Dlouho jsem nemohla přijít na to, co stojí za úspěchem Pána prstenů. Celý příběh mi přišel temný a ponurý, Frodovo poslání téměř beznadějné, to ve mě nevyvolávalo pozitivní myšlenky a proto jsem filmy ani znovu nevyhledávala. Dostala jsem se ovšem ke knihám, které si mě postupně získávaly, děj mě pohltil, zamilovala jsem si postavy a už jsem byla plná toho fanouškovského nadšení, které Pán prstenů budí u mnoha lidí. Od knih už je jen kousek k filmu, a dnes musím uznat, že si Jackson dal práci a natočil tři výborné filmy. Poté, co jsem viděla všechny tři díly rozšířené o vystřižené scény, mi oficiální verze už zkrátka nestačí. Dvě věže mám asi nejradši. Možná kvůli Stromovousovi, možná kvůli úžasné bitvě u Helmova Žlebu... ()

Kikca3252 odpad!

Nic jiného než odpad už snad ani dát nemůžu. Nejsem prostě fanda skřetů a všemožných potvor. Tento film by nebyl tak hrozný, ale jelikož si ho moji sourozenci už 2 týdny pouštějí dokola a dokola (s 1. a 3. dílem) začala jsem na něj být alergická... ()

Milia_Malae

U jedničky jsem vytýkal ztrátu tempa ke konci, tady už je vše v nejlepším pořádku. Tempo se postupně rozjíždí až do finále. Kniha byla v tomto díle k filmařům ještě nepřátelštější, než dříve a proto musím ocenit s jakou gracií se s ní Peter Jackson a jeho tým vyrovnal. Trošku větší zásahy do událostí v knize, proto vnímám pouze jako drobnost. Jedinné co mě zde ovšem zamrzelo byla postava Éowyn, která může připadat nečtenáři v klasické verzi zastiňována Arwen. V prodloužené však už dostává více prostoru, takže i její fanoušci si přijdou na své. Jinak není co vytýkat. Vynikající herecké výkony, skvěle vypadající triky, nářezové bitvy, výborná výprava, krásné kostýmy a dechberoucí hudba a lokace. Samozřejmě je třeba vyzdvihnout i perfekní postavu Gluma, kde herecký výkon hravě strčí do kapsy i ty největší oskarové umělce. Nebýt stejně geniální knižní předlohy, tak jde o dokonalý film. Takhle je jenom téměř dokonalý. ()

assassinGH

No tak Pána Prsteňov druhú časť mam rád hlavne kvôli jej akčnejšiemu deju ako v predošlej časti (nieže by som chcel povedať že ta bola horšia). Bolo tam viac vojnových scén, a taktiež tam už konečne boli zobrazený Enti a Glum. Po pozretí predĺženej verzii sa mi zdalo že sú tie súboje aj trošku rozšírené čo je super. Táto časť je ako keby takým rozpätím deja predošlej časti. Čiže sa dá považovať za taký stredný doplnok medzí jednotkou a trojkou :) ()

blackperseus

KOMENT SA TÝKA CELEJ PRSTEŇOVSKEJ TRILÓGIE! Ospravedlňujem sa, ale naozaj nie som schopný písať komenty ku každému filmu zvlášť. Jednak sa mi to zlieva a jednak som naozaj počas sledovania nezachytil výraznejšie kvalitatívne výkyvy. Pánovi prsteňov som sa vyhýbal dosť dlho, nie celkom cielene, ale z tých útržkov, čo som videl, počul, čítal, som nemal pocit, že by malo ísť o niečo, čo by ma mohlo nejako extra zaujímať. Tolkienove knihy som nečítal nie pre ich objemnosť a váhu, ale práve z tohto dôvodu, neťahalo ma to. Teraz som bol dokopaný k súvislej projekcii celej Jacksonovej trilógie, časti nasledovali v miniatúrnych časových odstupoch. Resumé? Myslím, že som sa v prvopočiatočných odhadoch ohľadom Tolkienovej ságy vôbec nemýlil. Netuším, v čom a aký veľký je rozdiel film vs. literatúra, ale to čo som videl, ma skrátka nechytilo za gule. Zápory? Celý príbeh mi prišiel ako vycucaný z prsta. Viem oceniť dobré nápady a príbehové zvraty, ale toto bolo niečo v štýle „dáme tam cestu cez desať hodín filmu, okoreníme hocičím, čo nás napadne, trpaslíci, lesné víly, draci, čarodejníci, etc., vyjde z toho epický príbeh“. Nevyšiel. Pre mňa to bola len spatlanina nápadov, motívov, postáv, viac-menej nasilu zošróbovaných do jedného megadlhého celku. Králi umierali, hrdinovia bojovali, a mňa akoby sa nič z toho netýkalo. Môžem plakať za postavou, ktorá umrela v bitke s kilometrovými slonmi? Sorry, z plienok som už vyrástol, na väčšie angažovanie sa potrebujem viac, potrebujem chytiť za gule! Frodo putuje nekonečne dlhú cestu, snehom, blatom, podzemím, Mordorom, a naspäť si to skráti za pomoci prerastených orlov? Logika jak fras. Záporáci (okrem Sarumana) sú všetko ohavní orkovia, skřeti, tí kladní sú zasa sympaťáci do posledného vlasu. Žiadna zápletka, žiadny prekvapivý zvrat, od začiatku viete, kto je dobrý, kto zlý, a ako ich vzájomný súboj dopadne. Väčšiu „podbízivost“ som ešte nevidel. Opakujem sa, ale sorry, z plienok som vyrástol. A všetky tieto prešľapy na ploche vyše desiatich hodín, ktorú aj tak z drvivej časti zaberajú počítačové efekty. A ani jedna „zaguleberúca“ ženská hrdinka. Hm, klady? Pár by sa ich azda našlo, ale bolo by to iba to, že to bola celkom pekná podívaná pre oko, skrátka oddychová jednohubka, pri ktorej sa nemusíte sústrediť. Keby to ovšem len nemalo tých 10 hodín... Osobne by som to v kine asi len ťažko vydržal, preto bude nový Hobbit výzvou. :-) Bezprostredne po dopozeraní som celej trilógii nadelil po štyroch, s istým odstupom musím bohužiaľ znížiť celoplošne na tri, pretože... pretože! Pán prsteňov pre mňa nie je príbeh. Snáď odpustíte. ()

Alvin

Tak jsem si opět potvrdil, že Dvě věže na mě nepůsobí tak vyváženě, jako bylo Společenstvo. Dvě třetiny filmu se stále bojuje a to hned na několika frontách, ale i když je to vizuálně opět parádní, po těch čtyřech hodinách je jakýkoli další padlý skřet s šípem v hrudi nebo sekyrou v hlavě v podstatě nuda. Taky mi moc nesedly Jacksonovi humorné vložky do soubojů, třeba ta jak Legolas sjíždí na skejtu po schodišti z hradeb. Je fakt, že většinu ostatních fantasy filmů tohle s přehledem strčí do kapsy, ale ve srovnání se Společenstvem je to prostě o hvězdu níž. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)