Najsledovanejší

• Česko Nejsledovanější (viac)

Najsledovanejší, prvý celovečerný film o fenoméne youtuberov – internetových hviezd prvej veľkosti a tvorcov s miliónovým publikom. Zábava zažíva revolúciu, televízia je pre starých, ľudia narodení v tomto tisícročí sledujú sociálne siete, YouTube a jeho celebrity – youtuberov. Tí majú ohromujúcu sledovanosť a vplyv, firmy im ponúkajú lukratívne zmluvy, fanúšikovia prepadajú hystérii, rodičia panikária a nechápu.  Na sociálnych sieťach majú státisíce fanúšikov. Celovečerný film Najsledovanejší konečne ukáže ich skutočný život a odhalí, kto naozaj sú. Shopaholic Nicol, Kovy, Pedro, sestry Nicole a Lucka z A Cup of Style, Gabrielle Hecl – šesť hviezd displejov sa odhalí v jedinečnom filme na plátnach kín. Prekvapenie čaká na fanúšikov, pretože youtuberi prezradia, čo ešte doteraz neprezradili. Prekvapenie čaká i na rodičov fanúšikov, pretože majú možnosť hviezdy svojich detí konečne spoznať. A možno potom už nebudú iba nechápavo krútiť hlavami. (Bontonfilm SK)

xxmartinxx

Rád bych se podíval na film, který české youtuberství vysvětluje a dochází k pozitivnímu závěru (byť pro mě něco stěží představitelného). Bohužel Nejsledovanější k němu dochází jen proto, že klouže po povrchu, nepokládá opravdu palčivé otázky a nepoukazuje na opravdové problémy - zcela propadá té jízdě, kterou zažívají hrdinové, a odmítá si vůči ní udělat víc než jen předstíraný odstup (lepší by bylo rovnou odstup ani nepředstírat). Přitom to neposkytuje odpověď ani na otázku: Proč na to děti koukají a co ti lidi umí? Kritiku to odmítá a vysvětluje výhradně jako generační nepochopení - takže v důsledku to je především svědectvím absurdní prázdnoty youtuberství a pasivní agresivity vůči kritice PS: Na anglicky mluveném Youtubu sleduju nemálo pořadů, nejsem proti té platformě vymezený, ale jde vždy o youtubery, kteří se rozvíjejí v nějakém konkrétním oboru, něco umí a něco vědí - prázdnota lidí představených tímto dokumentem není prázdnota platformy, ale jen její české do sebe zahleděné, sebereflexe neschopné reality. A vzhledem k tomu, že tenhle dokument je jejich mluvčím, ne jejich pozorovatelem (k čemuž jde dojít i na základě vyjádření tvůrců), vztahuju tuhle kritiku i na Nejsledovanějšího. 40 % ()

Djoker odpad!

Možná jsou nejsledovanější, ale nejzábavnější jsou reakce na jejich film. Stále existuje množství jedinců, kterým fenomén youtuberů z nějakého důvodu unikl. Možná jen čekali, že jde o další blbost, která rychle skončí, ale teď zběsile hledají příčiny jeho vzniku a zatím nepřicházejícího konce. Dovolím si tedy odhalit to tajemství. Můžou za to ti malí neandrtálci, které má jistě řada z diváků doma. To oni denně s chutí hltají haldu hoven produkovanou výše uvedenými umělci, protože jejich život se zúžil na prostor mezi mobilem a tabletem. Někdo to stádo musel zabavit, a tak přišli oni. Youtubeři. ()

somnar

Natažená televizní repka je pořád televizní repka. Tvůrci se bohužel nezmůžou na nic lepšího a objevnějšího než obyčejné rozhovory, filmařsky je to děsná, mechanická nuda. Nejzajímavější "ukončení kariéry" jedné z youtuberek je odbyto titulkem na konci. Chápu, že to chtělo říct, že youtubeři jsou taky lidi, to ale přece nestačí. 40% ()

Pepinec

Ne, nezbláznil jsem se. Ať má tahle reklama Jútubu (dokument to totiž není ani náhodou) třeba 300% a vidí ji co nejvíc lidí. Hlavně teda rodiče, protože vaše děti si dneska myslí, že jsou pro někoho vzorem proto, že na sebe míří telefonem. Neříkám, že jsou tím pádem všichni hloupí, ale není sakra zajímavější vědět, jak vypadá strom nebo kámen, než co je to hejtovat a vlogovat? Koukat se na svět skrz telefon je jako souložit přes zeď a já jsem zatraceně rád, že pocházím z generace, která trefí do kina bez aplikace a sdílí život s lidmi, ne s monitorem. ()

Deimos

KINO Lucerna/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Kamera 6/10/// PLUS:film určený fanouškům, vhodný pro děti, kteří by rádi svým rodičům ukázaly co je na těch YouTuberech tak cool MÍNUS: díky zacílení pro fanoušky určený pouze malému okruhu diváků./// Shrnutí: Poměrně zručně natočený dokument o současných možnostech sebeprezentace dnešní mládeže, kdy si až po shlédnutí filmu připustíte sílu tohoto fenoménu./// Celkem 56%/// ()

Vančura

Podle mě nepříliš zdařilý dokument, a to ze 2 důvodů. Jednak mi nepřišel informačně nějak zajímavý nebo dokonce přínosný. Člověk s orientací v tématu se tam v podstatě nemá šanci dozvědět něco nového. A za druhé mám osobně pocit, že spíše než o objektivní vystižení tématu zde šlo o to, že se tvůrci chtěli svézt na vlně jeho popularity (podobně jako např. v dokumentu zmíněný festival Utubering, který se jednak dovedně přisál na byznys s tímto fenoménem spjatý, a jednak ho vydatně podpořil). Čili s tím, jak se o existenci youtuberů dozvídá i poslední Franta Vaňous z Horní Dolní, se na jejich slávě chce přiživit kdekdo, to není nic nového pod sluncem - vystižení podstaty celého fenoménu jsem ale zatím od nikoho neslyšel (přičemž nemám na mysli jeho původ, který samozřejmě přišel ze zahraničí, jako všechno na českém internetu), a zatím se mi zdá, že je to prostě generační záležitost, kdy řekněme lidi nad 30 fenomén youtuberství nechápou a vysmívají se mu (odtud nízké hodnocení dokumentu na ČSFD, protože diváci nedokáží odlišit kritiku filmu od kritiky youtuberství jako takového), zatímco z mladších ročníků konzumují youtuberský obsah v podstatě všichni. Pokud jde o mě, youtubery zcela ignoruji a nezajímají mě (irituje mě už to samotné slovo youtuber, které mi přišel strašné), podobně jako mi je ukradená produkce českých televizí. Televizi zde zmiňuji záměrně - podle mě prostě teenageři přestali koukat na telku a místo ní sledují YouTube - přičemž oboje mi přijde jako srovnatelně podobná sračka. My jsme koukali v 90. letech na všechny ty debility v telce a měli svoje celebrity, dnešní mladí koukají pro změnu na YouTube a mají zase svoje celebrity - a samozřejmě budou vehementně tvrdit, že YouTube s televizí nesnese srovnání a že tvorba youtuberů - minimálně některých - je výrazně lepší než to, co běží v telce, a že sledovat někoho na YouTube není tak pasivní jako tupě zírat do bedny, protože na zhlédnuté video můžete reagovat nebo na něj dokonce natočit vlastní videoreakci atd. - tomu bych oponoval tím, že mi youtuberství naopak přijde horší než to sledování televize, protože na televizi jste měli svaté právo nadávat a nikdo vám to nebral, zatímco kritizovat youtubery je zcela nepřípustné, a kdo je kritizuje, ten "tomu nerozumí", a publikum sdružené kolem každého youtubera včetně jeho samého se chová jako sekta, která každou kritiku označí za hejt, a s hejtry se přece nikdo nebaví - tento nedostatek sebereflexe mi osobně přijde velmi zhoubný). Osobně se stejně nemůžu zbavit dojmu, že podstata úspěchu tohoto obsahu prostě spočívá v nenáročném, nebál bych se napsat až pokleslém vkusu teenagerů - lidi v tomhle věku mají prostě špatný vkus (my jsme kupříkladu četli Bravíčko a poslouchali příšerný devadesátkový pop), projde si tím většina z nás, a většině lidí to i zůstane do dospělosti. Samozřejmě netvrdím - jestliže obsah youtuberů ignoruji - že se mezi nimi nemůžou vyskytovat i kvalitní osobnosti (ten Kovy k ní má celkem nakročeno, alespoň jak na mě povrchně působí), ale ta masová popularita youtuberů, přinejmenším těch českých, tak jak se mi to jeví, je vyloženě postavena jednak na dovedném budování osobního brandu (pokud je silný, fanoušci pak logicky hltají i ta nejbanálnější videa, protože brand tvůrce jim poskytuje aureolu zajímavosti), jednak na sociální konformitě, sjíždění a kopírování aktuálních trendů, vycházení vstříc poptávce nenáročného publika, které disponuje dostatkem volného času, a konečně i ostentativní podpoře konzumentského stylu života, zbujnělého exhibicionismu, falešného pozlátka luxusu, produktů od Applu a nejčistší komerce jako takové - ve většině jejich produkce nelze rozeznat sponzorovaný obsah od toho přirozeného, což je jen další trend, který youtuberství kopíruje od dalších mediatypů prolezlých reklamou (příznačná mi kupříkladu přijde i podobnost youtuberů s tradičními "offline" celebritami, např. jejich velice pečlivé balancování mezi tím, co dalšího ze svého soukromí nadávkují publiku, a co si naopak budou střežit). Za sebe se tak bráním přiznávat youtuberství nějakou výlučnost, jak se snaží tvrdit tento dokument, a přijde mi jako jeden z mnoha výhonků současné pokleslé doby, která postavila nevkus, komerci a banality na piedestal. Jednou započatý úpadek se bude dál jen prohlubovat. () (menej) (viac)

Filmmaniak

Šestice youtuberů se v dokumentu zdá být povětšinou sympatická a rozumná, takže proti nim nic. Ani proti jejich video tvorbě, která se zdá být určená hlavně dětem a mládeži do patnácti let. Nejsledovanější je nicméně jako takový velice povrchní a plochý, zcela selhává ve vysvětlení, proč je natáčení videí na YouTube takový fenomén, proč je to takové kontroverzní téma a proč se tolik dětí kouká na tvorbu svých oblíbenců s takovým nadšením a neskrývanou oddaností. K youtuberům se dokument staví zcela nekriticky, ba naopak je konstantně vychvaluje, jací jsou úžasní, a to i prostřednictvím výpovědí jejich fanoušků, takže to místy vypadá spíš jako self-promo na zakázku, než jako dokument. Což moc nevadí, protože cílovými diváky jsou zřejmě právě fanoušci, kteří se pouze těší na nové obrazové materiály se svými oblíbenými youtubery a nějakou hlubší sondu do české YouTube scény beztak neočekávají. A těm bude film pravděpodobně velmi vyhovovat. Delší recenze ZDE. ()

Dzeyna odpad!

Vzhledem k tomu, že nesleduji ani jednoho z youtuberů z toho filmu je to pro mě totálně nezáživné a zbytečné. Byli vybráni pouze ti, které sleduje tisíce dětí a pro ně je i tento film. ()

Chrustyn

Dokument o dnešním fenoménu, kterým jsou youtubeři a humbuk kolem nich, kdy se z obyčejných lidí/dětí stávají uměle vytvořené celebrity. Pro mnohé nepochopitelné (kdokoliv starší 30 let) pro jiné styl života (od 12 let níž). Každopádně, ačkoliv se člověk nic moc nedozví, dokument ani není nijak kontroverzní, ale přesto je docela zajímavý a nejedná se o zbytečnost, kterou jsem očekával. ()

Marze

Film je úkaz sám. Ale zpracování nezajímavé a nezáživné. Klouže po líbivém povrchu. Dobrý film by měl znejišťovat a objevovat. Až v závěru se objeví kritičtější sebereflexe. Zaskočí chování rodičů malých fanoušků , které nevyvede z míry, že jejich děti papouškují po svých idolech prázdné fráze. Škoda že tahle ambiciózní skleníková generace interiérových v posledních letech přivedla ke krachu zničila 90% diskoték a tanečních klubů když si o víkendech vystačí s blitím nesmyslů na sociálních sítích. ()

hansel97

Škoda potenciálu, který mohl tohle ukázat možná po vzoru Show! i trochu odvráceně. Youtubeři se před kamerou přespříliš hlídají, což chápu, ale trochu to kazí podstatu dokumentu, který i přes objektivitu neukazuje nic, co by člověk neznal. Soustředí se vlastně na tvorbu spíše než na osobní životy a problémy, které jsou spojené s tak medializovanými kariérami. A odpověď na otázku jejich popularity vlastně také nenajdete. ()

Kamca_

Nevim no, moc mi to jako dokument nepřišlo ... A co si myslím o tom celém youtube fenoménu? O těch lidech vůbec nevím, co si myslet. Přiznávám se, že občas na nějaký video taky kouknu, ale že bych u toho seděla celý hodiny jako ty děti, co byly ve videu, to fakt ne ... Některá tvorba se mi líbí. I když mi přijde, že většina těch lidí točí jen blbosti. Málokdo to fakt umí. A to nemluvím jen o youtuberech, co byly v tomto dokumentu. Někdy mi přijde, že tohle všechno moc umění není. Videa celkově sledují hlavně děti do 15ti let a je docela šílený si uvědomit, že youtuběři jsou pro ně nějakým způsobem hrdinové. Myslím, že jsou to obyčejní lidi, co se jednou začali nudit a tak začali točit videa, vydělávat si tak a pak ty peníze utrácet za drahý auta apod ... Pak mi přijde docela ujetý se tím vším ještě chlubit na sociálních sítích a ve vlogu ... Dnešní doba je vážně zvláštní. Lidi by měli jít spíš ven než koukat celý hodiny tupě na youtube. A nemyslím si, že je dobrý nápad takhle ve filmu ukazovat svoji rodinu a děti ... Ale je to jejich volba ... Pak ať se potom nediví, že ztratí svoje soukromí. Toť asi vše, co jsem k tomu chtěla napsat. 50%. ()

Pink.Panther

Nemohu se ubránit dojmu, že se dokument trochu veze na komerční vlně vzedmuté novými marketingovými kanály internetu, kde se novodobým bavičem může stát kdokoli. Tato velmi prostinká lidová tvorba z podstaty věci logicky oslovující hlavně věkovou kategorii "9 mínus", může u někoho budit úvahy o úpadku kultury či při pohledu do archívu ČT nostalgii po Jů a Hele nebo postavičce jménem Čertík Bertík._____No ale viděno z druhé strany: pokud někomu v jeden osudový okamžik náhodou ujely nohy a právě odehrál svou tisícdvěstěprvní partii Člověče nezlob se, pikal pětsekrát, schován pod postelí byl dvěstěkrát, ve skříni stopadesákrát, nakonec mu asi vůbec nebude vadit, když k tomu všemu alespoň na dvě hodiny z počítače vyjukne jutuberský mírně retardovaný čertík bertík. ()

Pierre

Nebudu zde mluvit o tom, co si o celkovém yotube femonému myslím. Duležité je hlavně to, že Nejsledovanější jsou vhodní spíš pro televizi. Dát je do kina, byla trochu absurdní kampaň. Dokumentu totiž i přes standardní režii, chybí nějaké větší sdělení. Nicméně, i tak mě donutil na některé učinkující změnit názor. Pokuď byl záměr ukázat yotubery jako obyčejné lidské duše, tak mohu i říct, že se docela zdařil. A víc jsem od toho, ani očekávat nemohl. Takže dávám 3. ()

radomiil

):-(přitom my nejsme ještě tolik vzdálená předchozí generace,ovšem takovéhle zabavení je vskutku mimo jakoukoli zdravou/normální realitu=jejich vnitřní svět patří do jiné dimenze a vlastně ani litovat se nějakým ospravedlňujícím způsobem nedají;natož aby jim měli pomáhat psychologové, kteří jsou i na toto krátcí aneb každý strůjce svého osudu*študovaná běs a hrůza ()

DA_NO

Nejsem velký fanoušek youtuberů. Z těch, co byli v "Nejsledovanější" jsem někdy viděl ve videu jen dva z nich a na tento "dokument" jsem se dostal omylem... A možná proto je to tak špatný. Ten film nemá vůbec základ, nemá vůbec smysl, je to jen sestříhání scén z videí těch 5 youtuberů, rozhovorů s jejich rodiči a fanoušky a videí z jejich životů. A přitom se to zde úplně nabízelo, zhodnotit plusy a mínusy youtube, natočit film o tom, proč jsou dnes youtubeři takový fenomén (ano, ja vím, je to v popisku), udělat výzkum proč a kdy a jak, ale ne, je z toho nijaký a nudný sestřih, nic neříkající a pro lidi, kteří youtubem nežijí absolutně nezajimavý. Potenciál nenaplněn, Nejsledovanější = nejnesledovatelnější. 35% ()

honajz2

Pokud už točíte dokument, musíte umět zaujmout, aby se diváci těch 91 minut nenudili. Tohle zaujme cílovou skupinu (děti ve věku 7-14, zhruba) a zbytek se bude nudit. Přiznám se, že dva roky zpátky jsem sledoval asi 20 populárních českých youtuberů a dneska to jsou asi dva, na jejichž videa OBČAS kouknu. On problém youtube je spíš v něčem jiném, ale k tomu se dostanu později, teď zhodnotím dokument. Film je o tom, co vlastně znamená slovo youtuber. Fajn. A kvůli tomu se musí točit 91 minut trvající dokument? Ti starší se na to stejně nepodívají a poleze jim to na nervy. Jedna definice slova nacpaná do 91 minut nudy o naprosto obyčejných lidech, kteří kdyby neměli to štěstí, jsou stále obyčejnými lidmi a nikdo se za nimi neotočí. Jenže, hlavní problém je, že tenhle dokument je jednostranně zaměřený. Youtuberství je dle toho strašně kladné a v pohodě, děti se u toho baví, youtubery to baví (největší lež, rozeberu později) a když bude mít vaše děcko štěstí a prorazí, bude stát na pódiu vedle nich. Pokud to teda stihne do doby, než youtuberství úplně padne. Jenže tahle "práce" má i negativa, v dokumentu se zmínil snad jenom stalking. Děti si myslí, že když je tohle baví a budou mít štěstí, získají vysněnou práci - vydělávání peněz za nic. Youtuberství ale nevydrží věčně a za několik let nejspíš upadne v zapomnění a pak si osoby v dokumentu budou muset začít pracovat tak, jako ostatní. Samozřejmě, youtuberství uživí jenom některé, tolik peněz z toho fakt není. Co se týče výběru youtuberů, vybralo se to nejnezávažnější. Ale o takových TVTwixx, MikeJePan a spoustě dalších odpadů a lidí, ze kterých by si dítě příklad brát fakt nemělo nepadlo ani půl slova, jako jo, v jedné části to bylo skryto, takže neznalí nepoznají naprosto nic. Nejhorší je ale fakt, že tenhle film vysvětlí základy a na hlubší otázky jako třeba "Proč je to takový trend?" nebo "Je to skutečně něco, čeho by se měli děti držet?" se z vysoka se*e. Celek vypadá spíš jako reklama než jako dokument, ale to je jedno, děti nemají tušení, co je má obsahovat dokument, hlavně že je tam KOVY pane bože!!!!! A teď ke slíbenému problému youtube - dřív to bylo místo, kde si každý mohl nahrát cokoli. Video z dovolené, někdo natočil svého pejska... Teď je to byznys. Pochybuji, že youtubery to ještě baví, vsadím se, že se za svá stará videa stydí a za svoji nynější tvorbu se budou za rok stydět taky. Víte jak poznáte youtubera, kterého to fakt baví? Natáčí dál, i když ho už skoro nikdo nesleduje. Takového člověka to fakt baví. Problém je ve fanoušcích, kteří čerpají názory, informace, všechno od svých vzorů. Nechtěně kopírují jejich videa a hlášky, v komentářích se vždycky snaží být ukrutně vtipní a ke svým haterům (hater je dneska i člověk, co vám něco vytkne) jsou někdy i extrémně vulgární. Nenapíšu konkrétní příklad, nechce se mi to cenzurovat. A někdy fanoušci narazí třeba na 60 let starého pána, co pracuje jako dřevorubec a natáčí si videa někde ze z Zlatých Hor. Jenže nedělá to moderně jako youtubeři a tak mu klidně ve videu vynadávají. Fanoušci se prostě dokáží chovat jako hovada, pohádat se jenom kvůli tomu, kdo je lepší a kdo horší. Pak mezi fanoušky koluje takový mýtus, že na youtube musí nahrávat Co se youtuberů týče - je to neskutečně trapná zábava, občas se něco vtipného najde, ale nespoléhejte na to. Celý tenhle trend je tak pro děti zhruba do 17 let, pokud jste dost dětinští. Pro starší se tady nic nenajde. Jednu dobu na youtube vládne nějaký trend. Někdy jsou v trendu ti, co na všechno nadávají, pak je to youtube válka (dva youtubeři se hádají mezi sebou a jejich fanoušci taky = sračka) a pak má zase každý fidget spinner a loví Pokémony (na aplikaci = další volovina). To tak zhruba stačí, pak existuje ještě na youtube věc, co se jmenuje trendy a většinou tam poznáte peklo samotné, když koukáte na ta videa tam. No, to asi stačí, rozepsal jsem se až moc. Zkrátka dokument je spíš reklama a neskutečně nudí, pokud nejste dítě a nesledujete to většinu svého volného času. () (menej) (viac)

William_

Hodně podprůměrný dokument a 2* dávám pouze za Kovyho a Pedra kteří svojí práci dělají poctivě narozdíl od těch ostatních. Nedokážu si představit že za toto někdo v kině platil. ()

zette

Tvurci az nepochopitelne zazdili vysoky potencial nametu. Velmi spatne zpracovani tematu, ktery jen kopiruje zivoty vybrane sestice. Neskutecne prazdny dokument o fenomenu, ktery nedokazu pochopit! ()