Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

squady

Jackson je Jackson! Nejdřív jsem na to koukala s vypláznutym jazykem a říkala si: cože!? cože!? Když jsme si pak pustila Braindead...je to fakt sousto! ()

milos1

Ak máte radi anarchisticko-recesistickú skupinu Monty Python, prípadne bláznivé vidoklipy skupiny Beastie Boys určite si prídete na svoje pri pozeraní tohto skvelého filmíku. Vrelo odporúčam, ale zároveň upozorňujem, že táto zábava nie je pre „slabšie povahy“. Peter Jacskon sa pohybuje na hranici stráviteľného v scénach, kde vnútornosti opúšťajú dutiny ľudského tela, ale na rozdiel od iných to robí s nadhľadom a humorom. Vynikajúca zábava ! ()

P3RS3CUToR

Pro mě rozhodně zábavný snímek. Bohužel jsem v průběhu filmu viděl jen ty chyby. Ať už se jednalo o herecké (ne)zkušenosti, finanční nedostatek při vzniku filmu, naprosto nelogické situace. Kdyby byla tahle sranda přenesena na plátno v "béčkové" podobě bylo by to ok, jenže tak se nestalo. Naprosto amatérský film, u kterého jsem se nenudil. ()

Fixa

Nejvíc mi utkvěla v hlavě scéna s pitím vlastních zvratků a s mozkem, který bylo nutno fixovat, aby stále nevypadával. Jsou to nechutnosti a zvrhlosti, podávané na zlatém podnosu zábavy ()

adooo

überfilm.....zlatá perla....proste jeden z najlepších filmov a ani neviem prečo....stupídny dej, stupídny ufóni, dialógy, ale i napriek tomu mi to dáva jedne z mojich najobľubenejších filmov...:) bude to asi tým že celý čas som sa neuveriteľne smial čo Jackson vymyslí a za jeho rolu Dereka to je proste famózne......Bad Taste je jednoznačne buď milovaný alebo zatracovaný film. A to čo dokázal klobúk dole.......pán režisér ()

Deacon59

Slabší než Braindead, ale jako první celovečerní film za pár kaček super. Některé scény jsou nezapomenutelné, hlavně postava kterou hraje sám Jackson. ()

Sigma05

Jako by si Peter Jackson vypotřeboval všechen potenciál zábavy před Pánem prstenů. Tato prvotina baví stoprocentně, ačkoliv zamýšlených vtipů je tu pomálu. Je to spíše tím jednoduše přímočarým způsobem, od hereckých výkonů, přes kostýmy až po efekty, všechno je nefalšovaně přihlouplé, a proto možná uvěřitelné. Nevídané hnusárny neurazí, boty ve scénáři už vůbec ne, naopak se Jacksonovi daří dostat diváka na svou vlnu a nezbývá než čekat, s jakou ptákovinou přijde v další scéně. A jen abnormální množství těchto ptákovin řadí Bad Taste mezi filmovou klasiku. ()

Traktorista

Hmm, tak jsem si to po letech pustil znova a musím uznat, že z toho mám opravdu rozporuplné pocity. Možná za to mohlo to, že jsem si to pustil hned po Braindead... Suché, nudné sem tam proložené dobrým vtipem či záběrem. No nevim, přišlo mi to opravdu nic dávající - efekty mizerný i na tu dobu, herecký výkony také - možná to tak bylo schválně, každopádně u někoho boduje u mě ne. Jedna hvězda za těch pár dobrých záběrů a vtipů, druhá za prvního Harryho Pottera v podání Petera. ()

bratr_jezek

Heslo mise: "Hajzlové přistáli!" mluví za vše. Čeká nás porce explicitní řezničiny natočené se směsí brutality a komedie. Kromě podivných mimozemšťanů zaujme nejvíc asi Derek, který vám ukáže, jak správně se v horkých chvílích dá použít motorová pila ()

esvepecko

Masakr! Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Už jedna v úvodních scén na skále jednoho navnadí a kadence fórů se nezmenšuje až do naprosto dokonalé závěrečné scény. 100 procent. ()

hujerita

Tento film som kedysi dávno videl a bavil som sa pri ňom náramne. Ani po rokoch nestráca nič zo svojho kúzla a šarmu. Toľko skvelých momentov v jednom filme! Jedným slovom WAWWW. Peter Jackson bol skvelý a toto čo natočil sa len tak nevidí. Môj obdiv má tento chlap. ()

Vonter

Kanibaly jsem viděl kdysi dávno na Nóvě a docela jsem se bavil. Teď asi po 10 letech jsem na film narazil znovu a jenom kroutim květákem. V mysli se mi hned začala zuřivě hlásit zběsilost jménem Birdemic, kterou jsem se prodivil nedávno a s kterou si milí kanibalové můžou dát high five. Je to prostě domácí video natočený videokamerou s pár kámošema z hospody a blázince. K tomu trochu (trochu víc) prasečích mozků, střev a jiných zajímavých vnitřností a extrakůl gumový masky z půjčovny kostýmů na halloween. A víc už nic. Ta strašná nuda byla podepřená tím, že jsem byl po celých 90 minut nucen koukat na samý chlapy a tudíž se mi nemohla splašit ani kobyla. ()

pekkanik

Kedysi dávno to dávali hooodne neskoro na istej nemenovanej komerčnej televízii a ja som sa kráľovsky bavil. A za pár týždňov dali Braindead... Neskutočne amatérske, ale vôbec mi to nevadilo, toľko úchylných nápadov sa v podstate nedá napchať do jedného filmu - a tu sa to podarilo. No, v roku 2001 sa ma zmocnil Pán prsteňov a ja som sa až po niekoľkých rokoch dozvedel, že režisér je rovnaký (a súčasne predstaviteľ šibnutého Dereka a priblblého úchylného mimozemšťana Roberta)... Nemohol som tomu uveriť. ()

LennyCowler

Moje první setkání s P.Jacksonem. Od těch dob je mým vyhledávaným režisérem. Tohle je bomba. Nechutný,krvavý až se člověk řehtá až se za břicho popadá.:-) ()

L.a.My odpad!

L: Kult nad všechny kulty, prasárna, za kterou zaostává i Braindead jakožto můj nejoblíbenější splater horor. Kamera je neskutečná, střih taktéž, efekty neexistující a krev je vyrobena z mámina protlaku, který Peter ukradl doma ve spíži. Reálie, příběh, obsazení, všechno špatně. Tedy, dobře. Ten film je boží na dlouhé, temné zimní večery. Ale pokud ho budete brát vážně, může se vám udělat nevolno. ()