Budete celý život věřit pohádkám nebo se konečně podíváte pravdě do očí? Animovaný pořad internetové televize Stream.cz odkrývá ty největší lži v nejznámějších příbězích pro děti. (Stream.cz)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (24)

Mrazivá tajemství (2016)

Týmu, který stojí za vznikem tohoto přínosného dokumentu, patří velké poděkování, protože konečně uvádí na pravou míru to, co většina z nás už tušila, a to za pomoci moderních vyšetřovacích metod a vědních disciplín. Pohádky nejsou, čím se zdají být.../// Předchozí text jsem napsal před shlédnutím třetí sezóny, která pro mě byla těžkým zklamáním. Tvůrcům evidentně došla invence a vydali se cestou trapného až fekálního humoru, čímž pohřbili všechno dobré. Jen díky předchozím řadám se mé finální hodnocení udrželo na třech hvězdičkách. ()

Série 1 (2016) (S01)

První řadu seriálu hodnotím jako povedenou, protože jsem se u všech příběhů dobře bavil, jen pátá epizoda byla slabší. Každopádně nápad, najít v tradičních pohádkách "pravdivý" základ pomocí moderních vědních oborů a kriminalistických postupů, mě baví převelice, takže doufám, že se povede i druhá sezóna. ()

Jeníček a Mařenka (2016) (S01E01)

Kam se hrabou neustále propíraní "šmejdi".Konečně se všichni dozvěděli pravdu o hyperaktivních spratcích,kteří bezbranné důchodkyni nejprve ohlodali dům a následně ji přiložili na oheň coby fosilní palivo. ()

Červená karkulka (2016) (S01E02)

Obludné praktiky trojice pašeráků drog,které se dostaly na světlo díky moderním vyšetřovacím metodám.Zmíněná trojice kvůli finančnímu obohacení neváhá zvlášť krutým způsobem zabít bezbranné zvíře.Nechutné! ()

Mášenka a tři medvědi (2016) (S01E03)

Další nezdárný nezletilec v akci!A opět trpí nevinná zvířátka.Pak se můžeme divit,že se některé druhy zvířat z naší přírody zcela vytratily a jen pomalu se po letech vrací zpět. ()

Pinocchio (2016) (S01E04)

Pátý díl mi zatím přišel jako nejméně povedený,ale když se tak nad tím zamýšlím,fakt jsem ještě neviděl,že by se někomu zvětšoval nos a jak se říká:"Není kouře bez ohně"... ()

Sněhurka (2016) (S01E05)

Brutální pravda odhalená za pomoci moderních vyšetřovacích metod.Ani skupina Rammstein nebyla v klipu Sonne tak otevřená. ()

Série 2 (2017) (S02)

Druhá sezóna Mrazivých tajemství byla hodně nevyrovnaná, po třech úvodních epizodách jsem si byl téměř jistý, že půjde o úplnou katastrofu, ale velmi silný střed situaci zachránil. Jasně u mě vedou epizody s pohádkovým námětem, velmi mě baví i kritika náboženství, ale musí být provedena alespoň s určitou dávkou vkusu, jinak na mě nefunguje. ()

Bůh (2017) (S02E01)

Tvůrci už předvedli lepší kousky. Párkrát jsem se sice usmál, ale opravdu rozesmát mě se jim tentokrát nepodařilo. Když jsem viděl počet epizod druhé sezóny, doufám, že půjde kvalita nahoru, jinak by se z toho mohla stát slušná katastrofa. ()

Princezna na hrášku (2017) (S02E02)

S Mrazivými tajemstvími to jde evidentně z kopce, tato epizoda byla velice slabá, vlastně jsem se za celou dobu zasmál jen jednou. Bylo to ve chvíli, kdy se tvůrci rozhodli vyrazit po kulinářské stopě, ale závěr jakékoliv naděje hbitě pohřbil. ()

Sodoma Gomora (2017) (S02E03)

Je už poměrně jasné, že se druhá sezóna na tu předchozí vůbec nechytá. Inteligentní humor se postupně vytratil a přenechal místo té podivné náhražce, kterou má v oblibě Mistr Troška. Přesto jsem zatím s odpadováním vyčkal, pokud ale přijdou tvůrci v další epizodě s něčím podobným, už nezaváhám. ()

Kráska a zvíře (2017) (S02E04)

Že by se tvůrci Mrazivých tajemství chytili za nos? Tohle byla první epizoda druhé sezóny, u které jsem se opravdu zasmál, takže doufám, že to nebylo také naposled. Tentokrát jsem se opravdu bavil, přestože v tom nebyla žádná kouzla, pouze čáry... ()

Šípková Růženka (2017) (S02E05)

Tentokrát se tvůrcům Mrazivých tajemství zadařilo, proti nedávným katastrofám, které předvedli, jsem se tentokrát opravdu dobře bavil. Asi nebude náhoda, že mi zlá sudička připomínala Helenu Bonham Carter? ()

Popelka (2017) (S02E06)

Původně mělo být mé hodnocení o hvězdičku nižší, ale nápadité propojení s první epizodou první sezóny mě přesvědčilo, že bych měl přitlačit na pilu. ()

Vánoce (2017) (S02E07)

No, tato epizoda rozhodně nepatřila mezi ty zcela nejlepší a ohodnotil bych ji třemi hvězdičkami, jenže zahrála na mou oblíbenou strunu, takže jsem musel přihodit jeden kousek navíc. Celá ta vtipná historka o zrození největšího z tesařů pro mě vždycky stála na vodě a samotný J. K. vypadal jako Ken, což mě pobavilo a církevní hodnostáře a puritány jistě potěšilo. ()

Mimozemšťané (2017) (S02E08)

Neodhodlal jsem se sice k odpadu!, ale ta jedna hvězdička má za sebou pořádné mínus. Tento příběh mě vůbec nebavil a k tomu, abych se zasmál, mi opravdu angažování Lukáše Pavláska nestačí. Scénáristé asi někam spěchali, protože příběh vypadal, jako by ho dávali dohromady těsně před uzávěrkou. Jalové a nudné. ()

Série 3 (2018) (S03)

Na Mrazivých tajemstvích je jasně vidět, že všeho moc škodí. Tvůrci evidentně vystříleli nejkvalitnější munici už v průběhu obou předchozích sezón, takže se třetí řada nesla tak trochu v duchu nesmrtelných a neustále omílaných počinů velkého Mistra Trošky. Našel jsem si všeho všudy dvě epizody, které za něco stály, zbytek mě nudil a znechucoval. ()

Praotec Čech (2018) (S03E01)

No, nevím, nijak zvlášť jsem se u první epizody třetí sezóny nebavil. Tvůrci mi už dokázali, že umí vytvořit i horší díly, ale vím, že umí i mnohem lepší a byl bych rád, kdyby se k těm kvalitnějším vrátili. Humor, který použili tentokrát, mi nemile připomněl Mistra Trošku, a to mi dost zkazilo náladu. ()

Peklo na nebi (2018) (S03E02)

Mám pocit, že třetí sezóna Mrazivých tajemství nabírá nezadržitelně vodu a co nevidět půjde ke dnu. Jako odpůrce jakékoliv církve bych se sice z rýpání do svých protivníků mohl radovat, ale to by museli tvůrci prokázat alespoň minimální známku vkusu, takhle jsem jejich snahu neocenil odpadem jen proto, že čekám s čím přijdou příště. ()

Exkrementy (2018) (S03E03)

Mrazivá tajemství byla seriálem, u kterého jsem se svého času bavil, ale hlavně v poslední době to s nimi jde z kopce. Je zvláštní, že i když si vybírají za svůj terč politiky nebo flanďáky, které nemám rád (velký eufemismus), zpracování témat mě příliš nebere, je to na mě příliš velká "troškařina". ()