Otec Šebek (Miroslav Donutil) je prostoduchý, ale dobrácky dôstojník  z povolania, je zástancom panujúceho režimu a rovnako vehementne obhajuje aj vlastnú neomylnosť v úlohe hlavy rodiny. Otec Kraus (Jiří Kodet), ktorý má za sebou trpkú vojnovú skúsenosť, je naopak zarytý opozičník. Aj on je však presvedčený, že má vždy pravdu.  Preto sa nemožno čudovať, že sa títo muži nemajú v láske. Ich deti - gymnazista Michal (Michael Beran) a jeho pekná spolužiačka Jindřiška (Kristýna Nováková) – však spolu vychádzajú celkom dobre. Najmä Michal by bol veľmi rád, keby si ho Jindřiška viac všímala. Ona však dáva prednosť samoľúbemu spolužiakovi Elienovi (Ondřej Brousek), ktorého rodičia sú dobre situovaní, pretože pracujú v diplomatických službách. V oboch rodinách sa striedajú rodinné návštevy, oslavujú sa Vianoce, svadba i nečakaný pohreb. Mládež zatiaľ pokukuje po lákadlách kapitalistického sveta a snaží sa žiť svoj vlastný, na rodičovských autoritách nezávislý život. V súkromí rodinných „pelíškov“ sa tak odohrávajú malé drámy názorov a vzťahov, ktorým nechýba humor, rozprávačská elegancia, dobre vypointované situácie a vynikajúci dialóg... (TV Markíza)

horrormaker

No skvelý film toto. Na začiatku som sa smial, až mi slzy tiekli, no a na konci mi tiekli zase od smútku, ten koniec bol fakt moc smutný. Pelišky, to je film, ktorý sa skutočne oplatí pozrieť. Príbeh je originalný. Len si nezabudnúť niečo dobrého a servítky ()

JeyeK

Pelíšky! Kultovní český film, jehož pověst jej předchází. Spolu s tolika všeobecně známými a nezapomenutelnými hláškami mě překvapilo, že jsem se k samotnému filmu dostal až teď. No, pozdě ale přece. O to víc jsem se těšil a doufal ve vtipně-sarkastickou komedii útočící s nadhledem na některé typické rysy režimu dávno zapomenutého... Dočkal jsem se bohužel velmi hořké komedie naprosto realisticky popisující velmi hořkou dobu. A tahle dvojnásobná hořkost byla prostě příliš pro můj žaludek. Nesnáším tuhle dobu ztvárněnou v Pelíšcích. Nesnáším tahle léta dvacátého století a doufám, že je nikdy nebudu muset opravdu zažít. Na druhou stranu ale musím objektivně opravdu ocenit skvělé herecké výkony. Proto 50 %. Omlouvám se všem, kterým chybí soudružka učitelka. ()

mcamino

Super film, každé Vánoce se na něj dívám, a mezitím ještě tak dvakrát do roka. Je to skvělý film plný známých hlášek, opravdu se můžu koukat kdykoliv. ()

rationibus

Smutno-smiešny film. Výborní herci, kultové hlášky, dobrý humor - film obstojí aj ako dobrá zábava. Avšak koniec - tých pár viet, zanechalo vo mne najhlbší dojem, aj keď ja som podobnú skúsenosť s emigráciou blízkej osoby nezažila. A práve preto dvíham na 5 hviezdičiek. ()

LosBota

Pro mě osobně jeden ze tří nejlepších filmů Česko(Slovenska). Jiří Kodet a Miroslav Donutil opravdu dominovali. Skvělý,skvělý,skvělý!!! ()

tereza.k

Nemám ráda Hřebejka, pupendo je pro mě dvouhodinové utrpení a vůbec filmy téhle tématiky mě podvědomě rozčilujou. Docela chápu ty co to označili odpadem, porotože po prvním shlédnutí mě to nezaujalo, napodruhé nás koukalo víc a přišlo mi, ze koukám na jiný film... od té doby se těším na vánoce po pohádce:) pelíšky... ()

Kachnoid

Dle mého názoru nejlepší film všech dob. Těžké téma odlehčeno humornou nadsázkou, dnes již nesmrtelné zlidovělé vtipy, každá scéna kulturní a zajímavá. To je jen malý výčet věcí co filmu dodávají na brilatnosti. Nemohu jinak než pět hvězd. ()

Bons_

Pro mě jasně nejlepší český film. Ještě, že jsem v té době nežil. Tolika emocí dokáže vyvolat málo který snímek. ()

ela.

Jeden z nejlepších filmů z tvorby Jana Hřebejka a jeden z nejlepších českých filmů.Je zasazen do doby,kterou jsem sice nezažila ale určitě ji vystihuje zcela přesně.Viděla jsem ho mockrát,a pokaždé když ho dávají se na něj s chutí podívám.Ve filmu nechybí některé nezapomenutelné hlášky a scény,jako je například NOK..Film,kterému podle mě nic nechybí.. ()

kuri-noha

Ty nejlepší věci se hodnotí nejlépe, protože jim nelze nic vytknout. O Pelíškách neváhám říct, že jsou dokonalé od první do poslední vteřiny. Postarala se o to i česká herecká elita, která nesmazatelně zapsala film do dějin československé kinematografie... A zaplaťpánbůh, že produkce neměla peníze na opravdová letadla a tanky. Takhle to bylo lepší. ()

durkes

Pán Hřebejk, týmto filmom ste sa navždy zapísali zlatými písmenami do československej kinematografie. Takýto film sa urodí iba raz za čas a podarí sa len málo režisérom. Tieto filmy z obdobia rokov 68-69 a následne normalizácie majú svoje čaro a vzbudzujú vo mne krásnu nostalgiu doby, ktorá bola potlačená "radostnými zajtrajškami" (Hoříci ker, Rebelové, Vyprávej, Kolja). Pelíšky sú však len jedny a "maršal Malinovski", "Ty jsou co" "Noky" "Soudruzi z NDR nekde udelali chybu" "dávam bolševikovi rok, najvíc dva" proste nemajú chybu. A chybu nemá ani herecký ansánbl Donutil, Kodet, Holubová, Stašová, Vašáryová, Polívka, Dušek. Milujem tento film. ()

ssarka

tohle je skvělí příklad filmu když se chce,tak se zrodí další počin do zlatého fondu..jen mám pocit,že už se hodně let nechce ()

Dumaru

Pelíšky vtiahnu diváka do rokov pred začiatkom okupácie ale s poriadnou nadsádzkou. Vpád ruských okupantov som našťastie nezažil ale verím že to musel byť pre našich rodičov negatívny zážitok. Ale k filmu, skvelé herecké obsadenie a kvalitný scenár s kultovými hláškami, u mňa jedna z najlepších českých komédií aj keď s trpkou príchuťou,,, ()

TomDolly

Jan Hřebejk je úžasný režisér. Podarilo sa mu vytvoriť tento film, ktorá je podľa mňa najlepšia komédia z Čiech. Je úžasné ako pri jedinom momente zmenila postava Emílie Vášáryovej túto komédiu na drámu. Príbeh na ktorý sa nedá pozerať nijak inak než s radosťou a zároveň smútkom. Skvelé herecké výkony a charaktery postáv. Kodet, Vášáryová, Donutil, Polívka a vlastne všetci ostatní snáď nemajú chybu. Rozhodne nadčasový film, ktorý sa nerodí každý deň. Skvelé hlášky, ktoré sa vám určite uložia v hlave. Je tam harmónia a ladenie zrejme vo všetkom. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

PF 2017

PF 2017