Sex noci svätojánskej

• Česko Sex noci svatojánské (viac)

Na osamelej farme majú stráviť spoločný víkend tri páry - excentrický vynálezca s manželkou, doktor s milenkou a starnúci filozof so svojou snúbenicou. Každý z nich však má odlišnú predstavu o tom, ako by mal víkendový program vyzerať. Po prvom spoločnom stretnutí sa ich plány začnú pomaly meniť. Do hry vstupuje neistota vo vzťahoch a nevera, ale aj láska a vášeň... (STV)

PanPaniscus

"I didn't lie, Adrian. I was not lying. Do you wanna know why I lied?" ... Woody a lehký film? Někdy se to tluče, ale celkový dojem je pro mě výborný, překvapivě přes skoro absolutní absenci pesimismu. Jinak výborný u Allenových filmů znamená průměr, proč to tak není u více režisérů? :) ()

hero_bk

Velmi kvalitní tématický Allen s vtipnými hláškami, Allenovsky propleteným příběhem i chytrým použitím Mendelsonovy hudby. ()

denulik

Woody si asi povedal, že vezme svoj tradičný námet, ktorý využíva viac menej v každom druhom filme (áno, sú to sexuálne problémy a frustrácie), namontuje ho na prúdérnu spoločnosť z prelomu storočí, aby to pôsobilo ako päsť na oko a bude to veľká zábava. Ako päsť na oko to síce pôsobí, ale veľká zábava to nie je. Tie isté reči o sexe po polhodinke prestanú byť čímkoľvek iným ako nudnou snahou zaujať za každú cenu. Pár hlášok sa vydarilo, ale to film z biedy nevytiahne. ()

Daginka

Jsem toho názoru, že do filmů Woodyho Allena musí člověk dospět, aby si jeho um náležitě vychutnal. Má natolik svérazné pojetí humoru, že ho dokáže ocenit jen ten, kdo se ho snaží pochopit, a pochopí ho. Já jsem ve stádiu, kdy se mi jeho filmy líbí více a více, stejně jako tento počin. Komediální prvky jsem ovšem shledala až při posledních patnácti minutách, ale nevadí. Film to byl i tak kvalitní.75%, 4*. ()

maeb

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec dávám tři. Allenovi podle mého tento typ humoru nesedí. Anebo možná nesedí mě, nevím. ()

MaxForValue

Pekná Allenovka, v ktorej sa Woody nevyhol so svojim tradičným témam ako vzťahy, sex, láska či partnerské nezhody. Vyzerá to skôr ako divadelná komédia, v ktorej sa preplietajú charakteru postáv a vo svojej výpovedi Woody odkazuje, že všetci sme v podstate rovnako skazení, či už sme intelektuálovia, rojkovia alebo playboyi. Starý dobrý Allen. ()

kubilov

Lehčí film ve Woodyho filmografii, který je v širším měřítku vzhledem k jeho dalším počinům důležitý snad jen kvůli prvnímu obsazení Mii Farrow do role "osudové ženy", s kterou tímto filmem načal poměrně úspěšnou spolupráci, která se ale stejně veleúspěšné spolupráci s Diane Keaton nemůže rovnat ani náhodou. Samotný příběh není ničím extra zajímavý, jde jen o otřepané vztahové propletence s očekávaným koncem, které se opírají o minulost a směle směřují do budoucnosti. Za zmínku možná ještě stojí další "koule", která však není tak zajímavá jako ve Spáči. ()

Gothard

Neuvěřitelné. Milovník velkoměsta Woody Allen natočil film, který se téměř celý odehrává na venkovské farmě! Přelom století, romantické záběry přírody, hudba nikoliv jazzová - je to vůbec Woody Allen? Záhy se ovšem projeví rukopis mistra: vzájemné vztahy tří poměrně velmi rozdílných párů, které mají strávit společný víkend, se podivuhodně mění a proměňují. Některé osoby spojuje letité přátelství, ale i společná minulost či dokonce tajemství. Takto načrtnutý prostor dokáže Woody využít snad jako nikdo jiný. Dostáváme se na známou půdu: úžasné dialogy, skvěle vypointované scény, výborná režie. A opět a zase a nově a neokoukaně: "typický" film o vztazích přátelských, manželských či předmanželských, o lásce skryté či skrývané nebo naopak na odiv dávané, o nevěře, o bezhlavém vzplanutí, o touhách a představách, o pochybnostech ... Inspirační zdroje jsou celkem jasné, Woody Allen film točil spíše jako vedlejší projekt, takže i scénář měl hotový během velmi krátké doby. Rozmarnost, lehkost a nadhled jsou dobře patrné, navzdory či možná právě proto vznikl báječný film. Na perly typu: "Byl to génius?" "Ne, byl to zubař," se prostě nedá zapomenout. A Woody vznášející se na létajícím stroji je dokonalý! ()

darebacek

Celkem levná romantická komedie o tom, když se filozof, doktor a vynálezce zamilují do jedné ženy, žádný extra film, ale pár dobrých hlášek. 70 % ()

Juuroo

Veľmi dobrá „Allenovka“ so slabším rozbehom, ale ku koncu už je to ono. Svižné, vtipné a k tomu niekoľko vynikajúcich hlášok. 4* ()

pollstro

Nelze se zbavit dojmu, že film jako celek je po celou svoji dobu unášen setrvačností vyprávění. V rámci Allenovo tvorby překvapivě neosobní film bez žádné hybné myšlenky nebo svědomitého tónu, který by byl schopen přinést něco nového. Nemluvě o prosté kontrole nad obsahem a vyprávěním, které rovněž nemá žádné hlubší ambice uspět. Přesto je hektická a převratná souhra vztahů a citů jednotlivých zamilovaných párů příjemnou podívanou, jejíž efekt ale postupně vyprchává. ()

PTuranyi

Woody Allen nás opäť svojím jedinečným pohľadom naivného popleteného vynálezcu prevádza spleťou vzťahov medzi mužom a ženou. Klbko vášne, lásky, rozumu a intelektu okoreňuje svojimi potrhlými hláškami, ktorými ironizuje svoje postavy a ich konanie. Produkcia je kvalitná aj keď nemá veľa práce, pretože smršť dialógov nepotrebuje bombastické efekty a tie, ktoré sú použité na vytvorenie atmosféry úplne postačujú. Herci sú profesionáli a ich naivne infantilné správanie je autorovou obchodnou značkou. 70% ()

Aranel

Jako anglistka jsem nadšená z vtipného překladu názvu. Jinak mě Allen tímhle filmem nenadchnul, je to jedna ze slabších variací na jeho věčná témata. Salvy smíchu se tentokrát téměř nekonaly. ()

carnacv

No tak tomu říkám pořádný propletenec. Hele a neni ono nakonec na to nejlepší sr*t a ponechat to osudu? Tady to nakonec i přes trable relativně slušně dopadlo; bohužel realita už tak dobrá nebývá :(. Film je slušně zahraný a nenudí. Líbilo se mi to. ()

Dupac

Od Bergmana se dá okoukat kompozice a krásné obrazy, ale filmařskou vášeň musí mít každý svou vlastní. U tohoto filmu ji ale Woody kdesi zapomněl, takže těžko se pro tuto odlehčenou a jen na několika málo místech opravdu vtipnou taškařici nachnout a nepodlehnout při sledování dlouhé chvíli. Zavilí impresionisté ovšem jistě nepůjdou pro čtvrtou hvězdu daleko. PS. "Opravdu se chceš milovat na tomhle stole, kde jíme kaši"? ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN