American Horror Story - Hotel

(séria)
  • USA Hotel
USA, (2015–2016), 10 h 39 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Mac Quayle

Wes Bentley, Lady Gaga, Denis O'Hare, Chloë Sevigny, Kathy Bates, Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Angela Bassett, Cheyenne Jackson, Matt Bomer (viac)

Detektiv John Lowe byl povolán k případu vraždy, při kterém pachatel přitloukl milenecký pár za ruce k posteli. Sotva John ohledá místo činu, zavolá mu vrah na mobil a k činu se dozná. Navíc ho upozorní, že má v plánu udělat to samé v hotelu Cortez, v pokoji s číslem 64... (TV Prima)

linger

Rozmyslam, na koho je primarne serial cieleny... nemozem si pomoct, ale vychadza mi, ze na pubertalnu mladez (15 - 16 rokov). Wooow, tolko krvi, a vrazdy, aj znasilnenie tam dali, a Gaga je taka cool a stylova a taka zla... a pichaju si drogy, fajcia cigy a zahasia si ich v pohariku, to je badass! To je asi prva vec, ktoru by som vytkla po zhliadnuti pilotneho dielu... hra na efekt. Menej je viac, ved to ma byt horor a nie prehliadka nechutnosti. Michael Goi by o tom nieco mohol vediet, kedze natocil Megan is Missing. Diky bohu ze Jessica Lange tam uz nehra, kedze vidiet piaty krat tu istu postavu s identickym hereckym prejavom by bolo prilis, ale zas zachranuje to Kathy Bates... ktora je cista kopia postav z predchadzajucich serii. Jedine, co sa mi fakt paci, je hudba. Tam mi tvorcovia maximalne ulahodili (prevazne 80s new wave). Uvidime co bude dalej, ak sa do toho vobec dam :) Btw: chlapec: "Nesmiem sa zhovarat s cudzimi ludmi." Hlavne ze sa nimi nechas odviest niekam do tramtarie.... Mam sen, ze raz budu postavy v hororoch jednat logicky. ()

marekspanel

Ještě před koncem už to považuji za nej sérii, takové má AHS být- stylové, krvavé, perverzní, se skvělou hudbou, se spousty zvratů a odkazů na skutečné postavy, perfektně obsazené. Gaga se tam hodí výborně, na Jessicu nemá, to je snad jasný, ale na to, že hraje velkou roli poprvé, tak klobouk dolů. Postava Sarah Paulson je nejvíc a hraje jí neskutečně a je skutečně dost odporná, povahově i zjevem, ten neustálý pláč a kouření je opravdu psycho :O Kathy opět výborná, jak jinak i trans recepční perfektní. Evan změnil dobově i hlas, což je další bod pro něj, který jsem nečekal. Rozhodně to není seriál, či konkrétně série pro každého. Hororové jsou témata, ale strach vyloženě u toho vesměs nemáte, o to tu ani nejde. Byť s tím malým hraběnčiným krasoněn to byl napínavý díl. Linie kolem detektiva je asi jediná předvídatelná..kdo si nemyslel, že to bude nakonec on sám..? Líto mě bylo té jejich dcery, chudák holka. Prostě je v tom všechno co do takového seriálů chcete..po nezáživné freak show se laťka opět zvedla :) ()

doriana.g

Pejsek s kočičkou uvařili dort. Sice z něj nebliju, jako ten chudák pes za domem, ale sledovat 20 nudných linií příběhu jen proto, že si produkce vydupala a zaplatila 20 hereckých hvězd, je kontraproduktivní. Zlatá první série, zlatý štrůdl. ()

ekzorcist

Pre mňa asi najlepšia séria, hoci už bez skvelej Jessicy Lang. Sériu som si zapínal s istým dešpektom (Lady Gaga nie je ani zdaľeka môj obľúbený interpret), ale hneď po prvej časti som si spravil chuť. Kathy Bates je opäť úžasná. Táto herečka je dlhoročnou ozdobou každého horrorového snímku či thrilleru. Tejto sérií by som vytkol len záverečnú časť (bolo to ako bonusový +1 diel v štýle Harry Potter po dvadsiatich rokoch) a zopár nelogických náväzností a čudných reakcii postáv. Medzi highlighty patrí rola Liz Taylor, samotné prostredie Hotelu Cortéz (kamarát Google vám odhalí jeho predlohu a jej mrazivú históriu) a najmä a predovšetkým VYNIKAJÚCI SOUNDTRACK :O :O Okamžité dávanie do auta!!! ()

hony23

Z mého pohledu absolutně nejslabší série! Přitom její první díl mě naprosto nadchnul! Počtem podříznutých krků a gejzírů krve sice Hotel zřejmě vytvořil rekord, ale dějová linka byla nudná a slaboduchá, postavy oproti předchozím sériím nezajímavé a vzhledem k tomu, že od 3. sériie úroveň AHS upadá, asi je na čase skončit. Hodnocení jednotlivých sérií: Murder House 60%, Asylum 80%, Coven 85 %, Freak Show 65%, Hotel 40% ()

Birter

Pokud něco v televizi, stojí opravdu za to, pak je to Hotel. Prozatím nejlepší série American Horror Story jakou jsem kdy viděl. Dříve byla má oblíbená první série Murder House, která je Hotelu velmi podobná, ale hotel Cortez má mnohem větší kouzlo. Kouzlo které nemá žádný jiný seriál. Myslím si že Hotel je takový umocněný Murder House. Postavy jsou mnohem sympatičtější, děj je přecpanější zápletkami, psychologie je ještě podstatnější a vražd jen přibývá. Také se mi líbilo kriminální pojetí. To jsme v American Horror Story ještě neměli možnost vidět, a bylo úžasné. Tak jako celá tato série. ()

skripalos

Ano, ano, ANO. Po za mě nepříliš vydařené Freak Show mi Ryan naservíroval na zlatém podnose tento skvost. Hotel je takový Murder House na steroidech. Opět se zde setkáváme s tématikou širokého osazenstva duchů společně obývajících jeden prostor a jejich vzájemnými intrikami. Mezi ně je vržen detektiv John Lowe, který vyšetřuje případ vraha s biblickými motivy a zároveň se snaží dostat z krize způsobené stresem z únosu jeho syna. Postupně odhaluje tajemství za zdmi hotelu Cortez a dovídá se o jeho podivných obyvatelích. Mezi nimi září The Countess v podání Lady Gaga (která zde podává velmi solidní výkon), jež je ochotná udělat pro kontrolu nad hotelem cokoliv. Každá z postav je však zajímavá - Sally, Liz a James Patrick March patří spolu s ostatními k tomu nejlepšímu, co nám AHS zatím předvedlo. Taktéž musím vyzdvihnout kreativitu, kterou se zde propojuje hned několik sérií (jmenovitě především Murder House, Coven, Hotel). Navrátivší postavy právě z těchto sérií mě velmi mile překvapili. Hotel se postaral o jedny z nejlepších scén z celé ságy, u nichž jsem si nejednou řekl: "To se snad úplně posrali." (například scéna s přestřelkou za zvuků Hotline Bling od Drakea). Série s pořadovým číslem 5 však není úplně dokonalá. Kritiku si určitě zaslouží dějová linka "hlavní" postavy Johna Lowea, která se svojí zápletkou ala Fight Club působí lehce na sílu. Wes Bentley dle mého nehraje úplně na plno a John tak mezi ostatními působí nedokonale a odfláknutě. Taktéž se v Hotelu nedočkáme nějakých extrémně silných emocionálních (a ani těch strašidelných a znepokojujících) momentů a dějových linek (až na Liz, kde je tato linka i tak příliš jednoduše rozuzlena), což mi osobně chybělo. Celkově je však Hotel po Asylum druhou nejlepší sérií zatím. Verdikt: 9/10 ()

klaranapoli

Já jsem si říkala že AHS už me asi ani popátý nedokáže překvapit, ale jsem taaak ráda že jsem se zmýlila. Lady Gaga překvapila ze všeho nejvíc, nečekala jsem takovou senzaci ještě ve spojení miláčkem Mattem.....ale no, přiznejme si všichni fanoušci, nechybí vám tam tak trošku paní Jessica Lange? Mně teda chybí, ona byla vždycky skvělá.....Teď jsem zrovna dokoukala první díl a jsem moc natěšená na druhý... ()

weca

Tak můžu směle prohlásit, že jsem nic podobnýho ještě neviděl. Doprdele, tohle je opravdu hororovej koncentrát, je to vážně dost znepokojující podívaná. Hotel je tisíckrát ujetější a hororovější než všechny předchozí série dohromady. Něco tak brutálního jsem nečekal. It´s sick! ()

zipS

Ako za najlepsie AHS pokladam prvu sezonu. Ostatne boli uz velmi slabucke. Taato piata je spravena ako bic z hovna a tie komentare, ktore tomu dali 4-5* pisali asi deti, ktore by take veci ani sledovat nemali (internet bez cenzury) ! Jeden komentar tu pisal o pilotnom diely ako najlepsom horore tohoto roku. What??? How old are you? .. Dam slabe 2* a AHS serii pokoj ()

Nymfona

Po shlédnutí prvního dílu jedno slovo: "šok" jen jsem nevěděla jestli v dobrém, nebo zlém....zvrácenost, nechutnosti, zmatek... po dalších a dalších dílech se šoky neurčitého charakteru měnily na šoky pozitivní. Výborný vývoj děje. Musím vypíchnout úžasný herecký výkon neherečky Lady "husička dělá" GaGa - své role se zhostila dokonale a při přemyšlení mě nenapadá nikdo jiný, kdo by se na tuto roli hodil víc. Výkony ostatních herců také na velice vysoké úrovni. Matt Bomer, Evan Peters, Sarah Paulson, Kathy Bates, Lily Rabe, nováček Wess Bentley a další stálice AHS -všichni úžasné výkony. Musím přiznat, že jsem čekala, že mi v sérii bude Jessica Lange velice chybět, ale naštěstí tomu tak nebylo. Celkově začátek série zmatek, pokračování velice velice kvalitní, v tu dobu na 100%, ovšem poslední dva díly ohromné zklamání, proto hvězda dolu za tuto sérii... ()

Axxym

První díl Hotelu jsem ani nedokoukal, bylo mi z toho na blití. Zmizelo napětí, záhadno, atmosféra a nahradilo je nechutná, explicitní, perverzní a psychopatická vizualizace násilí. Scénáristi už asi neví, co horšího by se na obrazovky dalo vyblejt, tak všude tečou potoky krve, kousků mozku, očí nebo čeho všeho. Nejvíc vtipné je to, že když uchyl bez obličeje šoustá ostnatým ocelovým strap-on dildem feťáka do zadku, tak je to ok, ale nedej bůh aby někde byla vidět bradavka - to musí mít lady Gaga na prsou nalepovací hvězdičky. To je opravdu ad absurdum. ()

KatyBitch

První epizoda luxus, naprostej luxus. Okamžitě jsem si zamilovala Liz Taylor a Donovana (bohužel v druhé epizodě se z něj stane přizdisráč a tak už tu postavu mám ráda jenom díky Mattovi). Druhá epizoda přidala grády, konečně se ukázal Tristan a mohl začít ten slibovaný milostný torojúhelník Dono-Hraběnka-Trisťa. Bohužel trojuhelník se nekoná a z Dona máme bezďáka, protože ho hraběnka nemilosrdně vykopne. Pak už se to tak do 6 epizody nějak táhlo a přišel zvrat. Tristana už přestalo bavit být jenom loutka a našel si lásku, konečně jsem od té postavy začínala dostávat to co jsem čekala, no bohužel to nadšení opadlo na konci epizody kdy ho Hraběnka sejmula. Když se na scéně objevil Valentino tak jsem čekala opět něco víc, třeba že ho uvidí Liz Taylor a tak, no tak máme taky smůlu, tentokrát ho sejme Dono. (Velká gratulace Finnu Wittrockovi, dvě postavy a obě zemřeli :D) Když už konečně přestane být Dono přizdisráč jakým byl celou sérii tak ho sejme jeho vlastní matka. (Upřímně být Iris tak ho sejmu už v okamžiku kdy ji řekl ať se jde zabít). To že obětí posledního přikázání bude Hraběnka jsem věděla už od 8. epizody takže ani tady se nekoná překvapení. Závěrečná epizoda byla naprosto výborná, hodně emotivní, snad nejlepší závěrečná epizoda že všech sérii a moje milovaná Lizzy se konečně dočká setkání se svým Trisťou. Série to byla celkem fajn, i když obsahovala dost absurdních situací, postavy absolutně neměli svědomí atd., absence Jessici Lange je obrovsky znát, nejlepší na tom celém byla Liz Taylor to mi nikdo nevymluví.(Pevně doufám že O´Hare dostane Emmy) Ale stejně si Gaga za svůj naprosto příšerný herecký výkon ten globus nezaslouží, to ať se na mě nikdo nezlobí. ()

martin1m2

Aj keď zbožňujem wiccu, tak po slabom Covene a ešte slabšej a nechutnej Freak Show mi už so seriálom dochádzala trpezlivosť. Po 2 mizerných sériách a odchode J. Lange som od Hotela Cortez nečakal zhola nič. Napriek tomu ma 1. 3 diely dolova vytáčali a po tom 3ťom som bol krôčik od toho, aby som sa na to celé vybodol až tak, že som temer skončil s celým seriálom ... Ako really ? -.- Chvala Bohu od Devil´s night ;) nastal obrat a konečne sa začalo niečo diať. Opäť raz ma neskutočne bavila Kathy Bates ako Iris - všetkými prehliadaná, bezvýznamná a zúfalá mama a recepčná. Po 1. x za 5 sérií ma svojím výkonom prekvapil a šokoval Denis O'Hare ako Liz Taylorová o.O <3. Tieto 2 postavy ma najviac bavili a bolo mi ich ľúto. Taktiež poľutujem celú story rodinky Lowe - napriek tomu, že to bolo miestami zmetené, nemastné-neslané. Aj tak sa to koniec koncov dalo a bolo mi ich ľúto. Najnechutnejšie pre mňa boli iba 2 scénky - Addiction Demon hneď v 1. časti (WTF?) a načo vôbec celý existoval ... -.- A taktiež celá story okolo thorny Sally (Sarah Paulson) - celá bola odporná. Jesus aj so svojimi šialenými nápadmi, vražedým pichaním či zošívaním aj so svojím chorým výtvorom. FUJ :D Taktiež ma zamrzela zbytočná vsuvka a osud Queenie. Nechápem prečo veľa ľudí zhadzuje výkon Lady Gaga. Mňa svojím herectvom ohúrila - nečakal som, že bude tak dobrá. A že nemala veľa možností prejaviť sa alebo, že sa stále tvárila rovnako ? Pozerali sme rovnaký seriál ? Zahrala smútok, šok, trúchlenie, materstvo, bitching, chladnokrvnosť, vraždenie, horúce intímnosti ... práveže jej tá mimika v tvári hrala dobre a tie emécie v hlase ... Na to, že som čakal katastrofu tak WOW ? Aj kedˇsi myslím, že ten Glóbus má hlavne vďaka Little Monsters. And Countess - ako ju niekto vôbec môže ľutovať ? That BITCH deserved everything that happened to her! Jediný raz som ju poľutoval v Battle Royale v scénke s deťmi. Najhoršie a totálne nudné boli 1. 3 časti. Úplne NAJlepšie a skvelé boli časti 9-11, kde som si ani neuvedomil a bol koniec. Posledný diel Be Our Guest ma sklamal. Nepamätám si na to, že by niekedy končilo AHS pozitívne, dajme tomu happyendom? Keď nám ukázali budúcnosť a príbehy mnohých postáv sa vyvinuli, posunuli či uzavreli. Šok a sklamanie. AHS mi nikdy neprišlo strašidelné, a strašidelná nebola ani táto séria - 2 slovami ? KRV & SEX - až mi to niekedy išlo na nervy. P.S.: a ešte 2 postrehy. Finn Wittrock tentoraz ako Tristan Duffy je opäť neuveriteľne peklne SEXY!!! :O Za celú sériu som sa stretol s neskutočným negativizmom voči Evanovi Petersovi a jeho prehrávaním ... Súhlasím, že niekedy je neuveriteľne otravný a afektovaný ... ale po odhlásení z Hotela Cortez som sa musel na nete pozrieť koho tu vlastne hral, že som ho stále videl v titulkoch a fotka ma šokovala :D Ja som ho ani nespoznal ... takže za mňa mi v tejto sérii vôbec nevadil a bol príjemný. Aj hlasovo aj výzorovo. Suma sumárum, na to ako ma to na začiatku vytáčalo, a že som to chcel vzdať ... na konci sa Hotel Cortez prebojoval na 2. miesto môjho rebríčka NAJ sérií AHS hneď za Asylum :) () (menej) (viac)

Colomba666

Za mně super, drží prim s Apokalypsou. I přes počáteční obavy z Gagy, jsem byla docela příjemně překvapená, role hraběnky jí sedla jako prdel na nočník, lidově řečeno... Dokonce i příběh o Holdenovi, který se prolíná celými 13 díly byl snesitelný. Velmi mne potěšil "cukerínový konec" celé pětky, už dlouho mi nic nevykouzlilo tak připitomnělý úsměv na tváři. Jinak jen tak na okraj, Sarah Paulson & Denis O'Hare předvádějí v "Hotelu" naprosto dokonalé výkony, nebýt jich, tak pětka zdaleka nedosáhla na plný počet :) ()

Kobzikovich

5. série našláplého seriálu American Horror Story - Hotel opět překonala mé očekávání! Řeči o tom, že bez Jessicy Lange to není ono, jsou jen kecy milovníků AHS, co jsou závislí na starém obsazení a nejsou schopni přijmout změnu, pro kterou já určitě jsem. Jasně, úžasná Jessica každé sérii dávala tu šťávu a mimo neskutečně poutavý, strašidelný příběh i nutnost se kouknout na její herecký výkon. Lady Gaga jakožto Mother Monster do AHS jednoznačně patří! Pouze podle jejího výrazu tváře jsem vyčetl její moc a sílu. Ryan Murphy, Brad Falchuk a další vymysleli další dokonale promyšlený příběh od samého začátku až do úplného konce. Každá postava v Hotelu měla svůj příběh, kterým perfektně zapadala do prostředí. Pokud bude team Murphyho a Falchuka dále počítat s Gagou, máme se na co těšit. Kamera - 5*. Zvuk - 5*. Střih 4*. Scénář 3*. Děj 4,5*. Obsazení - 5*. ()

Elizabethx

Tahle série mě nejvíce okouzlila tím, jak jsem dokázala silně přilnout k některým z postav. Osobně jsem si nejvíce oblíbila Liz. Myslím, že zde bylo hodně poukázáno na ty vztahové stránky a díky těm to hodnotím pozitivně. Sice mi chyběla paní Lagne, ale tak nějak ji zde nahradila Lady Gaga a byla to opravdu příjemná změna, protože se docela podobně charakteristické postavy zhostila úplně jiným podáním. Neřeknu, které bylo lepší. Ale Jessici už jsme měli po těch 4 řadách už asi dost. ALE Dějová linie jinak nic moc. Sex, drogy, alkohol, krev. Jako líbilo se mi to, protože - v něčem to bylo prostě super a užívala jsem si to, ale když se nad tím zpětně zamyslím, asi to nemá takové dějové kvality jako třeba Asylum, ale tohle mě zase bavilo možná i o něco víc. Ale zase to tolik necením. Těžké, těžké. ()

baron156

Hotel je pro mě top. Z herců zde září nejvíc Kathy Bates a Denis O' hare. Jessica Lange byla nahrazena Lady Gagou, která hraje upírku a majitelku hotelu Cortez. Temná atmosféra a černý humor funguje. Moje druhá nejoblíbenější série. ()

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)