Iba jediný muž dokáže zastaviť teroristov, ktorí chcú vyhodiť do vzduchu hokejový štadión natrieskaný divákmi počas finálového zápasu o Stanley Cup.
Otcovi sa počas finále hokejovej súťaže o Stanley Cup stratí malá dcéra. Spolu s ďalšími rukojemníkmi ju odvliekli teroristi, ktorí podmínovali štadión a žiadajú miliardu dolárov, inak exploduje celá hokejová hala aj s divákmi, a to ešte pred ukončením zápasu. Jedine požiarnik Jean-Claude Van Damme má plán, ako zachráni dcéru, zabráni ničivej explózii a to všetko stihne ešte do záverečného hvizdu zápasu.
Dejiskom dramatického príbehu je vypredaný zimný štadión, na ktorom sa má odohrať finálový zápas hokejovej súťaže o Stanley Cup medzi mužstvami Pittsburgh Penguins a chicagským tímom Black Hawks. Na hokejovom stretnutí sa okrem niekoľkých desiatok tisícov divákov zúčastní aj viceprezident USA so starostom. Štadión obsadí komando teroristov vedené Joshuom Fossom a čaká na doručenie obrovského výkupného. Všetko je dokonale pripravené - celý štadión je podmínovaný, spojenie prerušené, rukojemníci uväznení... Na scéne sa však objaví požiarny technik Darren McCord. Pred rokmi sa ťažko zranil, keď z horiaceho domu márne zachraňoval malé dievčatko. Vzdal sa miesta v zbore a prijal prácu obyčajného požiarneho technika, čo ťažko nesie hlavne jeho syn Tyler. Teroristi by jednoznačne vyhrali, keby jeden z nich nespravil chybu - ako jedného z rukojemníkov odtiahol do viceprezidentovej lóže aj Darrenovu malú dcérku Emily, ktorú otec vzal na zápas aj so synom Tylerom. A Darren sa veľmi nahnevá. Má plán, ako zachráni dcéru, zabráni ničivej explózii a to všetko stihne ešte do záverečného hvizdu zápasu. (TV JOJ)

Salus

Va Dammův pokus o zapojení se do série Smrtonosných pastí všeho druhu. Ale je to už tak vyčpělé a předvídatelné. ()

Belerofon

Jeden ze dvou filmů Van Damma na které jsem byl donucen jít do kina...nebylo to špatné..i když je to děravé, hloupé absolutně nefungující a špatně zahrané béčko, jestli se to tak dá říct...Každopádně záměna s brankářem Pittsburgu je prima o:)) ()

haack

Kultovní film devadesátých let se slušným rozpočtem... není to žádné velké umění, jen čirá zábava (někdy hraničí až s komedií). Nicméně vzhledem k dokumentaci doby, tučňáci v čele s Jágrem, Francisem a Strakou a taky počítačová hra Wolf a další drobnosti dělají tento film nezapomenutelným... 6/10 ()

montel

Bývalý hasič Darren McCord (Jean Claude Van Damme) pracuje v pittsburgské Civic Aréně, kde se stará o bezpečnost. Právě když tam probíhá sedmý finálový hokejový souboj o Stanley Cup, veme na toto utkání také své dvě děti. Arénu však obsadí teroristé a vemou pár lidí jako rukojmí včetně Darrenové dcery a také viceprezidenta USA. Pokud nedostanou požadované výkupné do konce utkání, všechny rukojmí zabijí a halu vyhodí do povětří. Darren prokáže své schopnosti a pokusí se teroristy zastavit...Jako malému se mi to teda líbilo více. Nyní jsem ve filmu objevil tolik chyb, že to snad ani není pravda, co ti režiséři točí za blafy. Jen díky tomu, že se film odehrává kolem hokeje, tak jsem jednu hvězdu přidal. Opravdu dementní scénář. 50% ()

Spike86

Je to blbost ve spoustě aspektech - težký boj se ženskou v kostýmu maskota Penguins, neomylné jasnovidectví, co se týče polohy bomb, hlavní hrdina je všeuměl, pyrotechnik, karatista, Macgyver, hasič a ještě navíc umí bruslit a úspěšně chytat jako golman přímo v zápase finále Stanley Cupu - to teda klobouk dolu před Van Dammem :-D Pro mě, jako pro fanouška hokeje, to bylo hlavně zajímavé tím, že tam byla reálná Civic Arena v Pittsburghu, reálná jména hokejistů a dokonce i reální hokejisté - minimálně Robbitaila jsem identifikoval podle obličeje. Jinak je to ale průměrné béčko. 60% ()

Johnysinner

Někdy mám pocit,že většina recenzentů,by evidentně natočila filmy líp než samotnej režisér.Van Damme je tu v kondici a film má grády,napětí a akci.Takže doporučuju !!!! ()

Bragi66

Slabý příběh, slabé akce, vlezlí haranti. Van Damme asi nejlépe umí hrát nohama, ale tady chabě předstírá rodiče a dokonce hokejového brankáře. Největší záhada filmu je: proč se to jmenuje Náhlá (nenadálá) smrt? ()