Krvavý les

Mladá a citlivá dívka se v hrůzostrašném příběhu utkává se zlem, jež ožívá mezi stromy. Falburn Academy je prestižní dívčí škola ukrytá hluboko v lesích. Její nejnovější studentka Heather Fasulo (Agnes Bruckner) však není jako všechny ostatní – slyší záhadné hlasy. Rodiče (Bruce Campbell, Emma Campbell) ji zanechali pod hrozivým dohledem ředitelky Traversové (Patricia Clarkson) a jejího podivného učitelského sboru a Heather si brzy uvědomuje, že ve Falburnu nic není takové, jaké se zdá. Když spolužačky začnou záhadně mizet v lesích, Heather děsivé tajemství odhaluje – a dostává se jí za to lekce hrůzy. To nejdůležitější, co by měl člověk ve Falburnu vědět, je to, že z lesů není úniku. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Slabší 4*. Jako jo, má to spousty chyb (občasné WTF chování postav, delší úvod...), ale napětí a atmosféru to má slušnou. Sice je ten děj celkem předvídatelný a sází se tu hlavně na atmosféru, ale ta tu kupodivu funguje a zachraňuje to. Hlavně od toho nečekejte bůhvíjaký převrat ve světě hororů. A písničky fajn, sice tohle od hororu nechci, ale když už to tam je... ()

HateBreeder

Whoaa, tak to by byl můj sen, dostat se na dívčí internát hluboko v temných lesích. Nevadilo by mi všudypřítomné zlo, které číhá na každého, kdo se odváží opustit brány akademie a zamíří si to na zkušenou do tajemného lesa. Proč chodit do lesa, když je vevnitř tak nádherně. Hodné a ochotné učitelky, které každému nově příchozímu pomohou zapadnout mezi ostatní. A všudypřítomné dívky... člověk by se cítil jako v ráji. A kdyby náhodou došlo k nějakému nedorozumění, k nějakě ostřejší výměně názorů, vždy je tu možnost chopit se sekyry a vyřešit daný problém jednou provždy. Koneckonců sekyra k lesu neodmyslitelně patří. ()

Rex Mundi

Kompletne tuctový hororík mixujúci námety, ktoré fungovali pred dvadsiatimi rokmi a tak aj divákovi ponúka len nostalgickú spomienku na časy minulé, ale nie oveľa viac. Nakrútiť ho v roku 1985, bol by to hit. Klišovité poňatie vzťahov na dievčenskej internátnej škole mi navyše nepríjemne pripomenulo nedávno videný film Stratená. ()

Litsarch

Až na scénu s autem, kdy rodiče odvážejí Heather a na, jak to napsat, odfláknutý konec to byl pro mne nadprůměrný snímek svou atmosférou... Snímek, který mě přikoval k sedačce od prvních minut a až na zmíněné pasáže se mi líbil až do konce... Atmosférická a hudební stránka perfektní až mě mrazilo v zádech a zastavoval se mi místy dech... Herecký výkon Agnes Bruckner se mi též velice líbil... Pro mě velice přesvědčivý a dobře podaný výkon... Ke snímku se budu rád vracet, i když na začátku zmíněné věci mi asi budou trnem v oku napořád... ()

Matty

Konzumní horůrek pro případ největší nouze. Děj je zcela zbytečně situován do 60. let, odehrávat se v současnosti, na atmosféře mu to neubere. Jediným výraznějším dobovým prvkem jsou snad chytlavé písničky, ale jestli zrovna tohle očekáváte od hororu… ? Příběh, který dokonale vystihuje jeho slogan („Every high school has its secrets... Evil grows there!“), měl možná připomenout – v mých očích nepřekonatelnou – Suspirii Daria Argenta. Tuto tezi podporuje rovněž zdroj tajemného zla s čarodějnickými kořeny. Odhadnout „kdo, co a jak“ vám pravděpodobně nezabere mnoho času, zpracování taky příliš neoslňuje (vyjma posledních cca pěti minut, kdy konečně dostane zaslouženou roli nabroušená sekyra :), ksichtík hlavní trpitelky je však celkem koukatelný, délka únosná a pokud vám nějaké médium s tímto filmem náhodou vletí otevřeným oknem do náhodou otevřené mechaniky, vynaložte tu nepatrnou snahu na odkliknutí “play“. Ale jak říkal Freud: „Náhoda neexistuje“, takže můžete být klidní. :) 50% Zajímavý komentář: Nick Tow ()

• Právě tento snímek přinutil M. Night Shyamalana změnit název jím režírovaného filmu z původně plánovaného The Woods na nám dnes známý Vesnice (2004). (ČSFD)
  • V každé místnosti ve škole jsou listy, kořeny nebo rostliny. (LUKICKK)