Budete celý život věřit pohádkám nebo se konečně podíváte pravdě do očí? Animovaný pořad internetové televize Stream.cz odkrývá ty největší lži v nejznámějších příbězích pro děti. (Stream.cz)

salahadin odpad!

Milí mraziví tvůrci, to, že pohádky jsou žánr veskrze hororový, úchylný, drastický a pro děti nevhodný, je věc všeobecně známá (bratři Grimmové zdraví). Tento způsob zpracování mi však přijde asi tak důležitý a přínosný, jako komentář ke složení vlčího lejna po pozřítí babičky. Pohádka je žánr, který si zaslouží mnohem více, než tuto jednohubkovou zbytečnou záležitost. Neboť - a to se ví o mnoho méně - v pohádkách je ukrytá i vysoká teologie a tolik mouder, která dnešní svět zapomněl. A že si žánr pohádky zaslouží trochu více úcty a ne jednostranné, zdánlivě zábavné "rozkrývání". ()

orkadimenza

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

1. série: 4*. Vtipné, promyšlené a s daným schématem opírat se do pohádek. Příkladná recese ze zdánlivě nevinných příběhů pro malé děti. 2. série: 2*. Silné díly střídají slabší. Hlavně už ale tvůrci byli hamižní a začali čerpat i z jiných než pohádkových příběhů. Asi byli hladoví po úspěchu 1. série. 3. série: 2*. Zde už tvůrci jasně vaří z vody a dokonce to základní schéma s vypravěčem se vytrácí ve velmi trapném příběhu Kouření s Láďou Hruškou. Z této série stojí za zmínku jen Inkvizice a taky hezké rýpnutí do politiků. ()

Necrotongue

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Týmu, který stojí za vznikem tohoto přínosného dokumentu, patří velké poděkování, protože konečně uvádí na pravou míru to, co většina z nás už tušila, a to za pomoci moderních vyšetřovacích metod a vědních disciplín. Pohádky nejsou, čím se zdají být.../// Předchozí text jsem napsal před shlédnutím třetí sezóny, která pro mě byla těžkým zklamáním. Tvůrcům evidentně došla invence a vydali se cestou trapného až fekálního humoru, čímž pohřbili všechno dobré. Jen díky předchozím řadám se mé finální hodnocení udrželo na třech hvězdičkách. ()

Luk Skywalker

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Pohádky jsou plné kriminálníků a je třeba je pozavírat a ne je třeba oslavovat jako je např. Jeníček a Mařenka... Stream to vzal pěkně od podlahy a vyhnal to do ad absurdum, ale mě to baví, ale smíchy se u toho naválím. Hlas Rímského to celé podtrhuje, kdo rád černý humor a humor tvrdšího ražení, tak je zde správně. Ale opravdu nejsou pohádky v původu, tak nevinné, jak se zdají. ()

Vodnářka

Ta myšlenka rozebrat pohádky a najít v nich všechny možné psychopatologie a trestné činy je výborná, podle mě ji však tvůrci vzali za špatný konec a zatímco přehlíželi spoustu jiných zajímavých okamžiků, rozebírali zbytečnosti a zápletky si tahali tak trochu z paty. Kromě nápadu však oceňuji také výbornou animaci. ()

• Původně měl být tento díl odvysílán 28. prosince 2017, ale byl kvůli tématu odvysílán až v neděli 31. prosince 2017. [Zdroj: Wikipedia.cz] (asdfasdf)