Kit je problémová dívka, za napadení a žhářství skončí studium na stávající škole a je doporučena na zvláštní školu Blackwood, kde končí podobné dívky. Škola je ukrytá v hustých lesích a vede ji podivná ředitelka. Celkem do školy nastoupí pět dívek, všechny delikventky. Vedení školy se soustředí na rozvoj talentů v každé z dívek. Brzy se ukazuje, že mají opravdu skryté talenty. Kit se například učí hru na klavír, její spolužačky pak matematiku, malbu nebo básně. Během studia se ale začínají dít podivné věci. Kit v noci slyší hlasy, má pocit, že se po chodbách školy kromě studentů a učitelského sboru prochází ještě někdo. Brzy se začnou dít divné věci se samotnými studentkami, mají halucinace a svým oborům se věnují, jako by byly posedlé, zapomínají jíst, pít i spát. Kit začíná pátrat po tom, proč to tak je. Paní ředitelka mlží, a to se zdá Kit podivné. Až pořezané zápěstí jedné z dívek vede Kit k tomu, aby navštívila prostory za tajemnými dveřmi. Tam se ukrývají obrazy premiantů školy až hluboko do minulosti. Stejně tak jsou tam ale složky se studentkami, které vždy během studia záhadně zemřely nebo spáchaly sebevraždu... (TV Prima)

SOLOM.

Rating PG-13 již dopředu signalizoval, že se další Suspirie či The Woods asi těžko dočkáme, alespoň co se hororové podívané týče. Přesto se španělskému režisérovi podařilo navodit alespoň pro mne místy docela zajímavou mysteriózní podívanou. Ovšem je potřeba podotknout, že opravdu jen místy. Hororoví gurmáni totiž dost ostrouhají a zvláště první polovina se odvíjí v dosti pomalém duchu. Nutné seznámení s pěticí problematických dívek si odbudeme jen s hlavní hrdinkou Katherine a trochu se dozvíme i něco z minulosti agresivní Veronicy. Asi nejvíc mě kromě pohledné představitelky „Kit“ AnnySophie Robb zaujala stará školní budova. Místo přímo stvořené pro „gotický horor“ však zaujme jen svým vizuálem a snad i tajemstvím ukrytým za zavřenými dveřmi, které nesmí nikdo otevřít. Klišé? No jak jinak, ale kromě toho nám tu je nabídnuto i několik duchů, kteří zde hrají rovněž důležitou roli. Bohužel většina z nich zůstane zcela nevyužita. My si musíme vystačit jen s minimem lekacích scén, digitálním požárem, odbytými úmrtími postav a slušným hudebním doprovodem. Trochu málo na hororový film. Oživit to měla přítomnost známé herečky Umy Thurman, která byla čistě marketingovým tahem a nějak výrazně se ve filmu neprojevovala. Prostě zahrála, co musela, nic navíc. ()

Fiftis odpad!

Príšerná zlátanina. Ďalšia podpriemerná ducharina. Tentokrát oblečená do ľahko gotického hávu. Tento snímok je úplne tuctový, snáď ani nie na nedeľné popoludnie. Strašidelnosť mizerná až hrôza, príbehová rovina zlepenec zo všetkého možného čo ste kedy videli. Herci sú príšerní, obzvlášť Uma Thurman. Tento film nemôže baviť ani teenegerov, ktorých je vo filme požehnane. Neviem ako môže v niekoho hlavne vzniknúť nápad natočiť tak príšerný scenár. Nie je tu jediné pozitívum. ()

Miseet

Wow, Uma Thurman v tomto ztraceném nepropagovaném filmu. Ta samozřejmě svou roli zahrála perfektně, jako vždy. Má natrénováno. Pro role studentek byly také vybrány sympatické herečky, které si dobře vedly. Námět sám o sobě je nezajímavý, ale prostředí domu má určitou atmosféru, ze které trošku i mrazilo. Nicméně je to pro mě film na jedno kouknutí, jelikož jsem snímek viděla před pár týdny, a už jsem si na něj ani nepamatovala, a musela jsem si ho oživit. Jako celek to vůbec nefungovalo. ()

Lacike

Po dlhšej dobe som si pustil nejaký horor. A aj to len kvôli Ume. No ak toto ma byť klasický predstaviteľ súčasných hororov, tak je tento žáner nadobro v riti. Strašne dlho sa tam nič nedeje. Budovanie atmosféry nefunguje a je to strašná nuda. Potom sa konečne rozbehnú nejaké ľakačky, ale všetky sú strašne predvídateľné. Pointa je nezaujímavá. Postavy komplet neznesiteľné. Ani neviem za čo dávam 1 hviezdičku. Snáď za to, že som to prežil do konca. Tak od hororov si dám zase na dlhší čas pauzu. Tento žáner je už asi vyčerpaný. ()

darkrobyk

Nejprve jsem očekával variaci na Suspirii, ale pak se ukázalo, že nikoliv čarodějnice, nýbrž duchové budou děvčatům zatápět. Zajímavý nápad, jak by ti, co předčasně odešli branou smrti, mohli dokončit, na co jim čas nezbyl. Pěkný vizuál, starý rozlehlý dům dýchá gotikou, Thurmanová jako med plný žihadel a dívčí osazenstvo dobře vybrané. Přese všechny klady, a nesmím zapomenout na hudbu, má film jeden velký nedostatek - chybí mrazivá atmosféra, napětí se objeví až v závěru a divák se nemá čeho bát. Závěr se mi ale líbil. Když si ovšem člověk vzpomene na staré gotické horory, musí si jen ztěžka povzdechnout. Něco z Winchesterů, Zámku hrůzy a domu Usherů, jako celek bohužel jen průměr. Za ztrátu času snímek nepovažuji, jen už se k němu zřejmě nevrátím. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna (záběr). (fisus)
  • Film je natočen podle knižní předlohy „Temnou chodbou“ od spisovatelky Lois Duncan. (Kacitr)