Ve městě Fairwater dochází k dalšímu podivnému úmrtí na srdeční selhání. Obětí je sedmatřicetiletý Chuck Hughes. Za čtyři roky již takhle zemřelo přes třicet lidí. Vše začalo po aféře s Johnym Bartlettem, který v záchvatu šílenství zastřelil dvanáct lidí. Byl popraven a odsouzena byla i Patricie Bradleyová, která ho oddaně milovala. Ta ale byla po pěti letech propuštěna a žije ve starém domě s matkou. Na pohřbu Chucka Hughese se objeví Frank Bannister, který se zabývá výzkumem psychoaktivit. Seznámí se s manželi Rayem a Lucy Lynskeyovými. Oba pozorují podivné přízraky a Frank jim nabídne svoji pomoc... (oficiálny text distribútora)

ahateye

Novozélandské Cringe Peaks? Snad všechny vtipy jsou buď alespoň polotrapné nebo špatně provedené. Ale přiznávám, nejsem fanoušek horrorových komedií. Jinak to mohl být celkem napínavý příběh. Hlavní klad jsou zajímavé a charismaticky podané postavy, které to vše drží pohromadě. 1,75* (Director's cut) ()

iXtr3m3

Z úcty k Jacksonovi a hlavne Foxovi dávam tri hviezdy, ale popravde len za rutinnú prácu, pretože relatívne zaujímavo a bizarne začínajúca duchárska komédia sa postupom času zmení na nejaký paskvil, čo nie je ani horor, ani komédia, ani neviem čo. Škoda. Toto som dlhé roky strážil na zhliadnutie a zbytočne. ()

borec999

Krotitelia duchov ma príliš neoslovili a Prízraky dopadli ešte horšie. Tento štýl humoru ma skrátka necháva dokonale chladným a príde mi zúfalo nevtipným. A tie efekty tiež nezostarli zrovna najkrajšie. Prakticky ma nenapadá čo by som pochválil a navyše ma film nudil väčšinu času, takže preto nakoniec iba 1*. 15% ()

BlueZero

Milá komédia, "thriller" ;-) na tému duchov. Michel J. Fox ako človek vidiaci duchov zastavuje ducha mŕtveho masového vraha, ktorý vraždí aj po svojej smrti. ()

Perry-

Kombinace Krotitelů duchů, Ducha, Pána Prstenů (hlavní záporák, jako by z oka vypadl Nazgůlovi) a dalších. Trikově povedené, duchové se mi líbili. Zpočátku dost vtípků, které ale v druhé půlce mírně prořídnou (asi odešli do nebe/pekla). Jen mi tam trochu neseděl ten pošahaný agent FBI. Jinak povedený film. ()

Hopper

Začína to ako komédia, príjemne sa na to pozerá ale ku koncu sa čoraz viac derie do popredia akčná až hororová stránka filmu. Napriek tomu som sa naozaj skvele bavil, nuda sa nekonala, MJ Fox je štandardne dobrý. Bizarné až správne šialené postavičky vo vedľajších, až cameo úlohách potešia (Lee Ermey, Busey). Jackson snáď ani nevie natočiť zlý film... ()

wosho

Nejhorší film Petera Jacksona. Stačí když napíši, že mě nudil natolik, že jsem ho vzhlédl asi na čtyřkrátý pokus a to pokažde v noci kdy jsem nemohl spát a dávali ho v telce a vždy mě dokonale uspal. Nevtipný, upocený, nudný. Prostě PJ dostal od amíků směšný balík, vyzkoušel si jaké to je mýt velký rozpočet (oproti jeho starým filmům) a šel na Pána prstenů. ()

cab

Povedene triky, nejake vtipne okamziky, slusna ducharska atmosfera a herci pod taktovkou dobreho rezisera s jeho tymem jsou kombinaci u ktere jsem se bavil. Rozhodne se nejedna o komedii urcenou pro deti, cehoz si clovek vsimne vzapeti po zacatku sledovani. 70% ()

Adramelech

Mně se to moc nelíbilo. Tam, kde má film působit komicky, působí trapně, tam, kde má být strašidelný, nepůsobí vůbec. Efekty tomu nijak zvlášť nepomohly. Přitom se zdá, že Jackson filmy točit umí. Při sledování se mi vybavil jeden vulgární vtip, který by žádný muž neměl říci ženě, i kdyby místo poprsí měla jen dvě borůvky na prkně: „Máš kozy? Tak proč je nenosíš?“ Máš talent, Jacksone? ()

Foxhound#1

Jacksonova lehce horrorová duchařská jednohubka. První polovina je celkem nudná, druhá půlka se závěrem už je svižnější. Slabé 2 a půl *, zbytek je za M. J. Foxe. ()

Zyne

je to blbost. a to i presto, ze to natocil jinak velebeny Jackson. film vypada naprosto amatersky, triky jsou pomerne smesne (je videt, ze se panove z Weta jeste ucili a pripravovali na budouci majstrstyky), coz by nemuselo vzdy vadit, ale co je nejdulezitejsi a na tomto filmu nejhorsi - u filmu jsem se proste nudil. jedinymi svetlymi momenty jsou snaha Michaela J. Foxe o nejaky herecky vykon a pak prijemne a vydarene prehravajici Jeffrey Combs pohybujici se na hrane smesnosti a psychopaticnosti, za zminku pak stoji lehce sebeparodujici etuda R.Lee Ermeyho na jeho roli v Olovene veste. jinak jen same zklamani a na zaklade tohoto pocinu bych teda Jacksonovi takove miliony na LOTR nedal ()

MkSallam

Přemotivované, předlouhé, příliš pomalé a příliš přepálené. Osobně mám pocit, že finále zabíralo půlku filmu a subjektivně trvalo asi hodinu a půl, což je u filmu prolezlého nápady (bitky duchů, originální využití hrdinova "daru", vizuální gagy a MJF s duálem M60) fakt škoda. Jackson si může s Raimim podat ruce co se přehánění týče, nápadů vytáhnou oba dost, pohromadě to ale nedrží ani náhodou. Jinak ale příjemná oddechovka na jedno použití. ()

Toshiro30

Velmi příjemná komedie s prvky hororu a thrilleru a tak trochu zapomenutý klenot. Michael J. Fox je jako vždy výborný, přesto tu hrají prim hlavně duchové. Setkáte se tu s řadou velice prapodivných, řekl bych až úchylných postav. Slizký agent FBI je zrovna jedna z mnoha, na kterou určitě nezapomenete. Režisér Peter Jackson sesbíral z duchařských filmů co se dalo a upekl koláč pravé a nefalšované zábavy. Užijte si ho. ()

sona123

Přízraky jsou film starý, z dílny Zemeckise, patřící někam ke Krotitelům duchů nebo Příběhům ze záhrobí, se stále stejným Michaelem J. Foxem, který tu má kratší sestřih, ale jinak zachovává svoji tvář a jeden výraz. Dívat se na to v roce 2010 je docela utrpení, už jsem to viděla kdysi dávno a asi mě zavalila vlna nostalgie, že jsem tomu zkusila dát šanci i napodruhé, no některé věci bychom si měly ponechat v hlavě tak, jak byly, jen tichou, nějak zabarvenou vzpomínku. Přízraky viděny po více jak 10 letech jsou strašným blábolem, bez špetky vtipu či invence, okrádající nás o drahocenný čas. Tohle že natočil Jackson??? ()

Nethar

Vydržel jsem svoji klasickou půlhodinku, více jsem se nedíval, na to si svého času příliš vážím. Taková rádoby komedie s Michaelem J. Foxem, film na večer, u kterého si budete povídat s přáteli a občas mrknete jedním okem na telku. ()

Renfield

Jestliže je první polovina polovinou více dětskou, tak na tu druhou a nutno říct, že podstatně lepší, by se měly děti poslat pryč, jinak by se jim taky na čele mohlo objevit číslo. Platí to především pro výbornou nemocnici, jenž má k příjemně hororové atmosféře také kompletní Takový normální páreček. Každopádně s polovinou první se to trochu kope, stejně jako při sobě těžce drží všechny ty odkazy, inspirace, kterých je soudím i dle obsazení duchů (ti zdaleka nejlepší R. Lee Ermey a John Astin), ještě mnohem více, než jsem byl schopen pochytat. Ale zajímavé postavy jsou i mezi těmi, pro většinu viditelnými. Dalo by se jednoduše napsat mezi živými, ale v případě Miltona Dammerse si tím zařazením nejsem tak úplně jist. Jenže ta méně temná polovina tu prostě je, což mi nepřekvapivě i z toho výše zmíněného nesedí. 65% ()

no2

9/10 - Zazní to tady sice už poněkolikáté, ale s radostí se k tomu názoru připojuji - nejlepší duchařská komedie, co kdy vznikla (Krotitelé duchů, sorry). Howgh. ()