Willy Kufalt

Tak buď jsem z jiné dimenze já, nebo valná řádka zdejších diváků tohoto filmu (...o tom, že jsou z jiné dimenze samotní tvůrci, nepochybuji ;o)), ale jestli TOHLE má z 346 hodnocení 86%, skoro mám chuť vzdát se dalšího komentáře. Ale když jsem to už zhlédl, nedá mi to se k Bad Black nevyjádřit. Rozhodně se najde pár kladů: pár neakčních scén nabízí autentický náhled do kultury v středoafrické Ugandě, pár akčních scén složených jen z fyzických projevů herců dokáže přikovat nebo pobavit. Osobitým přínosem může být skutečně originální prvek hlasu „jokera“, který akční film komentuje po celý čas ve stylu sportovního zápasu či videohry – a občas se mu to daří i vtipně a stylově s narážky na legendy akčního žánru. Pobavit může i pár technicky nepříliš povedených efektů či triků. Ale to už se dostávám k záporům, které tento do jisté míry originální počin doprovází ve všech směrech. Mimo akční scény mi ten film navíc připadal často neskonale nudný a mimo dlouhý prolog před titulkem s názvem filmu + akci v poslední třetině mi ani v rámci žánru nic tolik zajímavého nenabídl. Dlouhou dobu to vypadalo alespoň na 2 hvězdičky, ale když v závěru přišel velký rodinný zvrat jako z červené knihovny a ve stejnou chvíli se snažil poloamatérský akční film stát se něčím myšlenkově silným a začly zde u soudu pádat rádoby hluboká moudra, řekl bych, že ten film v rukou svého tvůrce pohřbil teprve sám sebe. Já vůbec nemám problém vysoce hodnotit i (polo)amatérskou žánrovku, pokud mě baví (třeba Příšera z Michiganského jezera za mě byla fakt skvělá), ale tohle se prostě nepovedlo a užívat si, jak je to vlastně celé špatné, mi zrovna nepřijde jako příjemný prožitek. Ale tak můžu si teď říct, že jsem viděl žánrový film ze střední Afriky, no... [25%] ()

Melios

Ak ste videli Who killed Captain Alex potom viete ,čo za šialenosť máte čakať. Ak nie ste fanúšikom naschvál zlých filmov resp. zle/vtipných filmov potom to nemá cenu ani vidieť. Ak ,ale patríte ku skalným fanúšikom potom v tom uvidíte viac než len zlú kameru ,vtipné efekty, tajga mafiu ,komando ,alebo video jokera. Guilty Pleasure roka...hlavne za tú epickú búračku :D ()

easaque

1* Rozšířením zdejší TOPky na tisícovku mě dovolilo zjistit jaké skvosty se tu skrývají mezi těmi míň, ale zároveň vysoce hodnocenými. A z momentálního 620. místa na mě vybafnul ugandský film. Nedokázal jsem odolat a na YouTube (odkaz najdete někde v diskusi) jsme narychlo zkouknul, co tu zdejší diváky na něm tak zaujalo. Jedná se o amatérský film, který ani ne paroduje, ale spíš kopíruje americkou produkci béčkových a céčkových akčních filmů. Chápu upřímnou snahu chudých afričanů natočit za pár doláčů něco podobného, ale rozhodně mě to nenadchlo a nevidím důvod proč ho podpořit hvězdičkami. Navíc moderátor, který komentuje děj na obrazovce mi přijde docela uhozený. Nevím jestli podpořením jejich Wakaliwoodu (aneb Ugandského Hollywoodu) by vznikl nějaký smysluplnější film, protože se  evidentně v Africe snaží každodennímu stereotypu uniknout šílenými akčními kousky. Proto jen jedna solidární černá hvězda. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: X /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

RoneXxXD

Tenhle film má vše...pointu a poselství. Poselství jenž bude vzbuzovat v lidech strach o své bezpečí v Ugandě - přeci jenom ti kidi tam nehrají Fortnite tak si vytváří živý bílý cíle. Dokonce lepší vyvrcholení než v novém SW a efekty lepší než v Hercules 3D. Těším se na Remake od Disney kde bude hlavní hrdinou princezna s ksichtem Brie Larson. 99% ()

Rozjimatel

"I have a key!" "Ugandan key."     Tak toto je totálna haluz. Po celý čas som sa pýtal sám seba, či to snáď má byť nejaký zlý vtip. Zdá sa mi totiž trochu zvrátené dávať na rovnakú úroveň (viac ako 84% na ČSFD!) výtvory snaživých amatérov so zmyslom pre recesiu s vrcholnými dielami najväčších majstrov kinematografie. Ja mám síce recesiu rád, ale je toto "dielo" naozaj porovnateľné trebárs s filmami Rašómon Akiru Kurosawu, Siedma pečať Ingmara Bergmana, La Strada Federica Felliniho, Vertigo Alfreda Hitchcocka, Americká noc Françoisa Truffauta, Annie Hall Woodyho Allena či A Clockwork Orange Stanleyho Kubricka (všetko podobne hodnotené filmy)? Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale celé mi to pripadá úplne absurdné. Nakoniec aj tak dávam pomerne vysoké hodnotenie (2 hviezdičky), keďže som sa miestami celkom dobre bavil (špeciálne efekty, americké komando) a tiež trochu prižmurujem oči, pretože sa jedná o film z Ugandy.     "Don't fuck with Americans." ()

• Alan Hofmanis je prvým belochom, ktorý navštívil Wakaliwood a objavil sa v ich filme. Bad Black je jeho prvou filmovou úlohou. S režisérom Nabwana I.G.G. sa stretol potom, čo na YouTube videl jeho film Who Killed Captain Alex (2010) a rozhodol sa odcestovať do Ugandy, aby sa spoznal s jeho tvorcom. Ponúkol sa, že im pomôže spopularizovať produkciu Wakaliwoodu, a Nabwana I.G.G. bol jeho ponukou natoľko potešený, že mu ponúkol možnosť zahrať si vo filme Bad Black. (ČSFD)
  • Jednou z vecí, ktoré sa v tomto filme dozvieme, je odpoveď na otázku: „Kto zabil kapitána Alexa?“ čo je názov jedného zo skorších projektov tvorcu Nabwana I.G.G. (ČSFD)