V centre Madridu vypukne panika po tom, čo rušnou ulicou zahrmí výstrel a mŕtve telo neznámeho chlapíka sa zrúti na chladnú dlažbu. V okamihu sa ulice vyprázdnia a centrom zavládne hrobové ticho. Niekoľko vzájomne neznámych ľudí sa práve v tejto chvíli ocitne v bare, kde ostanú izolovaní od vonkajšieho sveta. Miestny umývač okien sa pokúsi dostať von k mŕtvemu chlapovi, ale končí s prestrelenou hlavou. Kým' sa zvyšných osem uväznených civilistov snaží márne zistiť, aký bude ich další osud v tejto hrôzu naháňajúcej situácii, všimne si niekto, že obe mŕtve telá zrazu záhadne zmizli a s nimi i stopy po krvi. Nik nevie, čo sa stalo. Ide o teroristický útok alebo tajný experiment vlády? (sochoking)

easaque

3* už jsem viděl pár bizarních filmů tohoto španělského režiséra, tak jsem byl zvědavý, co připraví v tomto. Jak je v poslední době zvykem, tak mě opět zklamalo zdejší zařazení mezi komedie (na prvním místě), protože i když se tam objeví pár absurdních a černohumorných narážek, tak bych ji tak rozhodně nebral a kvůli tomu budu kritičtější, protože jsem se těšil hlavně na komedii. Určitě je to thriller a zajímavá psychologická studie různých lidí v uzavřeném prostoru, když jsou pod tlakem. Takových filmů je však dost a dost a tento mi nepřišel vlastně nijak extra výjimečný. Ale je fakt, že má dobrý námět silnou atmosféru, dobře budované napětí i herecké obsazení. Takže těm, co mají tyto ingredience rádi a k tomu španělský ukecaný temperament, tak se jim film bude líbit ... stejně jako většině z mých spřízněných duší, kteří mu dali 4 hvězdy. Tak snad jsem své pocity dobře popsal a případný divák bude při výběru líp připravený než já. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

C0r0ner

Člověka to celou dobu drží v napětí, máme tu nějakou tu paranoiu, vládní konspiraci, nákazu, ponorkovou nemoc a to všechno na ploše jednoho malého bistra. Žádný kinematografický skvost, ale na jedno podívání víc než dobrá záležitost, která nenudila ani chvilku. 80% ()

Tosi

Hodně ulítlá a vizuálně parádně natočená černočerná komedie. Popisek "thriller" je zcela mimo. Přesně ten typ filmů, který by se dal zmáknout i bez titulků a vše by se dalo pochopit. Španělé zase svérázně zabodovali a i když se hned zpočátku ukázalo, že se ani vteřina filmu nedá brát vážně, bylo to hezké zrcadlo dnešní sobecké doby. ()

oveckaoa

Několik lidí uvízne v baru a když chtěj vyjít tak jich někdo zabíjí (nedozvíme se vůbec proč jen, že je to asi nějaká nákaza). Také se z tama snaží dostat a postupem času umírají nebo jim hrábne na maják. Postavy jsou příšerné (vede ten bezďák s biblickými kecy) a jediná postava co za něco stojí je postava Eleny. Ke konci se navíc kupí filmové chyby (revolver střílí pod vodou nebo ženská propadne dírou je krvavá a naráz na ní není ani kapka krve, aby na konci byla opět krvavá takové blbosti, že 2 lidi utíkají před bezďákem s tyčí ani nemluvím by ho sejmuli jak nic kdyby chtěli.). Čekal jsem aspoň, že to zachrání konec kde nám vysvětlí vo co go místo toho jsem dostal postavu jak chodí ulicema a lidi na ni čumí jak na nebeský obrázek. 40 procent P.s. humor nečekejte žádný tam není (pokud teda neměly být vtipné ty biblické citáty) ()

hanagi

Už to tak vypadá, že si španělského Álexe začínám pamatovat stejně jako toho nizozemského Alexe. U obou mě baví jejich nekorektní černý humor, perfektní znalost lidských slabostí a originalita. A to, jak si pohrávají s divákem. . ()

ghatos

Jako snaha tam byla. Sice je tam plno blbostí v chování postav, ale u takových filmů to člověk musí brát. Ve druhé části se to soustředilo na survival, což zase nebylo tak úžasné. 55%. ()

Anet21

⚪Spoilery⚪Hnusný nažltlý color grading, ktorý z duše neznášam (ani nie v tom zlom slova zmysle) len krásne dopĺňa atmosféru tohto filmu.⚪Všetko a všetci sú nechutní a zlí. A áno, mohlo by to fungovať ako akási kritika spoločnosti, no jednak sami vidíme, že aj v ťažkých situáciách sa nájdu ľudia, ktorí chcú pomôcť, čiže nikdy to nie je 100% zlých ľudí na 0% tých dobrých (čo film presne takto prezentuje, keďže v podstate všetky postavy sú neľúbivé a sami za seba) a jednak celá premisa ,,choroby" a toho, ako sa s ňou vláda vyrovnáva je natoľko fatalistická, až je blbá.⚪To, že sa uzavrie iba časť mesta, aj keď sa skoro akákoľvek choroba prenáša aj vzduchom, kvapôčkami atď. je prvý nezmysel, ktorý stíha ďalší a ďalší (to, že postava prejde niekoľko kanalizácií a vyjde akoby nič v inej časti mesta, nikto si na nej nič nevšimne a ona si pokojne odkráča je tiež skvost, rovnako to, prečo postavy ihneď po zistení, že v podlahe je diera na kanalizáciu túto dieru nezväčšovali tak, ako v závere).⚪To, že ako akýsi deus ex machina je tu použitý klasický archetyp psychopata-fanatika, ktorý zabíja z vyšinutosti je čerešnička. Vlastne nie je veľmi o čom hovoriť. Premisou skôr klasické, aj keď prvé minúty záujmú, záver neprináša nič prekvapivé.⚪ ()

herr_carter

Poměrně vydařená psychologická studie, kterak se začnou lidé různých sociálních vrstev chovat v patové a vyhrocené situaci, navíc je člověk v permanentním napětí, jaký pravý důvod se vlastně skrývá v tajuplném zmizení obou mrtvol před barem a bleskového vylidnění celé přilehlé oblasti. Sedělo mi i to, že se vlastně zpočátku jedná spíše o černo-černou komedii, která postupem času nabývá na důležitosti a panika zúčastněných roste každou minutou...jak už to tak bývá, Španělé zase nezklamali................. moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

borec999

Španielský žánrový mix nakrútený tak pôsobivo ako to vedia len oni. 1 uzavretý bar, bežné postavy dané do situácie kedy ide o život a naplno sa prejaví ich charakter, atmosféra paranoje, strachu, neistoty, trocha konšpirácie, trocha humoru, trocha krvi. A celé to funguje bez väčších ťažkostí, diváka vťahuje do deja a v pomerne slušnom tempe až do zaujímavého konca nepustí. Symatická Blanca Suarez bola už len bonusom. 75% a 4*, do tohto Baru sa ešte určite niekedy vrátim. ()

Disease

Můj oblíbený mistr úchylných komedií mě tentokrát lehce zklamal. Výtvarně v pořádku a dokud jsme v baru tak také, ale po sklouznutí do kanálu dost nuda. ()

WinstonS

Podepisuji komentář nejmenovaného uživatele z rakouské metropole, který jinak filmům samozřejmě vůbec nerozumí :-) potenciál byl značně větší než výsledek, dost nelogických momentů, ale coby ukrácení večera ok. A když se na scéně objevila Blanca Suaréz ve spodním prádle, rázem šlo (nejen) celkové hodnocení nahoru :-) ()

nonick1

No, tak tentokrát jsem si opravdu naběhl...že prý: "Bar"...? přitom se to mělo spíše jmenovat "V kanále - měli jsme namále". Namísto příběhů podivných postav, které se ve stejnou chvíli sejdou na stejném místě (jako třeba v oné trafice ve skvělém Smoke) člověk zírá na slušně nasnímaný, avšak scénáristicky totálně děravý hororový survival v kanalizační stoce. Až pozdě jsem si bohužel všiml, že režisér filmu je zároveň jeho scénáristou, což tedy mnohé vysvětluje (viz zde: https://www.csfd.cz/film/405784-brimstone/recenze/ nebo zde: https://www.csfd.cz/film/67105-dunkerk/recenze/ Ten scénář je vážně děravý jak Swiss Emmentaler AOC... Never more! ()

Rockerman

V dnešním přeinformovaném světě už nikdo nedovede posoudit, co je pravda a co lež. Z toho pak pramení nedůvěra a to nejen k médiím, ale i mezi lidmi. K tomu všemu se množí útoky teroristů a rozsévají tím strach. Zatímco v amerických blockbusterech, když se skupina lidí dostane do nějaké pasti, snaží se spolupracovat a držet při sobě. Myslím, že blíže realitě je pojetí tohoto filmu. Prostě, když jde o "kejhák", tak jde kamarádství stranou a každý chce přežít za každou cenu i pomocí lsti a podrazu. Téměř vše se odehrává v baru, jeho sklepě a ve strhujícím finále ve stoce. Přesto jsem se skoro vůbec nenudil a nevím, jestli nesáhnu po nejvyšším hodnocení. ()

Eluin

Režisér Álex de la Iglesia má na kontě už pěknou řádu solidních filmů, které se většinou vyznačují podivným černým humorem a jistou dávku bizáru (a to i na španělskou kinematografii). Čistě z omezeně žánrového hlediska lze jeho filmy šmahem odsoudit, nicméně myslím si, že by to byla velká škoda - mají totiž jednu poměrně podstatnou filmovou vlastnost, dokáží zaujmout pozoruhodnými charaktery a šikovně vystavěným příběhem. Krásným důkazem je toho i snímek El bar. Mám docela zálibu ve španělských filmech, které si šikovně pohrávají s atmosférou na rozhraní hororu. Osobně se domnívám, že výstavba napětí a práce se strachem jde na stříbrné plátno v této zemi o poznání autentičtěji než v zámoří. Ve filmu El bar se sice přímo s hororovým žánrem nepotkáváme, ale tajemnou atmosféru, kde si minimálně z počátku divák říká "co se sakra děje" to má - a funguje. V centru Madridu stojí malý bar, v němž se schází nesouradá skupina osob z rozličných sociálních vrstev. Nenadálá událost - smrt muže na ulici - spustí sled událostí dalších, které hlavní postavy vrhají do kolotoče mezních situací, které vyžadují často dost nepříjemné volby. Přiznám se také, že mám rád ty snímky, které nakukují pod pozlátko naší civilizace, kdy jde o holou existenci a kdy všechny ty zbytečnosti typu "nový ájfoun, pěkné hadry" jdou do kopru a z člověka se stává živočich bojující o přežití. El bar toto vše přináší, navíc za přítomnosti černočerného humoru, kde se dobře trefuje do paranoidní nálady dnešní doby. "Když řeknou, že v centru Madridu je terorista, lidé jsou tak blbí, že se na něj půjdou podívat." Jako velké plus tako vidím to, že se tvůrcům povedl závěr, což u filmu, který se celý prakticky odehrává v jednom baru nemusí být automatické. Ano, film má několik dějových nelogičností, nicméně musíme vzít v potaz, že nějaká promyšlená dějová stavba a přesný popis a výčet toho co, jak a proč se stalo by atmosféru podle mě jen umrtvila. Pro výbornou filmovou tečku tak bohatě stačí nečekané shledání na přechodu pro chodce. ()

Dogfish

Skvělá pecka ze Španělska. Vtipné dialogy, hláška stíhá hlášku. Začíná to zastřelením člověka, který vychází z baru a každý další kdo vyleze - má průvan v hlavě. Poslední půl hodina trošku ztrácí tempo a i humoru je méně, ale za mě 4*. Jedna z nejlepších scén je jak se somrák svléká a prolézá do kanálu. ()

Barka88

Rozhodně bych film nezařadila do kategorie horor. Jako komedie ale obstál na jedničku! Nevzpomenu si, kdy naposledy jsem se tak nasmála. Děj je místy nepravděpodobný, ale ani to nezkazí celkový dojem. Mario Casas mě dostal jen tím, jak se tváří - jeho mimika je skvělá. Blanca Suárez - většinou mám tendence tyto hezoučké tváře kritizovat pro jejich mizerné herecké výkony, ale Blanca je prostě super od začátku až do konce. Chtěla bych být aspoň na pár hodin přítomna u samotného natáčení, protože tvůrci si na place museli užít hromadu srandy. S filmem Balada o smutné trumpetě bych to nesrovnávala, ale určitě doporučuji shlédnout oba dva. ()