Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

chosan

Dle mého ještě lepší než první díl. Lepší a větší bitvy mnohem více napětí a také ten mrzácký Glum to už je na pěkných 95% nemyslíte? ()

sidthekid

Neuvěřitelná atmosféra, kamera, hudba... Fantastická závěrečná bitva. Gandalf sjíždící s rohanskými jezdci k Helmovu žlebu... Nemá chybu. Když se nudím, tento film vždycky pomůže. ()

chroust123

Dvě věže se mi hodnotily velmi špatně. Je tu mnoho pro a proti, ale nakonec jsem se rozhodl pro 5*. Děj je roztrhaný, zrovna jako v knize, ale paradoxně považuji za dobrý tah Jacksona, že ho roztrhal ještě víc, když jsme průběžně sledovali i Froda. Poněkud mě sklamalo jak moc je do děje přidáno oproti knize, často se mi zdálo, že především kvůli větší líbivosti. Na druhou stranu je to opět dechberou cí podívaná a způsob jakým je vykreslen úpadek celé středozemě, ta beznaděj v boji proti zlu to je opravdu majstrštyk. A nakonec rozvláční entové kterých se zmocní vztek a zaútočí na Železný pas musím opět za 5*. ()

morlumak

Po skvělém a vyváženém Společenstvu prstenu jsou Dvě věže trošku slabší. Celý film se zaměřuje na hlavně boj a už zde nenajdete tu příjemnou atmosféru, kterou v prvním díle navozoval Hobitín a hobiti celkově. Dodnes jsem neodpustil Jacksonovi některé změny v příběhu - např. chování Faramira nebo úplně zbytečná bitva se skřety při které Aragorn spadne z útesu atd. Navíc mi tady začal silně vadit Legolas, ze kterého z mě neznámých důvodů, udělal Jackson bojujícího akrobata - surfování na štítu mělo být jako co?! Jako celek je film o něco slabší než Společenstvo, ale 5 hvězdiček si zaslouží, hlavně za bitvu o Helmův žleb a zpracování entů. ()

27p16and41p6

V knize jsou 2 velké kapitoly, jedna odděleně vypráví příběh Froda, druhá o Rohanu. Ve filmu mě ale nerušilo, že se děje prolínaly. Navíc filmy s bojovýma scénama mám ráda, i válečné filmy, takže já jsem byla dějem nadšená a bavil mě moc. Ale chápu, proč a že jsem výjimka. ()

romanz123

Když tu tak čtu tu skoro všeobecnou chválu, tak mi to nedá, abych nepřipojil svůj negativnější názor. Nejsem přitom rozhodně nějakým nepřítelem celé trilogie, jedničku považuju za mírně nadprůměrný film, u kterého mi ale dost vadily četné nelogičnosti (například když Saruman vezme Gandalfovi hůl a pak ji Gandalf najednou má zpět), a trojka je podle mě bezpochyby vynikající. Dvojka mě ale vůbec nechytla a přišla mi trochu nudná a patetická. No a závěrečná bitva je sice místy opravdu velkolepá, ale místy taky nechtěně směšná a hlavně zbytečně dlouhá. Je mi jasné, že druhý díl knihy je na zfilmování nejnáročnější, ale přesto musím říct, že toto se prostě až tak moc nepovedlo... ()

Kabiz

Film který má tolik minut a mě ani minutu nenudil, skvěle nadupané akcí a někdy i nějaký legrační vtípek. Pajzla a Elfa ()

schindler

I když film není tak ucelený jako první díl a vypráví několik příběhů najednou (bez znalostí Společenstva budete ztraceni) je to úplně fuk. Drží nastavené tempo a kráááásně se na to kouká. Mám to zkouknuté na prodloužené verzi DVD a vůbec nevadí, že to má krutě přes 3 hodiny, naopak. ()

montel

Frodo Pytlík (Elijah Wood) se vydává se svým společníkem do Mordoru zničit prsten moci. Na cestě je pronásledují skřeti a černí jezdci temného pána Saurona, který potřebuje prsten získat za každou cenu. V horách potkávají Gluma, který také touží po prstenu, ale nakonec se stane hobitím společníkem a doprovází je do Mordoru. Mezitím se chystá obrovská bitva mezi lidmi a skřety, kteří mají za úkol všechny lidi vyhladit do posledního...Druhý díl třídílné ságy opět ukazuje jaký je Peter Jackson borec. Dá se říct, že je všechno dokonalé a sledovat takový skvost je pro mě vždycky radost. 90% ()

Warmsor

Čítal som všetky 3 knihy: Prvá - nuda, Druhá - zo začiatku nuda a neskôr to už nabralo konečne nejeké grády, Tretia - už konečne sa to podobalo na dobrú knihu. No a to isté hodnotenie (čo sa týka príbehu) patrí aj k filmom. Kamera, efekty všetko bolo natočené skvele, takisto herci boli presvedčivý a ich úlohy stvárnili dokonale. ()

enyvan

Tohle nemám rád. Vyberu si film, tešim se na něj a při něm zjistim, že už jsem ho vlastně viděl a že jsem to zapomněl. To pak znamená, že je špatnej, že se mi nelíbil, nebo že mě nudil. Co dodat, námět perfektní, výprava úchvatná, obsazení záviděníhodné a výsledek průměrný až nudný... Bohužel. ()

tuberatanka

Oproti prvému dielu, nie natoľko "osekaný dej", skôr naopak, vcelku kľudným tempom, do detailu prerozprávaný. Ono, vo filme sa po celý čas nič príliš zásadné neudeje. Je to skôr séria drobných epizódiek, ktoré slúžia ako spojivo medzi kľúčovými momentami prvého a tretieho dielu. Tento film oplýva veľmi slušným filmárskym aj výtvarným remeslom. Je to celé hlavne o tomto. O pastve pre oči a o efekte. Veľmi kvalitne urobená "oddychovka", ktorá nevyžaduje od človeka žiadne rozmýšľanie ani kreativitu, ktorá neoplýva žiadnou výraznejšou myšlienkou. Dobre nafilmované spracovanie dobre napísanej knihy. ()

ohinek

Víceméně platí všechno co jsem už napsal ke společenstvu, a až na několik mírných neduhů v podobě jednoho dvou samoúčelných dialogů, které mají méně pozorné diváky vrátit na Nový Zéland, jedné romantické scénky a opravdu jen trošku slabší části, ve které se oba světy připravují na to velké finále a z toho všeho plynoucí vyšší náročnost na shlédnutí najednou než první díl, není víceméně stejně jako ve společenstvu co řešit. Bitva v Helmově žlebu je ta nejlepší bitva jakou vůbec můžete vidět, a dokonalejší by mohla být už jenom v těch skvělých soubojích, které jsme viděli o díl zpátky v jeho závěru. ()

SONYAGENT

Perfektní akce, výprava, příběh.. Super grafika, masky a hudba.. Pro mě lepší než jednička a ne tak dobrý, jako poslední díl.. Miluju LORDa a musím uznat, že je to jedno z nejpovedenějších počinů kinomatografie tohoto století.. ()

dratkovani

Těšila jsem se na druhý díl,ovšem o to větší bylo mé zklamání,co dohnalo režiséra k tak hrozným scénám,jako bylo skejtování Legolase na štítu,či souboj se skřety na vrcích,bylo to zbytečné mrhání stopáží,kde mohly být vystřižené scény,dle mého úsudku, podstatné pro další děj,prodloužené verzi dávám hvězdičky 4 ()

nydahl

K trilogii zde bylo urcite napsano mnoho , takze zde uvedu jen momenty co si pamatuju pri prvnim shlednuti.Dve veze me porad udrzeli v kursu nadseni a i ta "rosztristenost " deje mi pripadala jako prirozena a dokonce vitana ze strany sklanich Tolkienomanu.Pamatuji si jak jsem se musel opravdu hodne smat pri trpaslikove replice "very dangerouse on short distances" 4 Hvezdy za to same jako spolecenstvo prstenu ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)