Päťdesiat kíl zabaveného heroínu ešte včera odpočívalo v uzamknutom, snáď najprísnejšie stráženom policajnom sklade v Detroite. Dnes však po heroíne nie je ani stopy a nikto nevie, kam sa vyparil. A hlavne ako a prečo. Isté je len to, že niekto je bohatší o päť miliónov dolárov. A ten niekto možno nosí policajnú uniformu. Na policajtov to nevrhá dobré svetlo a celá situácia nahráva na smeč ľuďom, ktorí s policajtami nikdy neboli zadobre. Presne takým je aj obchodník s drogami Latrell Walker (DMX), ktorý sa len utvrdí v tom, že policajti sú banda predajných, skorumpovaných a podplatiteľných gaunerov. Myslí si to však len do chvíle, než sa objaví Orin Boyd. Vtedy zistí, že nič nie je také, ako to na prvý pohľad vyzerá... A dvojica má naozaj plné ruky práce. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Já nejsem vztekloun. Jsem šťastnej chlap. Vidíte ten ksicht? To je šťastnej ksicht." Detektiv Boyd mě bavil. Mně totiž někdy stačí málo. Třeba když polda tahá ze zadku králíka, stahuje vrtulník z oblohy nebo mlátí pachatele mrtvou kočkou. Jinak samozřejmě na policejní korupci nevěřím, protože tito neúplatní nadlidé jsou vybírání jako ti nejlepší z elit, výše jejich výplat hvězd se dotýká a pomáhání s chráněním mají prostě v krvi. V Americe je to možná jinak, takže se o tom mohou točit poměrně zábavné filmy, ale za naše kluky ručím koulemi všech europoslanců. ()

EdaS

Ucházející jednohubka. Potěšilo mě pár nečekaných maličkostí - několik docela legračních míst a nečekaných obratů (nebo spíš detailů v ději). ()

Shit

Myslel jsem si že to bude další "povedený" film Seagala, ale naštěstí je to celkem průměrný s akci která je na Segala velmi dobrá, až na to že při některejch svejch kombech vypadá šíleně směšně a skoro bych řek, že to snad ani neni on a dobrou hudbou. Ale čeho si u tohohle filmu nejvíc cenim je to, že seagal je tam občas vtipnej a nevypadá to trapně a samozřejmě, že k tomu všemu je tam ještě fakt drsnej DMX, takže ty 4* by si to s tim, že to je po dlouhý době dobrej film se segalem zasloužilo ()

choze

Jednorázový Seagalův comeback před definitivním pádem do videobahna (technicky šlo do kin ještě následující mizerné Na pokraji smrti). Seagal ještě ve formě, ale kromě fajn úvodního přepadení kolony na mostě, si z toho filmu po letech nic nepamatuju. Nejsnesitelnější film akčního hrobaře Bartkowiaka. ()

whack

Obleky z hadej kože, teľacina, vtipy o mŕtvych zvieratách, trápne drsňácke hlášky pseudogangstrov, vcelku nereálne obludná štvrť výzorovo podobná americkému getu 90tych rokov, preafektovaný afroameričan tláchajúci dokolečka o negroch a tlstých ritiach, proste zle. Jediným pozitívom je veľa mŕtvych skorumpovaných fízlov. ()

sniper18

Steven Seagal sa vrátil po dlhšej prestávke, aby znovu trochu rozbehol svoju kariéru, ale vyšiel z toho vlastne už len jeho posledný prvotriedny akčný film, ktorý sa ešte relatívne dá porovnávať aj s jeho najväčšími klasikami. Aj keď medzi nimi patrí predsa len medzi to najslabšie, ešte spolu s debutovým Nicom, kedy sa vlastne len rozbiehal. Ale môže za to v prvom rade toto na môj vkus až príliš moderné pojatie a osobitejší režisérov štýl, ktorý sa to snaží podať možno až moc cool a to sa ku klasikovi Seagalovi až tak veľmi nehodí, deväťdesiate roky mu sedia určite viac. Ale aj tak to nie je nič, čo by fimu mohlo výraznejšie ublížiť, hlavne úvodnú dvadsaťminútovku, teda ešte pred rozbehom hlavnej zápletky, kedy sa film venuje čisto len Seagalovi si naplno vychutnávam, nielen, že prinesie dve najlepšie akčné sekvencie z celého filmu, ale aj všetky tie zábavné dialógové sekvencie, v ktorých Seagal čelí kritike, ale on sa s tým aj tak vysporiadava po svojom sa nesmierne vydarili. Ale kvalitná akčná zábava pokračuje aj následne, zápletka dokonca ani nie je až tak priamočiara, ako by sa dalo čakať, ale je dostatočne zaujímavá a v niečom aj prekvapí a až na možno dve, tri scény, ktoré mi prišli zbytočné, napríklad návšteva vo väznici, ale hlavne kúpa automobilu, ktorá mi príde aj trochu trápna si film udržuje skvelé tempo a zaujímavosť. Aj keď už to nestojí až tak na Seagalovi, ako by som chcel, ale o priestor sa musí deliť aj s inými výraznými postavami. Ale našťastie aj väčšina z nich je zaujímavá a aj veľmi dobre obsadená, Seagal za celú svoju kariéru nemal takéto hviezdne obsadenie, len by som ocenil trochu iné rozdelenie ich priestoru, lebo práve tá zaujímavejší ho majú menej. Vynikajú hlavne tí extravagantnejší ako DMX, Anthony Anderson a Tom Arnold, ale tiež sa s nimi dá užiť zábava. Skôr ma potešili tí civilnejší, ako Seagalov partner Isaiah Washington, jeho nadmieru sympatická šéfka Jill Hennessy a klasici Bill Duke a Bruce McGill. A poteší aj zloženie záporákov, na ktorých čele je Michael Jai White. Po akčnej stránke sa dá tiež hlavne chváliť, na Seagalove pomery je prekvapivo veľkolepá a rozmanitá, pričom na jej nedostatok sa tu teda nedá szažovať, ale najviac sa pri Seagalovi teším na súboje a brutalitu a v tomto film za jeho klasikami predsa len trochu zaostáva. Súboje majú pomerne prepracovanú choreografiu a Seagal sa v nich viditeľne snaží, ale chýba v nich tá drsnosť, z úderov necítiť žiadnu bolesť a ani na to aikido tu nie je kladený až taký dôraz. Ale zase zneškodnenie zlodejov auta je aj tak výborné a aj súboj na diskotéke je stále dostatočne zábavný. Jedine ten finálny ma sklamal, zo súboja s takým borcom, akým je Michael Jai White sa dalo určite vyťažiť viac. Prestrelky ma trochu sklamali, ale film vyniká rôznymi cestnými naháňačkami, ktorých je tiež dosť a sú až prekvapivo kvalitné. Úvod na moste je výborný, ale nadmieru sa vydarila aj dlhá naháňačka, v ktorej priebehu Seagal vymení automobil za motorku. Ale celkovo nemám rád, keď film ponúkne to najlepšie v úvode a finále je naopak z celého filmu najslabšie a to je aj tento prípad. Režijne sa mi film trochu horšie hodnotí, Andrzej Bartkowiak ponúkol na začiatku tisícročia nový moderný štýl, ktorý využil v niekoľkých filmoch za sebou, takže je tu plno spomaľovačiek, rapu a snaha byť za každú cenu cool, čo sa nie vždy darí, ale predsa len ani toto nie je zlé, vizuálna stránka je aj tak veľmi kvalitná a tak som si film užil aj v tomto prevedení. Takže veľká škoda, že si Seagal takto nastavenú úroveň neudržal ešte aspoň pár nasledujúcich filmov, ale okamžite po všetkých stránkach klesol. A tak je tu jeho posledný prvotriedny film, pri ktorom nad plným hodnotením nemusím uvažovať, pre mňa už klasika hodná mnohých pozretí. 88% () (menej) (viac)

ScreamJay

Všichni stárneme a tak tomu je i u pana Seagala. Sice už si odskočil od svých „akčních“ ekologických dokumentů, ale k jeho původním filmům má tohle docela daleko. Film nenabízí nic převratného a větší akce se strhne až na samotný závěr. Ale když to vezmu z pohledu nenáročného, jo jasně nenáročného diváka, který nečeká žádné novátorství a jde mu jen o to se u filmu vysloveně nenudit, pak zase musím říct, že úplně nudit se u toho nelze. A sem tam je to i vtipný. ()

Kaka

Po několika velkých propadácích zatím poslední strhující a doopravdy akční Seagal. I když to už není stará škola a místo japonských píšťal nám tu atmosféru podbarvují negři, má to něco do sebe. Bartkowiakovi se překvapivě dobře a nenásilně podařily skloubit dvě tak odlišné věci. Starý pardál Steven a moderní náboj hi-tech akčního popkorňáku. Další překvapení jsou nebývale (přestřelka v kancelářích) kvalitní akční scény a především DMX. Tento neherec zde zahrál sympaťáka od kterého si přeje návštěvu kdejaký autosalón. Překvapivě akční a s lehkým nadhledem braná zábava, která vyčnívá z filmografie mistra nejen stylově pojatou režií a silně americkými motivy, ale i netradičně pojatým příběhem hlavního hrdiny (outsider). ()

sud

Po dlouhé době se zase Steven Seagal dostal trochu do formy a natočil doce slušný akční film. I rapper DMX hraje docela slušně. Bohužel jeho další filmy jsou zase slabota. ()

Don Jebal

Rozpočet: 50 000 000 $ Otvárací Víkend: 18 485 586 $ (v 2 830 Kinách) Tržby USA: 51 758 599 $ Tržby ČR: 126 928 $ Tržby Celosvetovo: 79 958 599 $Pravdepodobne posledný Stevenov film,ktorý sa dal celý dopozerať.Medzi áčkovými filmami je to priemerné,no v Seagalovej filmografií je to skoro klenot. ()

castor

Ulice jsou zase plné zkorumpovaných poldů, až se na to Steven Seagal odmítá koukat. Navíc se spojil s králem moderní akce Joelem Silverem, kterému by měl líbat nohy, že ho aspoň na jeden projekt vytáhl z mizerné videoprodukce. Do party přibrali někdejšího výborného kameramana a toho času režisérského rutinéra (ale slušného) Andrzeje Bartkowiaka a diváci si mohli lehce připomenout Seagalovu ranou tvorbu. Přímočaře tady představují klišovitý příběh, jenže o ten prakticky nejde. Takže divák ať raději nepřemýšlí ani nezapojuje logiku. Akce je hodně, za mě ovšem potěšila spíš až ta v druhé půlce. Ta má styl i několik slušných nápadů. U samotného Mr. Aikida jde spíš o efektní přestřelky a o nostalgii při pohledu na zadýchaného bitkaře než o nějaké drcení a lámání končetin jako na přelomu 80. a 90. let. Když už se dostaví, milosrdný střih přichází častěji, než bych si přál. ()

ClintEastwood

Jediné, co se dá tomuto filmu vytknout, je nepovedený DVD obal, ale to je pouze maličkost, protože jinak je to vynikající a zábavná akční podívaná v rytmu rapu. Když za to vezme Orin Boyd (Seagal), vzduchem létají vyražené zuby a teče krev, tak, jak jsme zvyklí. Seagalovka jako vystřižená z první poloviny 90. let, navíc okořeněná trefným humorem. ()

D.Moore

Poslední Seagalův film, který stojí za vidění. Opravdu kvalitní snímek naznačoval velký comeback, ale nepodařilo se. Musím říct, že s odstupem času to vlastně ani tolik nevadí. ()

Wacoslav1

Nerad používám jedno slovo v komentáři tak často, ale tady si nemůžu pomoct. Tenhle film je prostě cool. Seagal je v něm cool, úvodní akční scéna je cool i ty rapující hvězdy jsou překvapivě cool a scéna z nákupem auta je úplně nejvíc cool. No a Wacoslav1 byl pěknej vůl když tento poslední opravdu téměř po všech stránkách vydařený Seagalův epos ocenil jen 3* Tohle je film dokonale napsanej mistrovi taktiky na tělo, ale nejenom jemu. Občas mi ta převaha drsných nigga gangsta ve filmech vadí, ale ne tehdy pokud mají solidně napsaný dialogy dokážou i pobavit a nepůsobí samoúčelně a trapně a to je přesně příklad tohohle filmu. Poté co Seagal v úvodní bombastické scéně na mostě velkolepě zachrání víceprezidenta se nedočká žádného vděku ba naopak je převelen na zapadlou stanici až po krk do svinstva, tam se ani neohřeje a degradují ho na dopraváka přesto se pustí na stopu něčeho velkého a ve spolupráci z nečekaným tajemným komplicem odhalí rozsáhlé zapojení policajtů do drogových kšeftů. Film má na rozdíl od jiných Seagalovek i kompetentní scénář a tak snad zamrzí jenom to, že už to není až tak úplně film který stojí a padá se Stevenem jako v dobách jeho největší slávy, ale i tak si ty poctivý 4* zaslouží.75% ()

Xmilden

Poslední zdařilá Seagalovka. Steven se hodil do formičky a směle vykročil tímto filmem do nového tisíciletí i se všemi neduhy v podobě toho že se obklopil klipařem, rapery, Černochy a Hispánci. Lovec policajtů funguje kvůli humoru, kterého je občas na akční film až tolik, že se to nedá brát ani moc vážně, když někdo umře. Steven se předvádí už od začátku, kdy zápasí se židlí. Nakonec prohlásí že má šťastnej ksicht a tím pro něj terapie prakticky končí. 60% ()

sepp

Po silenostech typu Patriot se dokazal Seagal aspon na chvili vratit. Sice se mi absolutne nelibil DMX, mel by se spise venovat rapovanim o penezich, autech a zenach, ale slusne provedene akcni sceny a opet suverenni Steven cloveka prekvapi a potesi. ()

Shakers

Asi posledná dobrá Seagalovka. Po tomto natočil už iba slabé béčka, céčka, braky a hlavne stlstol. Musím povedať, že ma tento film celkom milo prekvapil a to hlavne preto, lebo Seagal tu už nie je za takého borca, akým býval v 90tkách. Tu si hlavnú rolu delí s DMXom, ale hlavne Steven je už trošičku starí a film si je toho vedomý a tak Pišta občas dostane na budku. No nemajte strach, jeho frajerské scény samozrejme nechýbajú (bitka proti dvom gorilám). Bavil ma Seagal na terapii a trošku v komediálnej podobe. Vlastne v týchto scénach ma bavil asi najviac, keďže jeho v takejto roli ťažko vidieť. Je to trošku iný akčný hrdina oproti tomu, ktorých stvárnil, no práve ta jeho neobvyklá rola ma bavila. Okrem dobrej akcie nie je núdza aj o fajn casting (v menších rolách poteší Eva Mendes, Michael Jai White, či veterán Bill Duke), ale prekvapivo, aj príbeh ma čo ponúknuť. Ja viem, Seagalovky väčšinou majú príbeh na jedno kopyto, no tento krát okrem netradičného Seagala sme dostali aspoň trošku dobrý príbeh, takže to nie je iba naháňačka za hlavným bosom, ktorého treba zabiť. Dobré hlášky tiež nechýbajú. Spokojnosť. 75% - 4* ()

Nikon

Film si na žádné umění nehraje a to je sympatické. Proto natočen nebyl. Pobavil jsem se - čekal jsem akční krimi a dostalo se mi ho vrchovatě. Seagal stárne, ale charisma mu sále nechybí. ()

hippyman

Fakt jsi toho grázla zmlátil mrtvou kočkou? - Ne, nebyla mrtvá... :-D tenhle film má akci, vtip a dokonce i děj, k tomu nabere druhá polovina ještě na obrátkách... no nebudu skrývat své překvapení. 70% ()

HAL

Je na tom brutálně vidět že to točil původně velmi schopný kameraman - protože kameru to má parádní, obzvlášť na svou dobu to muselo být mimo Asii docela zjevení, když půlka dynamičtějších scén je natočená s dutch tiltem který tady přitom vůbec nevypadá špatně. Akční scény teda rozbil střih a neschopnost půlky lidí před kamerou se pořádně bít, ale třeba honička v autech je špičková, na to jsem koukal dost překvapeně. Ale jinak je ten film slátanina, příběh splácaný z hromady nefungujících twistů, akce a pár trochu lepších komediálních scén. Za dobrý film bych to neoznačil. Ale za ještě docela rozumnou tečku za Seagalovou kariérou, po které můžeme předstírat že prostě umřel, za tu klidně jo. Protože všechno co dělal jak ve filmovém světě, tak ve svém osobním životě, to už je čirý kretenismus (on byl tedy kretén už předtím, ale tehdy to ještě schovali schopní filmaři se kterými točil) 6/10 ()