Ve městě Fairwater dochází k dalšímu podivnému úmrtí na srdeční selhání. Obětí je sedmatřicetiletý Chuck Hughes. Za čtyři roky již takhle zemřelo přes třicet lidí. Vše začalo po aféře s Johnym Bartlettem, který v záchvatu šílenství zastřelil dvanáct lidí. Byl popraven a odsouzena byla i Patricie Bradleyová, která ho oddaně milovala. Ta ale byla po pěti letech propuštěna a žije ve starém domě s matkou. Na pohřbu Chucka Hughese se objeví Frank Bannister, který se zabývá výzkumem psychoaktivit. Seznámí se s manželi Rayem a Lucy Lynskeyovými. Oba pozorují podivné přízraky a Frank jim nabídne svoji pomoc... (oficiálny text distribútora)

DHDV

Jediné co mi na filmu vadilo byla dlouhá stopáž. Ale vůbec mi nevadilo střídání filmových prvků horor, drama, komedie to považuju za velké plus tohoto filmu protože o to je ten film zajímavější. Pro některé možná nudná záležitost, ale pro mě výtečná moderní „pohádka“. A velmi je mi líto Foxe, že už nemůže hrát protože v tomto filmu byl skvělý. A co potvrzuje Peter v tom to filmu je, že umí film ovládnout i po vizuální strance… ()

agassi68

Hoci niektoré pasáže sú vynikajúce celkovo to dospelo do slušného priemeru. Oceňujem hlavne trikovú časť lebo v r. 1996 boli počítačové triky len v začiatkoch. Inak ani ryba ani rak. Sam Raimi by zrejme dal tomu šťavu, no bohužiaľ sa medzi autormi nenachádza.. ()

Hapretor

Spíš debilní než vtipné. Spíš nudné než zábavné. Spíš směšné než strašidelné. Jackson kromě Prstena a King Konga natočil samý debility pro velmi úzkou společnost a je s podivem, jak tim dokáže zaujmout širokou společnost. Jinak tady, pro mě, nefunguje ani horor, ani komedie. Je to prostě píčovina. Ale triky všechno vyzdvihnou, ty jsou fakt povedené. ()

merigieren

chlápek co podniká s vyháněním duchů, které zaměstnává, zachraňuje svět před vraždící dvojicí. Duchové tomu dodávají vtip a temný závěr zase hororové napětí. Tak nějak máme na čsfd kolem 3k ztraumatizovaných jedinců, pokud viděli ducha ve filmu :-) ()

Romeo5

Moc srandy jsem si neužil takže ne můj styl humoru a komedie ne..Nebál jsem se takže horor spíš ne než ano..U hororových komedií už jsem se dost nasmál ale tohle bylo něco jiného...Film měl dobrou atmosféru,dobré kulisy ale scénář spíš laděný pro mladší..Syn se u toho bavil takže díky tomu jsem pochopil co je třeba :) Do té atmosféry by se hodil porádný horor ale takhle že se nesměju ani nebojím za tři :) ()

Raziel_cz

Dost schizoidní podívaná, u které se mi zdá, že jí nejvíc uškodila Zemeckisova produkce. Kdyby to měl v rukách jenom Jackson, nejspíš by tu bylo dost praktických efektů a krve a vůbec by to asi šlo spíš do hororu. Takhle se ty vlivy hrozně bijí, protože to má vizuál, infantilní humor a outdated CGI hraných Disneyovek, ale přitom i hrdinové dělají dost amorální věci a většinu druhé poloviny se řeší věci jako skóre sériových vrahů a sexuální otroci Charlese Mansona a natvrdo jsou tam flashbacky na vystřílení nemocnice. Takže fakt nevím, co si o tom myslet. Ono totiž napsané je to docela dobře a právě ta druhá polovina, kdy to dost potemní je super, ale celkově je příliš velký guláš tolika různých motivů, že dost dlouho trvá, než se v nich zorientujete a než vám na některých postavách začne záležet. Nemluvě o tom, že snad jediný, kdo nechutně nepřehrává, je Michael J. Fox, krásná Dee Wallace a Jake Busey, jemuž tu roli snad napsali na tělo. Sliboval jsem si od toho mnohem víc. ()

GOREGASM

Frighteners v sobě mají Jacksonovu hravost, vizuální kreativitu a fajn novozélandský humor. V postavách jednoznačně dominují Michael J. Fox, kterému roli mírně roztěkaného krotitele duchů sekne, a Jefrey Combs v roli úlisného a mnoha démony sužovaného agenta všemocné F.B.I. Efekty jsou v rámci třicetimegového budgetu akceptovatelné, ale více než dospělejší a hravější hollywoodskou duchařinu z toho Pídžej nevymáčkl a už tady se projevuje jeho budoucí nešvar, že méně je někdy více. Na jeho poměry průměr, což pro běžného konzumenta vlastně znamená šedesáti osmi procentní zážitek. 68% ()

Ygnor

Podle mě trochu nedoceněný film. Zřejmě si nenašel svoje cílené publikum. Pro děti to je dost tvrdé, pro odkojence Braindead zase příliš slabé. Triky jsou slušné, myšlenka vtipná a Foxík mi v roli sedí. ()

darkreider

Toto nie je vôbec zlé. Rozhodne nie horor, ale štýlová duchárina určite. Pár výborných scén zatieni miernu kostrbatosť a tak musím dať nadpriemer. M.J. Fox vie hrať(back to future nepustí) a na Trini sa dobre pozerá. ()

salamandrr

Tak vcelku kravina, ale jelikož jsem to dokoukal, zas tak zlý to asi nebude, celkově ovše chybí konkretizování, na horor je to příliš slabé a na komedii mi tam chyběly vtipy, i když upadnutá čelist nebo obličej prostříknutí sprejem to musím hodnotit kladně, ale celkově se závěr moc nepovedl. ()

Kingjiri

Mám vcelku rozporuplný pocity. Na jedný straně jsou předevšim povedený triky (Zemeckis při jejich tvorbě určitě pomáhal) a sympatickej Michael J. Fox v hlavní roli, kterýho bych však rád někdy viděl v nekomediální roli. Na straně druhý je ale převážně nudnej děj, kterýmu komediální ladění příliš neprospívá. Na pořádnou komedii nejsou Přízraky tolik vtipný a na horor zase nejsou vůbec strašidelný. Takovej výsledek dost zamrzí, protože moh vzniknout slušnej horor, jehož síla by spočívala v povedený vizuální stránce. Přesto moc nelituju, že jsem Přízraky zkouknul, protože bych lhal, kdybych trvrdil, že jsem se vůbec nepobavil. Nicméně si nejsem jistej, jestli si je někdy pustim znova. ()

Zombo

Udělat koukatelnou komedii se strašidelným obsahem není zrovna nejlehčí, tedy úkol dělaný na míru extrémnímu režisérovi humorných hororů P. Jacksonovi. Skloubení obou rozdílných žánrů se v tomto případě sice povedlo, ale na úkor všeho ostatního a film působí navenek směšně až trapně. Přízraky začínají být zajímavé až ke konci, kdy bodují s pohledy do krvavé minulosti nemocnice. M. J. Fox mohl být mnohem lepší, zvlášť při jeho nenapodobitelnému umu hrát paniku a zbrklost. Počítačové animace na svou dobu perfektní a dobrý výběr J. Buseyho na roli šílence a masového vraha. ()