Grinch

• Portugalsko Grinch (viac)

Grinch přišel na svět stejně, jako všichni Kdovíci z městečka Kdosice. Jedné chladné noci přistál ve svém parapleštníčku na prahu dvou dobromyslných sester, Růži a Kláry. Ujaly se ho s láskou, přestože už od první chvíle tušily, že se od ostatních kdosických mrňat liší. V osmi letech Grinchovi narostly vousy a chlupy, navíc nazelenalé, a jeho vrstevníci ho provázeli výsměchem snad na každém kroku. Tehdy, v předvánočním čase, opustil domov, zanevřel na všechny, odmítl slavit Vánoce, které jsou pro obyvatele Kdosic téměř posvátné, a usadil se v hluboké jeskyni, vysoko nad městem. Od té doby je už po léta pro všechny Kdovíky i Kdovinky hotovou noční můrou. Nahání jim hrůzu ,a co je ještě horší, i výčitky svědomí. Ulice městečka už zase žijí předvánočním ruchem, který násobí přípravy na oslavu jubilejní Kdoslavy. Tehdy se kurážná Cindy Lou rozhodne osobně pozvat Grinche i s jeho psem Maxem, aby se stal smíchmajstrem a usmířil se s Kdovíky. Dopadne to sice všechno úplně jinak, než si ta malá představovala, protože Grinch je pořádný svéráz a k tomu ještě se srdcem o dvě čísla menší. Teprve, když zjistil, že Vánoce nelze ukrást, protože je nelze ani koupit, doroste mu do běžné, kdovíčí velikosti... Příběh Grinche, který nerozlučně patří k americkým vánocům, je útlá knížka, kterou její autor Theodor S. Geisel sám ilustroval. Záhy po prvním vydání v roce 1937 se stala bestsellerem a tak ji filmaři již dvakrát vtiskli podobu kresleného snímku. Tohle je její první celovečerní filmové spracování. (oficiálny text distribútora)

s.n.d

když se na to koukám ted tak se mi to jeví jako kýčovitá vánoční kravina ale když jsem byl malej tak to byl můj nejoblýbenější film ()

Nika644

nemyslím si,že je to vánoční hovadina. Je to zábavní vánoční film který jsem viděla X krát a klidně bych se na něj podívala znova:) Prostě super! ()

FanOfMovies

Asi bych film hodnotil jinak, kdyby nebyl film součástí mého dětství, a kdybych neměl tak rád Jima Carreho. Každopádně o Vánocích musí běžet na obrazovkách! ()

zimi

Koukám, že co komentář to jinej názor a rozdíly v bodování a já se moc a moc bavil!!!!!!!!! Originální, čím víckrát jsem to viděl, tím víc jsem se smál! Miluji když jsou pohádky pro děti i dospělé a co předvedl pan Svěrák, klobouk dolu, nejlepší výkon Jima Carreyho. Skvělé hlášky! Nemůžu jinak než 5 * ()

GRl3V

Kdybych se na tenhle film podíval kdykoli jindy než o Vánocích, tak asi moje hodnocení bude přinejlepším poloviční, ale protože jsem ho o Vánocích viděl, tak půjdu takhle vysoko, a to z jednoduchého důvodu. Grinch je sice typicky americká slátanina, ale navozuje příjemnou vánoční atmosféru, no a Jim Carrey opět předvedl co umí nejlíp, bavit diváky za každou cenu. ()

Hansk75

Pro tohle zkrátka nemám pochopení a absolutně mi to nesedlo... Zrovna teď k tomu sedím zády a absolutně nemám potřebu se otočit čelem. ()

Kami

Ten, ten, ten...Ten Grinch! Tohle je prostě paráda a na mé Vánoční telce to prostě nemůže chybět. Jim Carrey a jeho klasické grimasy zvedají level zábavy do výšin. Ne každému sedne, ale komu jo, ten se tradičních Vánoc s Grinchem už nevzdá. ()

janejudyjune

Velká vánoční show po americku se zeleným hrdinou v hlavní roli. Jak už tady někdo zmínil je to hovadina, ale natolik úžasná, že se stala mou každoroční součástí Vánoc a stále mě ještě nepřestala bavit. ()

Terik88

Tento film je pro mně srdcovka již od mého dětství a nemůžu ho nehodnotit, jak jinak než kladně. O žádných Vánocích si ho nenechám ujít. Jim Carrey a jeho nenapodobitelné grimasy nemají konkurenci. I po zábavné stránce je tento kousek parádní. Prostě na mně dýchne úžasnou vánoční atmosféru. (I když Grinch je na začátku hodně proti Vánocům). ()

vajgl7

Tato tzv. Vánoční pohádka mne nijak neoslavila a řekl bych,že je to jeden z nejnudnější filmů ve kterém se objevil J.C., co jsem viděl. Zárověň jedna z nejhorších "VÁNOČNÍCH" pohádek. ()

Morrigen

A já se prostě bavila... Sentimentální až hanba, dobro vítězí nad zlem, prostě Vánoce - čas klidu a míru. Maska Grinche hoodně povedená a jasná narážka (nebo parodie?) na Vánoce propadající se víc a víc do sféry konzumu byla takovým milým poselstvím pro budoucí generace. Přesně film na Vánoční odpoledne s tácem cukroví a skleničkou punče. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (viac)