Rok 1971. Čerstvý absolvent vojenské základní služby Stanislav Pekárek nastupuje jako řidič ČST. Brzy se otrká a vyráží na první exteriérové natáčení, kde získává přehled o názorech a fungování umělecké „sebranky“, ale i principech socialistické ekonomiky. Následné šmelení benzínových talonů se mu stává osudným. Státní bezpečnost na něj má háček a Pekárek podepisuje spolupráci. Má to i své výhody, sen o automobilu Volha je na dosah. (Česká televize)

fafejt001

Na  první  díl  -  dooost   dobrý  .  Takhle  se  žilo.  Kdo  to  nezažil  ,  neuvěří . Je  fakt  ,  že  některý  vtípek  Standy  Pekárka  byl  až  nechutný  ,  třeba  o  tom  ledě ,  ale  jinak  slušně  natočeno  a  jěště  se  to  ,  zřejmě  ,  rozjede . Výborní  -  Hádek ,  Jeřábek ,  Geislerová ,  Melíšková   a  nádhernááá  Aneta  ,  co by  sekretářka  . Jo   dříve  bývaly  doby  ,  že  když  jsi  měl  známosti  ,  tak  byly   byty ,  bony , maso  na  řízky ,  oděvy  z  dovozu  , televize  lepší  kvality   a tak  dáááále . Tenhle   seriál  mladé  moc  nezaujme .  Nezažili  tu  dobu  a  tak  dají  odpad  nebo  jednu  * .  Já  dávám   hnedle   * * * *  . Jsem  tedy   zvědav  ,    co  vyvede  Standa   v  dalších   dílech .  A  poveze  Gotˇáka ???  Asi   jo . ()

Pepi74

Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž. Když po Markétě Lazarové zbylo spousta kostýmů. natočilo se "navíc" Údolí včel, jeden z našich nejlepších filmů vůbec. Když stejně tak po Vyprávěj zbylo spousta kostýmů, natočila se Volha. Nejsem si jist, pravda po prvním dílu, co nám chtěli tvůrci sdělit. Nesympatický hlavní hrdina, kterému nejspíš podlehne každá sukně i když je totální debil. Jeho voe, mě začalo vadit už po deseti minutách a už jsem se jen modlil, ať radši mlčí. Měl jsem spolužáka, který používal slovo "vůl" v každé větě asi třikrát ale i ten byl přesvědčivější než Hádek. Tomu to jde z pusy těžko a tak to vždy jen jakože přilepí. Původně jsem si myslel, že to má být jako komedie. Ale na ČSFD je napsáno, drama. Tak jo. V prvním díle jsem žádné "drama" tedy nezaznamenal. A na závěr - bylo použito až sto autoveteránů. A ano, i v roce 1971 měl každý to auto vypulírované, že kastle házela prasátka. :-) PS Pokud musím složitě všem kolem vysvětlovat co to byly kupony na benzín, je něco špatně. ()

HennessyVSOP

První díl nejen pobavil, ale naznačil, že to tematicky i o něčem bude. Skvělý seriál, který bude samozřejmě hodně odporný současné kultuře, ale to mi je celkem buřt. ()

tchempi

Velký palec nahoru všem, kteří dokázali sehnat tolik automobilových veteránů, kostýmů a propriet.  Naopak všichni ostatní, zejména scénárista, režisér, herci..., by zasloužili nakopat do hader, neb bez dobových kulis je ten seriál o hovně. ()

DJMaroko

Exteriéry a interiéry super jen to morální dno mě moc nebavilo. Voe, sex, vulgarity, nevkus a chlast to není vůbec směšné, spíše to bylo k pláči. Možná ta doba byla taková, ale je to až moc syrové a přeplácané. Uvidíme jak to bude dále. ()

lu1

Má to být parodie ? Je to tak na hraně, myslím, že zrovna v 70kách nebyl nikdo takhle v pohodě…to přehrávání hodně ubírá na atmosféře. ()

Jankocour odpad!

Totální hovadina. Mám tomu rozumět, že za komančů tu žili jen samí prospěchářský idioti? Nebo to byla parodie, ale v tom případě trapná a ubohá. A to rozhodně nepatřím k fandům minulého režimu. ()

evangelik

S vypětím sil jsem se dodíval na první díl a ještě nevím, jestli se budu dívat na druhý. Pokud si dobře vzpomínám, tak komunisti také zakazovali v hospodách kulečníky. Alespoň u nás v dědině tam nejprve byl, ale za normalizace už ne... ()

M+M odpad!

Hodně ubohej scénář o bandě blbečků. Dialogy jak kdyby by jej psali dementi. To snad není ani možný co teď točí za brak. ()

Nessak

Když čtu hodnocení velké části diváků - říkám si - jsi starej. Mě se to líbí. Je to větrně zpracované, krapet drsné - přesně jako ta doba a mladí tomu nerozumí a nechápou pointu a vlastně ten nadhled tvůrců. Stejně to bylo u Prvok, Šampón, Tečka, Karel - je mi 45 a já se bavil. A já se bavil u Volhy. A mladeži - rozumím Vás - na Vás to bylo dlouhé, drsné, nekorektní, smrdělo to cigaretovým kouřem... tak hurá huš huš zpátky na tik tok. ()

a-ja odpad!

Jo, za každým slovem vole, včetně chvíle, kdy jdu žádat o místo. Hnusný a uřvaný Melíškový fakt museli všichni padat k nohám, určitě. Atmosféru to nemá žádnou, Hádek přehrává, jak kdyby hrál o zlatou tělku, navíc je jeho postava fakt trapná. Ženský si sice v tý době malovaly výrazné oční linky, ale určitě nechodily zmalovaný jak levný kurvy. Střihy ze starých dokumetů trapný  - a tím, že si berou ´do huby´ televizní klenot Taková normální rodinka, to dojebali total, takže ani tu jednu hvězdu za občas dobrou dobovou hudbu. ()