Sicario 2: Soldado

• Česko Sicario 2: Soldado (viac)

V pokračovaní úspešného thrilleru eskaluje vojna drogových kartelov, v ktorej neplatia žiadne pravidlá. Potom, ako narkomafia rozšíri svoje pole pôsobnosti a začne prevádzať cez americko-mexickú hranicu hľadaných teroristov, rozhodne sa federálny agent Matt Graver (Josh Brolin) opäť kontaktovať záhadného Alejandra (Benicio Del Toro), ktorý v neľútostnom boji s miestnym bossom prišiel o celú rodinu. Jeho metódy boja so zločincami nie sú v medziach zákona, ale v istých situáciách nemá ani vláda USA iné riešenie. Keď však Alejandro unesie dcéru miestneho bossa, prekročí hranicu, spoza ktorej niet návratu. Bol by naozaj ochotný obetovať život dieťaťa v záujme nejakého vyššieho cieľa a spochybniť tým všetko, pre čo doteraz bojoval? (Forum Film SK)

M.Niccals

Ačkoliv se pokračování Sicaria snaží navázat na první díl co do atmosféry, prostředí a vizuálu, scénáři už trochu prokluzuje klínový řemen. Aby příběh mohl fungovat, dopustil se Sheridan několika nelogičností a přitáhnutí za vlasy. Největší škoda je, že postava hitmana Alejandra ztratila na svojí sexy zahalenosti a tajemnosti a je vystavená více do popředí. A Emily Blunt tu jednoznačně chybí. Prostě v jedničce byly ještě všechny esa v ruce, tady už se hraje s tím, co zbylo. ()

aquiver

Dobrý a silný akční film. Sheridanovy předchozí tři scénáře ale nesly více, měly lepší postavy a kvalitnější přesah. První díl Sicaria je jeden z vrcholů akčního žánru, který se sofistikovanému divákovi umí dostat skutečně hluboko, což ale skoro všechny Villeneuvovy filmy. Sollima není tak výjimečný režisér, řemeslo však umí, navíc vizuální stránka je solidní, ale není to tak artový film jako jeho předchozí Suburra. Po scénáristické stránce si Sheridan bere z každého z jeho filmů část a je jen málo rafinovaný. Ale když nad tím tak uvažuji, dvojka Sicaria je podle mě lépe režírovaná než libovolná Bondovka či jiný nesmrtelný Agent, Batman, nebo Terminátor, pak je celá řada hloupějších akčních filmů, které mají na čsfd též vyšší hodnocení, stejně tak po stránce kvality a uvěřitelnosti akčních scén film obstojí, neobsahuje hloupý humor, takže skeptický bych vůbec nebyl, jen nesmíte čekat příliš... už to není výjimečný film. 75 % ()

Zmrv

Průměrně natočený průměrný příběh. Sheridanův um však aspoň v pár scénách vykoukne (němý farmář, scéna v autobusu). Navíc Brolin s Del Torem jsou ve svých rolích výborní a celé dvě hodiny jsem se ani chvíli nenudil. Přesto ale nemůžu s čistým svědomím dát víc než 65% ()

Corpsegrinder

Ne taková pecka jako jednička, ale samo o sobě velmi solidní pokračování. Je to víc přímočarý, už nejsme vázaný na postavu která je vhozená do neznámýho prostředí a neví co se děje. Vše je komunikováno publiku, takže je to trochu stravitelnější, ale už to nemá tolik wow efektů. Stefano Sollima větší rozpočet zvládá, občas kamera dobře imituje záběry z jedničky a je to plný hezkejch detailů, jako když konvoj aut sjede ze silnice na prašnou cestu a celej exteriér auta se zakryje v prachu zatimco to kamera snímá zevnitř. Konec trochu slabší, mělo to náběh na slušnej masakr, obzvlášt v momentě kdy se Josh Brokolice nasral a nemilosrdně tam postřílel pár mexikánců, ale pak film zbytečně stáhl uši a odstřihl finále hodný tohohle filmu. Proto hvězda dolů. Na to že se to jevilo jako zbytečný pokračování si s tim poradili dobře. ()

Hanys_

Zatímco první díl nabízel co pár minut nějakou nezapomenutelnou scénu, tady se už pracuje s jinačím materiálem (scénářem). Pořád ale dost dobrý akčňák, dostatečně syrový, navíc takovéhle chlapské thrillery se už fakt moc nevidí. ()

HArna

Ve všech ohledech o něco horší než jednička, přesto hodnotím vysoko. Samozřejmě v režii už není Denis Villeneuve, ale Sollima, který natočil dobrou Suburru. Brolin jako herec obrovsky vyrostl. Poslední třetina filmu je nejslabší. Sheridan se docela opakuje, on je dobrý ale už v prvním dílu byl nejslabším bodem scénář. Ale i tak skvělý film. ()

SpaceOdyseus

Dostali jsme trosicku horsi remeslo nez v jednicce. Ale film je stale opravdu silny v thrillerovych scenach, kdy se schyluje k akci a v samotne akci, ktera je neucesana, spinava a pusobi opravdove. Kde to ale skripalo, byl hlavne druhy akt s holkou v zajeti. Tam se mohlo slapat vic na plyn aby filmu nedochazel dech. ()

ruhebitte2010

Celkově fajn, nicméně je zde hodně ale. Úplnou logiku je lepší nehledat a ten úplný konec, no nevím. Každopádně nenudilo, ale nebýt tam Del Tora, tak hodně průměrné. 70%. ()

J.F.B.

“Hey, hey, hey, hey. They’re sheep. Treat them like it.“ Pokračování famózního Sicaria je bohužel zatím nejslabším Sheridanovám scénářem. Obsahuje mnoho situací, které kdyby dopadly tak, jak bych si sice vlastně nepřál, vytvořily mnohem lepší film. A nakonec bych je i takto opravdu ocenil. Protože teď mne některé scény svou předvídatelností až štvaly, nemluvě o některých, kde mi občas přišlo jednání postav až idiotské (nebylo takových případů mnoho, ale od Sheridana to zamrzí). A velkým problémem pro mne bylo, že ač jsem sice dostal množství záběrů mého oblíbeného pouštního prostředí, všemožné vojenské techniky, konvojů a přestřelek podkreslených monumentální hudbou, které tolik upomínají na první film... jenže jím prostě nejsou. Je to jako když se člověk dívá na kopii mistrovského obrazu, namalovanou sice dobrým a zručným malířem, který však není ničím více. A tak sice kopíruje vcelku dobře základní téma, trochu jej upravuje vlastní invencí, kterou však není možno nazvat geniální, občas někde zjednoduší tahy štětce, někde jich několik výrazných, které se mu na mistrově díly zalíbily, přidá ve větším počtu a tak pracuje dál a dál. A vyvoří sice dobrý obraz, který je ale bez ducha a síly originálu, místy postrádá vyváženost, jsou tam tahy navíc, pár jich chybí. Není to asi úplně nejlepší přirovnání, vždyť v jednom případě vlastně naznačuje, že mistr se sám stal kopistou sebe sama, ale jinak snad celkem platí. Moji oblíbenci Brolin i Del Toro byli zde naštěstí stejně dobří jako v Sicariu a Isabela Merced byla příjemným obohacením. ()

Marius_ss

Sicario 2 by som prirovnal k tohtoročnemu Deadpoolovi 2. Zachovalo si to uroven jednotky, ponuklo to niečo nove niečo viac, a nebol to pritom krok spat. Navyše v kine bola aj husina takže nie je o čom. A dokonca som mal cele kino len pre seba podobne ako pri Arrival (smutne čo ?) :) ()

angloumene

Tvůrci asi moc nepochopili o čem byla jednička, jinak nerozumím, proč se tehle snímek jmenuje Sicario. Temný příběh je pryč, z nájemného vraha se stala citlivka a přibylo akce. Hodně akce, málo smyslu. Překvapivá pointa se nekoná, napětí taky ne. Jediné co zůstalo, je hudba. Jenomže když vlastně není co podkreslovat, tak ani ta tolik nevynikne. ()

Randyz

Oproti prvnímu dílu, ze kterého jsem byl nadšený, dost zklamání. Natočené pěkně, ale druhá půlka či poslední třetina filmu mi přišla dost podivná, nereálná a nesmyslná. ()

Jaro_slav

Je dobře, že (nejen) konec se nevysvětluje. Asi by to nešlo, scénář je tentokrát fakt slabej. Ale zase, jako u jedničky: naprosto úchvatně hutnej film. Atmosférou, herectvím, žádnymsranímsmilostpaní. ()

bobstock

Slabší místa jsou nahrazovány možná až příliš vehementní vojenskou silou, jenže herci hrají kamera kameruje a mě se to všechno zabíjení a střílení prostě líbí.. snad se dočkám pokračování pro otevřený konec s klukem, co má dluhy. 75% ()

Milky.

Za mě prostě trochu vylepšená jednička ze stejného prostředí. Uvítal jsem větší zaměření na samotného Alejandra a jeho postavu. Akce opět dobrá, akorát jsem měl pocit, že jí tak nějak nebylo tolik, kolik být mohlo. Filmu chybí nějaké brutálnější a napínavější finále, kterým by se to pořádně završilo. Tady to stejně jako u jedničky tak nějak plyne, plyne a najednou je konec a film uplynul. Ale i tak jsem si to užil a 4* si to určitě zaslouží. ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)

O čem bude Call of Duty?

O čem bude Call of Duty?

17.06.2018

Režisér Stefano Sollima (Suburra) už brzy pošle do kin dvojku Sicaria, mezitím ale chystá i další projekty a jedním z nich je taky filmová adaptace populární herní série Call of Duty. V jednom z… (viac)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)