V rodine Hartmannovcov sa stále niečo deje! Čerstvá dôchodkyňa Angelika (Senta Berger) sa po návšteve utečeneckého domova rozhodne „adoptovať“ žiadateľa o azyl Dialla (Eric Kabongo), aj napriek veľkej nevôli svojho skeptického manžela Richarda (Heiner Lauterbach). Príchod mladého Nigérijca Dialla, ktorý sa krátko na to nasťahuje do domu Hartmannovcov, so sebou prinesie množstvo udalostí a nedorozumení. Skomplikujú životy Angelikiných a Richardových dospelých detí Philipa (Florian David Fitz) a Sophie (Palina Rojinski), ale tiež ohrozia ich manželstvo aj Diallove šance na integráciu... (TV Markíza)

Rathalos

Nemci ma opat nesklamali a tato komedia ma bavila na plnej ciare,vyborny namet,sympaticke herecke obsadenie,fajnovy humor a este to zahralo aj na city cloveka,jednoducho sa mi to velmi pacilo,len tak dalej a budem pokracovat v sledovani tohto zanru z tejto krajiny...:-) ()

Franc1s

Tak po kratší pauze, opět filmek z Německa. Tentokrát s aktuální tématikou uprchlíků a klasických rodinných-generačních problémů. To vše zabaleno do nahláškované komedie, kde jsem i málem párkrát spadl pod stůl.. :D "Venku máte nějakou nazidemostraci!" "V pohodě, já se o to postarám, za 5 minut je tu antifa" :D Jen škoda, že až moc se ve finále hraje na srdíčko u těch uprchlíků a člověku(mně) to připadá, jak kdyby tenhle film zaplatila Merkelová ze svojí peněženky.. Ale jakmile todle neřešíte, náramně se pobavíte. 7,5/10 A klidně si todle zase někdy pustím,. ()

Uesbe

Das ist aber cringeworthy! Super ostrá nemecká komédia, plná sympatických postavičiek, trápnych momentov a príbehov zo správ. ()

piglit odpad!

Komedie pro sluníčka a totální srajda pro nás ostatní. Jakmile film začne urážet a ještě je navíc slabý, dostane "odpad". Ploché charaktery, placaté dialogy a přímočará prvoplánovost ve prospěch oslavy přijímání nekompatibilních kultur. ()

curil

Německá komedie natočená na základě   aktuální imigrantské problematiky a soužití   jedné německé rodiny z horních deseti tisíc.   Nudící se panička ve vleku své bláznivé   kamarádky Heike se rozhodne poskytnou ubytování   jednomu uprchlíkovi. Tvrdohlavá babička si své   prosadí i přes nesouhlas svého manžela   Richarda a syna Philipa. Následuje řada   nedorozumění, hádek v rodině, údajně   humorných situací, při kterých jsem se   nebavil. Nesedl mi námět ani styl německých   televizních filmů. Senta Berger v hlavní roli   to nezachránila a nejlepší byl Heiner   Lauterbach jako její domýšlivý manžel dr.   Hartmann. ()

baclajean

Štipka humoru á la Bláznivá strela, štipka humoru á la Blbý a blbší, a vydarená nemecká komédia s aktuálnou tematikou je na svete. ()

rigby

Možná to pro někoho svoje kvality má, ale mě tahle sucharská komedie opravdu nechytila. Asi jsem byl absolutně mimo, ale nepřišlo mi to nijak nápadité, ani nijak zábavné. Podle mě Němci komedie neumí. ()

johny1913

Trochu na protest proti zdejšímu hodnocení, tedy hlavně tomu slovnímu od některých autorů. A jedna hvězdička taky za úplně poslední píseň v titulcích od Marka Forstera. ()

sabres72 odpad!

WTF .... to se ti "utrwasrmani" nadychali nejakyho cyklonu nebo co !? .... uplne vidim jak "Sorosky" a "slunicka" u tohoto "majstrstyku" denodenne onanuji ... uffff ()

lineker

Samozřejmě, že chvílemi až za hranu naivní a idealistický pohled na rufuges problém se kterým se nyní u našich západních sousedů potýkají. Co se mně líbilo, že se Němci nebojí zcela otevřeně ukázat obě strany problému. I když samozřejmě v komediálním módu. ()

VerJer

Prvoplánová komedie o uprchlících, která končí přesně podle toho, jak se v agitačním filmu sluší a patří... Velké zklamání. Němci by se měli učit od Francouzů. ()