Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou... (oficiálny text distribútora)

mustafa

Už dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký film takto dostal. Po skončení filmu jsem zůstal sedět s otevřenou tlamou a čekal až dojedou titulky, načež jsem film přetočil a podíval jsem se na něj znovu, totéž jsem udělal druhý den opět. Jak krásné je vidět, že za 13 milionu dolarů lze natočit jeden z nejlepších filmů. Dosud jsem nenáviděl Ashtona Kutchera, ale po tomto filmu jsem ho začal uznávat, protože opravdu HRAJE. Celý film stojí především na vynikajícím scénáři. Já osobně mám rád filmy, kdy hlavní hrdina může pozměnit minulost (např. Frekvence). Film se pyšní opravdu pěknou herečkou - Amy Smart, která je vynikající i když hraje feťačku, prostitutku nebo ušmudlanou servírku. Všichni o tom mluvili v superlativech, očekával jsem tedy mnoho a stejně jsem byl překvapený, jak je to kvalitní. Mimoto mám rád, když má film dobrý soundtrack a v tomto filmu opravdu není nouze o skvělé písníčky (za všechny bych jmenoval The Chemical Brothers nebo Oasis). ()

Kubick

Film, který mě držel přikovaného k sedačce po celou jeho dobu a přitom mi běhal mráz po zádech. Výtečně zpracovaná myšlenka, film jako celek je perfektně vyvážený a nemá snad vážnější slabinu. Co k tomu dodat? Ještě že v dnešní uspěchané době nemá věda v rukou takový nástroj, který používal náš hlavní hrdina Evan ()

Praxis

Naprosto famozní film založený na tématu Když mávne motýl v pralese křídly, může to způsobit celosvětový tajfun... Skvělý Ashton Kutcher, geniální režie a neustálé dějové zvraty mě naprosto připoutaly a po hodině a půl jsem v němém úžasu mohl konečně vydechnout... Skvělé- 95% ()

Asgy

Jak už tady bylo zmíněno mnohokrát, první polovina filmu stojí za to. Koukal jsem a přemýšlel co se v Evanových "blackoutech" mohlo asi stát. Bohužel ve druhé polovině už není nad čím přemýšlet a jde už "jen" o Evanovy výlety do minulosti. Kdyby napětí a rychlé tempo, které bylo na začátku vydrželo déle, nezlobil bych se. Ale i tak jsem se bavil dobře. ()

havLord

Místy zbytečně nanápadité... cesty Páně by snad byly nevyzpytatelnější, než že by Kutcher vždy skončil na jedné a té samé univerzitě. Ale budiž - nápad celkem dobře zpracovaný, "zábavně" provedený. Butterfly effect na mě ale působí strašně pubertálním dojmem, snad je to tím Ashtonem Kutcherem, že mi příjde natočen jak pro čtrnáctki z Bravíčka. Alespoň že konec nebyl úplný doják. původně slabších pět hvězd, nyní ale spíš poctivé čtyři puntiky - snad kdybych půl hodinu před tím neviděl Minority Report... ()

Lamiczka

Parádní nápad, skvělá idea. Nápad, který byl několikrát (i když už ne tak úspěšně) zrecyklován v dalších pokračováních. Není těžké vyzdvihnout, co je hlavním přínosem celého snímku. Film je výborně natočen, scénář je parádní, neotřelý a logicky vypracovaný, trikově se taktéž zadařilo, jediné co na filmu pokulhává je paradoxně hlavní postava celého snímku. Ashton Kutcher. Z tohoto pána mám smíšené pocity. V romantických komediích, v rolích zasněných romantiků a bláznivých týpků je fajn a sedí mu to. Ale v momentě, kdy má přesedlat na jiný žánr, jeho herecké umění se mění v prach. Jeho výkon mě, na rozdíl od mladších verzí Evana, nevzal za srdce a ve vypjatém konci mi ho vlastně nebylo ani tak moc líto. Je to škoda, protože mladší herci mu připravili skvělou půdu. Ashton je tak jediným kamenem úrazu na celém představení. Vše ostatní pro mě bylo perfektní, výborné podané, nenudila jsem se ani chvilku. Film udržuje diváka v konstantním napětí a nikdo neví, co se stane v dalším momentě, kdy se Evan vrátí zpátky do minulosti a zkusí něco dalšího napravit. Pro mě snímek zůstává jedním z velmi dobrých sci-fi, co jsem měla možnost shlédnout. ()

aluna

Kutcherovo pořád stejný koktání a vyděšenej výraz mě rychle omrzelo. Scénář je poměrně kvalitní, a tak obstojí i sám o sobě a tady mu ještě zdařile pomáhají ostatní herci (včetně těch dětských). Konec mě i přes nějaký ty chybky v průběhu filmu sice dostal, ale zas taková pecka to není. Už jen to, že jsem si až v půlce filmu uvědomila, že už jsem ho viděla, o něčem svědčí... ()

GodComplex

Filmy s tematikou cestovani v case jsou vzdycky alespon silne zajimave, zaroven jsou ale extremne zavisle na kvalite scenare, kdy je mozne to neskutecne povrtat. Tvurci si toho byli dobre vedomi a tak si udrzeli jakousi kompaktni kvalitu na ukor hlubsiho zkoumani a komplexnejsiho experimentovani. Na jednu stranu je dobre, ze mame ve vysledku vyborny film, ktery neni uplne mimo, na druhou stranu je zde citit potencial, ktery mohl jit jeste mnohem dal. Nemluve o tom, ze casting nebyl zrovna nejstastnejsi (s vyjimkou toho obezniho gotika, ktery tam v kazde scene sjizdel nejakou rostenku). Feelingove podobne filmy jako Mr. Nobody, nebo Donnie Darko jsou o uroven vys. "Jesus speaks to me in my dreams." 7/10 ()

MikO_NR_1909

Pár nezabudnuteľných momentov a citových vychytávok, ale postráda to väčšiu logiku. Herci skôr priemerní než vynikajúci a cestovanie časom je veľmi neprehľadné (čo by nebolo na škodu pri intelektuálnejšom vysvetlení). Keby to tvorcovia poistili zo spodných priečok, zážitok by bol obrovský. Takto sa na to pozerám ako na premárnenú šancu, ale tých pár pôsobivých scénok vo mne vyvolávajú nutkanie pozrieť si to ešte niekedy. ()

Laxik

Zajímavý, i když ne moc originální nebo kreativní film o cestování v čase, který má ke genialitě pěkně daleko. Celá ta epizodičnost začíná být brzo repetitivní a zdlouhavá a konec, i když zajímavý, dojíždí na stejně debilní vodění za ručičku, jakým mě nasral Shyamalan v Šestém smyslu. Jakože bych to bez toho voice overu nepochopil, nebo co? Kačer je v pohodě, spíš by to chtělo schopnější lidi na druhé straně kamery. Ve výsledku je to ale docela fajn spotřební zboží a myslím, že jako takový Osudový dotek natáčeli. Kult z něj udělal až internet. 65 %. ()

numi

Osudový dotek je výborně natočený a mrazivě atmosferický thriller. Toto tvrzení však platí pouze do poloviny jeho stopáže. Poté se mé představy o zpracování velmi zajímavého námětu rozcházejí se skutečností. Mnohem zajímavější by bylo zachytit pouze jednu cestu časem a tu vypiplat do posledního detailu. Samotné závěrečné poselství celého filmu by pak bylo mnohem silnější. Zároveň by se film mohl vyvaroval logických kopanců, které mu ubírají na kvalitě. Ono i samotné omýlání jednoho a téhož zvratu je navíc v závěru hodně iritující. Inteligentnímu divákovi by vše došlo již při prvním pokusu, těm pomalejším při druhém či třetím. Bohužel, těch pokusů je ještě mnohem víc a neubráním se pocitu, že jsou ve filmu jen pro efekt. Přesto jde o zajímavý snímek, který stojí za to vidět. Jen jsem zklamaný z toho, že vše mohlo být výrazně lepší. Tři a půl. [říjen 2006] ()

erased

U tohoto filmu mám pouze jednu výtku, a to ne k tvůrcům, ale pouze k překladu jeho titulu. O to víc jsem však byl po jeho nedávném zhlédnutí překvapený. Scénář je napsaný výborně, a přestože občas vede k logickým kiksům, samotný dojemný příběh chytne a nepustí. ()

zipper111

Ultimátní záležitost! Ono, s takhle originálním scénářem se dají dělat divy, možná by nějaký zkušenější režisér dokázal diváka přibít do židle ještě mnohem více hutnou atmosférou, která by se sem hodila více než jen taková lehce napínající- jelikož člověk i v těch nejhorších chvílích prostě vidí, že se z toho Evan nějak dostane...kdyby ještě více vykreslili zoufalost jeho počínání, byl by to snad nejlepší thriller, takhle....je to "pouze" jeden z nejlepších! ()

buldock

Velmi podařená záležitost o tématu cestování v čase , která diváka upoutá do sedačky a nenechá jej vydechnout snad ani na chviličku a svojí atmosférou , podpořená výbornými hereckými výkony Ashtona Kutchera a Amy Smart , skvělým scénářem a nádherným vizuálem se nesmazatelně zapsal do mé paměti , bravo! Film: 90% ()

blackrain

Ze slaďoučkého hocha se nám stává pan herec, který dokáže hrát i ve vážnějších filmech než jsou sladké romantické komedie. Tady hraje obyčejného kluka, ten zjistí, že pomocí svých deníků se může vracet do minulosti. Vrací se do okamžiků, které mu z paměti vymizely. Stačí změnit jen nepatrnou maličkost, větu, pohyb a budoucnost se promění v něco úplně jiného. S každou dobrou změnou, bohužel přichází deset hodně zlých. Vždy, když se Evan vrátil z minulosti, tak jsem s napětím čekala, co se zase přihodí. Nechme minulost takovou jakou byla, protože jakákoliv změna může mít pro nás fatální následky. ()

Makky

Sú námety... a námety. Toto je ten druhý. Prevedenie myšlienky vypointované do dokonalosti. Vo všetkých záveroch. Mimochodom, existujú štyri. Štyri rôzne alternatívne konce... odporúčam pozrieť si všetky, každý jeden je výborný. Ktorý je najlepší? Neviem. Povedzte mi. Vyzývam vás! ()

vorheese

Nejsem hnidopich a logické kiksy ve filmech většinou přecházím. Jenže když se vyskytnou ve filmu, který je na logice postavený a ještě vás kopnou takovou silou, tak ten film jako celek prostě fungovat nemůže. Je to jako kdyby uprostřed depresivního dramatu hlavní hrdinové vybalili funky muzikální výstup. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Další dotek osudu

Další dotek osudu

17.01.2006

Efekt motýlích křídel časové smyčky v nízkorozpočtovém (13 mil. dolarů) snímku Osudový dotek vzbudil před dvěma lety velmi kladné reakce publika a celosvětové tržby 96 mil. byly pro producenty více… (viac)