Najsledovanejší

• Česko Nejsledovanější (viac)

Najsledovanejší, prvý celovečerný film o fenoméne youtuberov – internetových hviezd prvej veľkosti a tvorcov s miliónovým publikom. Zábava zažíva revolúciu, televízia je pre starých, ľudia narodení v tomto tisícročí sledujú sociálne siete, YouTube a jeho celebrity – youtuberov. Tí majú ohromujúcu sledovanosť a vplyv, firmy im ponúkajú lukratívne zmluvy, fanúšikovia prepadajú hystérii, rodičia panikária a nechápu.  Na sociálnych sieťach majú státisíce fanúšikov. Celovečerný film Najsledovanejší konečne ukáže ich skutočný život a odhalí, kto naozaj sú. Shopaholic Nicol, Kovy, Pedro, sestry Nicole a Lucka z A Cup of Style, Gabrielle Hecl – šesť hviezd displejov sa odhalí v jedinečnom filme na plátnach kín. Prekvapenie čaká na fanúšikov, pretože youtuberi prezradia, čo ešte doteraz neprezradili. Prekvapenie čaká i na rodičov fanúšikov, pretože majú možnosť hviezdy svojich detí konečne spoznať. A možno potom už nebudú iba nechápavo krútiť hlavami. (Bontonfilm SK)

PanZahadnyCZ

Tenhle dokument nemá příliš konkrétní výpovědní hodnotu, ale nemyslím si, že je na tom něco špatně. Podobným stylem, kdy lze ze záběrů cítit spíše kritičnost, sem tam nám někdo něco povídá do kamery, ale jinak jsou záběry spíše směřovány k tomu, aby si o nich udělal obrázek sám divák, točí i Vít Klusák, kterého já osobně vnímám jako jednoho z nejlepších dokumentaristů současnosti. Ačkoliv pořád přesně nevím, co si o tomto dokumentu myslet, rozhodně bych poukázal na jeho autora. Jiří Sádek mě už stylisticky zaujal svou Polednicí a myslím si, že tento mladý filmař má potenciál. Co se týče jeho pokusu natočit dokument o youtuberech, nedokážu říct, zda se mu film podařil či nikoliv. Působí to poměrně zdlouhavě a moc to nemá nápad, ale na druhou stranu tento dokument velmi dobře rezonuje v divákovi díky své otevřenosti a nevnucuje mu žádný názor. A jak zapůsobil tento dokument na mě? Prohlubil mé znechucení vůči současnému youtube fenoménu, vůči nezodpovědným rodičům, které nemají ponětí o tom, jak neproduktivně jejich děti tráví volný čas, a také jsem dospěl k poznání, že youtube je dost silný manipulační nástroj, který rodiče zatím bohužel berou na lehkou váhu, a který podmanivně oslovuje masy, v tomto případě většinou žactvo. Vliv bych klidně připodobnil ke vlivu marxismu na dělnickou třídu. Více se tu rozvášňovat nebudu, to si radši nechám do hospody k pivu, až budu zas nadávat na život, ale musím říct, že mě to poměrně rozesmutnilo. Holt současná realita. ()

Sabrewulf odpad!

Kus hovna. Dokument o lidech, kteří umí akorát tak prd a jenom proto, že na sebe nějakým záhadným způsobem nabalili hromadu ultratupých dětiček (čti oveček), kteří jim to NIC žerou i s navijákem, tak si myslí, že jsou nějaké hvězdy. Ty vole, oni si to někteří fakt myslí!!! Třeba ta tupá kráva, co si myslí, jak není vtipná a zajímavá, přitom při sledování jejich ukázek jsem studem málem zalezl pod koberec. Šaškárna se šaškama. ()

aniabo

Cenim zamer, ze vubec neco vzniklo, no, akorat film nema zadne tema - “youtuberi” preci nejsou zadne tema, youtuberi jsou samotne medium. Je pochopitelně velmi tezke vydolovat neco pikantniho z lidi, kteri se v podstate dokumentaci svych zivotu zivi, ale prave proto nemuze dokument o youtuberech fugovat jako klasicky dokument a je nesmyslne film postavit na tech postavach. Jde v podstate jen o lehkou biografii a zakulisi nekolika vybranych ceskych youtuberu, ale pritom proto, ze nic podobneho zatim nevzniklo, mel dokument moznost vzit situaci vice zesiroka, vice do hloubky. Byvalo by mozna lepsi se nad timhle zamyslet a povenovat se youtuberstvi treba prave v korelaci s tim, jaky vliv z hlediska sociologie/psychologie/filozofie maji soc site na nejmladsi generaci, nebo treba natocit dokument vylozene o vlivu vloggeru na marketingove strategie spolecnosti a jejich promenu za uplynule desetileti.... Velka skoda, ze se nekterych temat (generacni stret, soukromi, idealizace a vzory...) dotkne film jen tak zdalky, povrchne; lide, co se v problematice neorientuji, se nezorientuji, zatimco lide, co se orientuji, se u filmu nudi. Btw velmi spatna je hudba, tak spatna, az to vypada jako koncept - ze tvurci vybrali ty nejvice cheesy pianka v hudebni bance, zrovna tak, jak to delavaji youtuberi. ()

Lachtaan

Chápu rozporuplný pohled na tento dokument. Nejen sami "Jůtubeři", ale hlavně štáb, který spunktoval nápad tenhle experiment natočit a posléze se do něho na celý 1 rok doopravdy vrhl, nám dopředu naslibovali, že se prostřednictvím tohoto díla hlavně postarší generace konečně dozví, proč je tvorba na YT tak silným fenoménem a z jakého důvodu jsou tím všichni internetem zasažení každodenně tolik ovlivňováni. Já osobně sám za sebe jsem ke sledování této kontroverzní tvorby tíhl především v době jejího počátku a následného vzestupu. Některé Nejsledovanější obdivuju, videa a vystupování jiných byla i v tomhle dokumentu nezajímavá. Sami za sebe do toho vložili nemálo a ve finále mi nevadil velmi prostý náhled do života a názorů ani jednoho z nich. Na filmu je bohužel poznat velmi laciná produkce, až přespříliš jednoduchý střih a množství hluchých scén, které by si zasloužily doplnit podtextovou hudbou. Jinak jsem byl ale průměrně spokojen a je škoda, že množství nejen rodičů odběratelů těchto novodobých "celebrit" bere tenhle pokus jako pouhou propagandu tak zbytečné součásti dnešního internetu jako je YouTubering. ()

vyfuk

Už od začátku v celku zajímavý projekt. Koukat na youtubery na plátně kina je sice skoro až neobvyklé a jako kdyby to nějak k sobě nepatřilo, ale stejně si na to zvyknete. Hlavně je zde hezky vidět jak je YouTube oblíbený na ČSFD, jelikož normální film s premiérou dneska by už měl několik desítek ohodnocení a přitom jsem já sám sedmý, kdo něco takového dělá. Jednoznačně je to přínosný film. Spíše tak nějak pro dospělejší publikum, aby pochopili a viděli, na co jejich děti vlastně koukají a proč asi. Jakože názor člověka je názor člověka a každý ho má jiný, ale dám filmu horší ohodnocení než tři hvězdy beru lehce skepticky, protože film není natočený špatně. A to, že se na to někdo podíval jenom aby na to mohl nadávat je podle mě kravina a hovádství nejvyššího kalibru. Nezastavím youtubery, ale snažím se na to dívat kriticky. Prostě je to normální náhled do života lidí, který sledují sta tisíce lidí. Krom toho je super, že se zde i na chvilku objeví GoGo, protože film tak vlastně dostane svému názvu. Jediné, co bych možná já lehce vytkl bylo, že kamera byla trochu nepřipravená jelikož byla někdy až zbytečně moc blízko obličejům a některé detaily byly rozmazané. Což byla škoda největší, protože kvalita obrazu byla více než dobrá. Jednoduše, mega film to není, ale není to žádná katastrofa. "odpad!" může dát jen člověk, který je slepý, protože ani nedokáže ocenit maličkost jako třeba dobrou kvalitu obrazu a nebo výpravné prvky. ()

Maynard.

Tak ti nevím, esi ti lidi, který to komentujou nebo hvězdičkujou dávaj komenty těm tvůrcům tohodle dokumentu a nebo těm aktérům. Mě to docela zakímalo, páč vlastně neznám nikoho, kdo je youtuber a ani neznám nikoho, kdo na tyhle youtůbery čučí? Jasný, je to pro jiný generace, ale stejně mi prostě není jasný, jak někdo může sledovat někoho, kdo hraje počítačovou hru :o). Kurňa, tak to si ji rači přece zahraju sám né? V dnešní době kompijutrů... Jóóó, to za našich mladejch let nebejvalo :o), když už měl někdo kompa, tak měl zpravidla nejvíc kamarádů :o). No, já teda na youtůbery nikdy čumět nebudu, ale je mi jasný, že se Svět v prdel obrací :o). A to mě čeká ještě jeden koment na včerejší kinožážitek... ()

Gogo333

Původně jsem myslel podle chování a vystupovaní, že jde o děti a tak mě překvapilo odhalení, že většina z nich už jsou dospělí lidé. Bohužel čumět na plátně jak jeden týpek hraje Minecraft, druhý ze sebe dělá retarda, jedna puberťačka chytrolínku, která ví vše a tři pipky jak se líčej je pro mě nezábavné. Bohužel mi to jako dokument nepřišlo, spíš jako video z dovolené/prazdnin pro rodinu a kamarády. Docela mě štvala kamera, která se docela často klepala a jezdila pořád nějak pryč. Potěšily záběry z Pardubic a vyděsilo, že ten největší pošuk je práve taky z Pce. Dvojčata by určitě měla fanoušků více, kdyby se zaměřili na videa pro dospělé. Nicole je docela atraktivní a tak záběry s ní byli relativně fajn. Kdyby to běželo na YT nebo Streamu, tak asi ok, ale do kina určitě ne. O to víc mě těší, že na to skoro nikdo nechodí a tak to brzy z kina zmizí. Nejzábavnější byly záběry na rodiče, kteří doprovázeli svoje 8 letý ratolesti na nějaký YT festival, kde čuměj na lidi jak hrajou Minecraft, takový otrávený a zhnusený ksichty se moc často nevidí. ()

Sygauras

Z lidí v dokumentu znám jen Jirku Krále a to jen proto že mi naprosto retardovaně neinteligentní algoritmus neustále nabízí jeho videa. Viděla jsem asi 3. Pokud by obsah dokumentu měl být o těch nejsledovanějších, tak i kdybych je vybrala pouze z ČR nebyl by tam ani jeden z tady těch. Dokument je jedna velká reklama na videa jakýchsi zvláštních lidí kteří nedělají nic co by kdo mohl ocenit. Pokud je vám víc jak 15 let, tak si z dokumentu neodnesete nic jiného než to, že tady ti lidé natáčí jakési videa na YT a "všichni" jsou to super lidi které mají všichni rádi a mají miliony fanoušků. Což není pravda ani z 10%. Pokud chcete vidět někoho kdo něco umí a svoje videa nedává na YT kvůli penězům, popularitě nebo proto že nic jiného neumí, tak si vyhledejte třeba holku jménem April Wilkinson. To je někdo kdo něco umí a jen blbě nemele hubou. Nebudu to hodnotit, protože to není nic jiného než reklama na pár šašků, kteří neumí ani pracovat ani dělat kvalitní videa. Jako youtubera bych neoznačila ani jednoho. ()

Chundys

Divím se sám sobě, že dávám průměr.... Ale ono to mělo docela zajímavé vysvětlení. Nejsympatičtější z youtuberů je jednoznačně Pedro, upřímný, má rodinu, skromný, takový sympaťák a vypadá, že si na nic nehraje a v nemocnici byl za člověkem (fanouškem), který na tom byl asi nejhůře, ale to nemůžu soudit! Jinak fanoušci, jak o nich mluví, tak jako žádný bozi to nejsou, a je snad úplně jedno jestli chodí na vysokou školu nebo ne! Jako kdybych chodil na denní studium, tak asi taky klidně můžu dělat youtubera, ale asi bych na to neměl povahu, rád se koukám do objektivu jsem takovej manekýn a pro každou srandu, ale na tohle bych prostě neměl, navíc v dnešní době už by ani nebylo možné prorazit (já proti nim nic nemam), jen je mi líto těch fanoušků! Jo a tleskám tátovy Gabči Heclové, vystihl to úplně přesně a to co si přesně myslím já! To kurňa dnešní děti, protože koukají převážně na ně děti, se tak hrozně nudí, že musí celý dni čumět na videa? A to nejsem nijak starý, ale sakra, já se bavil chodil ven a i v dnešní době smartphonů (ano mam iPhona), do něj nečumim, když jsem někde s přáteli, v hospodě, na kafi, doma a bůh ví kde ještě! Hledám jinou zábavu a neklepu se na to, kdy mi můj oblíbený youtuber postne video! No nic, rozvášnil jsem se, na jednu stranu smekám, na druhou stranu, jsem zvědavý co bude třeba za deset let s těmihle lidmi, ale youtuberství asi nevymizí!!! Takže tleskam ()

hrudka

Rozporuplné. Nekriticky zobrazuje fenomén, který do hloubky ani nevysvětlí. Kritiky odbyde pouhými titulky bez konfrontace. Radši nekonfrontačně zobrazuje festival a pohledy dětí, kdy někteří sledují youtubery, protože v "televizi jsou lži". Nejzajímavější jsou asi rozhovory s rodiči, kteří v tom vidí ztrátu času. Tvůrci chtějí přiblížit svět českých youtuberů hlavně tak, aby jim to neublížilo. Je to spíš pro jejich oblíbence, kteří tomu prostě rozumí a řada z nich nadšeni, že jsou v dokumentu (včetně jejich videa), a těm ostatním to přesto nic moc neřekne, neosloví, nepřesvědčí. Ani se nesnaží dopodrobna rozebrat ukončení youtuberské kariéry jedné youtuberky, protože se věnuje herectví a zpěvu (přitom sama naznačila, že se za tuzemskou scénu stydí). Nakonec, jak avizuje popis filmu nevyslechne názory "marketingových specialistů, sociologů, psychologů". Jen naznačí, že je to vlastně byznys, přitom nemůžou odhalit, kolik je v tom peněz a proč to ti specialisti dělají. Některé scény jsou pak bez potřebného komentáře, takže neznalý divák neví, co, proč. Titulkovou píseň od "youtuberské" Slzy považuju za sebeironickou tečku: "Zvládnem rány přijímat, snít když touhy spí / smát se hrom když hřímá, a okolo svět jen metry stříhá / Zvládem rány přijímat, vát za bezvětří / Vstát když ráno dřímá, hřát koho mráz nešetří" Ale, lepší než kdyby děti s partou fetovali, že jo. A tak je to se vším. ()

Likan7

Sledoval jsem Goga v jeho začátcích. Paradoxně čím je starší a jeho tvorba je o několik úrovní nahoře, mě to přestalo bavit. Nevím, jestli jsem z toho vyrostl, ale jeho raná tvorba mě baví stále. Sledování Mafie nebo Garage show jsou fajn i dnes, možná ze mě ale jen mluví nostalgie. Rozhodně je zajímavé sledovat tyto youtubery v jejich osobním životě, zvlášť Pedra, který je trochu mimo všední tabulky s názvem "Klasický Youtuber".Pro někoho, kdo Youtube vůbec nesleduje to může být zajímavá sonda do tohoto fenoménu, ale na můj vkus se prostor zbytečně rozprostřel mezi několik lidí. Místo toho bych uvítal opravdový náhled do tohoto světa a jejich života, ale nepotřebuji 4, 5 příkladů, stačí mi 2, ale pořádně do hloubky, ne jen bruslit po povrchu. ()

Kmyn

pro tento příšerný výběr nevtipných kreatur by byl vhodnější název: Nejtrapnější - to sedí nejvíc, ale jsou i další varianty: Nejzbytečnejší, Nejnaivnější (oni si vsugerovali, že jejich prázdné plky "mají smysl"), Nejafektovanější, Nejsamolibější, Nejnesympatičtější, Nejnevkusnější... brrr, tu jednu hvězdu posílam lidem co musí ty individua snášet ve svym okolí ()

Meev

Youtubeři... toto většina dospělých nikdy nepochopí, jak můžou lidé strávit tolik času koukání na člověka, který mluví do kamery. I kdyby byl film mnohonásobně lepší, tak by jeho cíl nebyl uskutečněn. Film měl ukázat, že youtubeři nejsou jen závisláci na počítačích a lidé, jenž ztrácejí čas dnešních dětí. To ale asi neukázal, kvůli nedostatečným střihům, které byly téměř vždy ve špatnou dobu na špatném místě. Ale jinak mě to celkem bavilo, jen člověk, který youtube sleduje, se ve filmu nedozví jedinou novou věc. Názor na tento film je takový smíšený, na jednu stranu mám ytbery rád, ale třeba videa ukázána z youtube a okolo nich černé pozadí... to prostě nefunguje... 45%-55%. ()

HERGImanCZ

Nic tak zbytečného jsem dlouho neviděl! V první řadě bych chtěl říct, že sleduji videa na YouTube a rozhodně si nemyslím, že by to byla větší ztráta času než třeba Všechnopárty, kterou s oblibou sleduje ta generace, která tu byla před námi. Tím chci říct, že to beru z pohledu někoho, kdo tento způsob zábavy nezatracuje. Nic víc není důležité. Co ale důležité je, je že tento film je naprostá zhovadilost. Já osobně bych od dokumentu čekal, že pro mě bude zdroj informací. Ale ani s tím se tvůrci nenamáhali. Snímek nemá žádný směr, žádnou strukturu, nic. Na začátku je teda představení jednotlivých YouTuberů, které u každého z nich probíhá vlastně stejně. Pak následují už jen náhodné scény z jejich života, mezi nimi jsou ukázky z nějakých akcí, které nijak nejsou uvedené, a pak přijde zničehonic konec. Na konci mimochodem hraje písnička od skupiny Slza, jejíž člen Petr Lexa je sice také YouTuber, ale v celém dokumentu o něm nepadne ani slovo, takže taky trošku nechápu. Málem bych také zapomněl na rozhovory s fanoušky, kteří vykládají, jak je daní tvůrci v něčem inspirovali, podpořili a motivovali, ale že by se objevila alespoň jedna ukázka z videa, kde daná motivace proběhla, toho se nedočkáte. Místo toho jsou tam náhodné záběry z videí, které jsou naprosto nezajímavé a YouTubeři díky nim působí jako naprostí retardi. Tak vlastně působí celý film. Přijde mi, jak když na ty lidi hází spíš špatné světlo. Jediné, co je pak nějak vyzdvihuje, je paradoxně tvorba, která není ani z YouTube, a to jsou jejich Instastories, ve kterých se k něčemu vyjadřují. Během filmu také padne několik pojmů, které se nikdo neobtěžuje vysvětlit, takže někdo, kdo na videa nekouká, tak v tu chvíli vůbec nemůže vědět, o čem je řeč. A pak tu máme ještě kameru, která je kapitola sama o sobě. Ten člověk s ní jednoznačně neuměl a nikdy neslyšel o něčem, čemu se říká stativ. Také nechápu, když mluví například Gabriela Heclová o YouTube, proč vidíme záběr na její plyšáky, kteří jsou naprosto mimo téma. A na závěr tu máme již zmiňovaný konec. Tam vlastně vypráví skupina dětí, jak si jejich rodiče myslí, že sledovat všechna ta videa je hloupost, jak jim nerozumí, atd. Pokud jejich rodiče viděli tento dokument, tak se jim upřímně nedivím. Původně jsem myslel, že právě tento film ukáže starší generaci, proč to lidi baví. O to se ale nikdo očividně ani nesnažil. Prostě někdo vydělal na popularitě všech těch lidí, kteří pravděpodobně věřili, že natáčí něco dobrého, co právě zničí tuto mezigenerační propast. A samotní ti YouTuběři jsou jediné, co si zaslouží hvězdičku. ()

Maw odpad!

Je velmi smutné, že z jednoho z nejlepších serverů na sdílení videí se stala sračka, kterou zneužívá každý hovado co má potřebu světu sdělit nebo předvést totální sracku jako třeba jak nakupovat věci, jak ty věci následně používat. A lidi na to čumí a podporující tyhle hovada co nic neumí... Tenhle film je plnej sraček a proto si nezaslouží nic jiného než odpad! Kurva už se proberte!!! Už se těším až tenhle debilní trend pomine a všichni tihle debilové zjistí, že nemají čím se živit, protože nic neumí! ()