Ben, Art a Joe jsou tři důchodci, kteří žijí se svými manželkami v jednom floridském domově důchodců. Aby alespoň na chvíli zapomněli na neradostné příznaky stáří a smrti, které kolem sebe vidí až příliš často, chodí se vydovádět do krytého bazénu v prázdné vile, kam se dostávají dírou v plotě. Neodradí je ani skutečnost, že si vilu právě pronajal dobrácky vypadající Walter a jeho tři společníci. Ti vzápětí na celý měsíc pronajmou také loď rybáře Jacka Bonnera, který se s nimi vydá na moře a pomáhá jim lovit podivné velké balvany. Ty pak ukládají do bazénu. Trojice důchodců se v bazéně dál koupe a balvanů si nevšímají. Brzy se u nich začnou projevovat nečekané změny. Získají zpět ztracenou vitalitu, znovu projeví zájem o své manželky, Joe se od lékaře dozví, že jeho rakovina zmizela, Benovi se zázračně zlepší zrak a může znovu získat řidičák. Potom Jack náhodou zjistí, že Walter a jeho druhové jsou ve skutečnosti mimozemšťané, kteří svou odlišnou podobu maskují skafandry v podobě lidské kůže. Propadne panice, ale Walter mu vysvětlí, že pocházejí z planety Antares, že tu v dobách Atlantidy měli základnu a když se ostrov potopil, nestačili některé z nich evakuovat. Ti se hibernovali v kokonech, kde čekali na přílet záchranné výpravy. Mimozemšťané ve své skutečné podobě přistihnou v bazénu důchodce, kteří přivolají policii. Samozřejmě jim nikdo nevěří, že Walter a ostatní jsou svítící mimozemšťané. Mimozemšťané nakonec dovolí důchodcům koupání v jejich bazénu, trvají však na přísném utajení. Vynikající zdravotní stav trojice však neunikne pozornosti ostatních obyvatel domova a odhalit pravdu o zázračném bazénu také netrvá dlouho, zejména vinou neopatrnosti Artieho a Joea. Když ostatní důchodci vtrhnou do bazénu, dojde ke katastrofě. Životodárná energie je vyčerpána a kokony s mimozemšťany nemohou být převezeny zpět na rodnou planetu. Beon se mimozemšťanům omluví a slíbí pomoc s ukrytím kokonů zpět na mořské dno, kde by počkali na další záchrannou výpravu. Walter souhlasí a dokonce nabídne důchodcům, že je vezme s sebou na Antares, kde by získali věčný život. Benova dcera však zjistí, že staříci zmizeli a vzápětí se ukáže, že zmizeli všichni obyvatelé domova důchodců. Ti spěchají na palubě Jackovy lodi na místo setkání s kosmickou lodí. Nic netušící pobřežní stráž zburcovaná vedením domova důchodců se je však pokusí zadržet. (oficiálny text distribútora)

danny_21

Rodinná, ve spielbergovském duchu, podívaná s prvky sci-fi a partčce starřoušků, kteří v zapomenutém bazénu najdou ztracený životní elán. Povedená herecká squadra, dobře zpracovaný námět, Horner máýlokdy zklame, prostě pohodová podívaná, která neurazí. Takový zamoteček by se mohl hodit, až polezu do důchodu, no jestli vůbec tam dolezu - 75 % ()

gemi

Záprtek je pro mě jedním z filmových symbolů poloviny devadesátek (1994) a vzniku TV Nova, kde to hoblovali pořád dokola. Dnes už se na to bojím znovu podívat, asi bych byl kritičtější. ()

Shitonit

Kokon je kokotsky povedená taškařice, není to úplně můj proud, ale je to ftipný, koukatelný, vcelku vkusný, originální a já se dobře bavil. ()

celticek

Mám ten film moc rád. Takže ikdyž je to spíše na 3 hvězdy, dávám o jednu víc. Je to doják. Hezká až pohádková atmosféra. Ale je to i dost smutné a nutí k zamyšlení nad stářím, nemocemi, smrtí. ()

Pai-Mei

Nezvyčajná atmosféra filmu si ma hneď získala. Skvelá hudba v kombinácii s takouto sci-fi témou znamenajú vždy dobré hodnotenie. ()

MaxForValue

Za tú krásnu nostalgiu plných 5*. Filmovo na ledva štyri 4*. Od Spielbergovej Super 8 asi najkrajšie a najjemnejšie filmové pohľadenie. Herecké elity sa v tomto filme krásne odviazali, rovnako ako aj James Horner. ()

moviepill

Výborne som sa bavil. Vynikajúci dabing, zaujímavý príbeh a krásna mimozemšťanka. :-) Akurát mnou trasú pochybnosti o udelení Oscara pre Dona Amecheho, ktorý síce vôbec, ale vôbec nezahral svoj part zle, práve naopak - tanečná scéna je nezabudnuteľná. No napriek tomu to nebolo na Oscara. Skôr to bola cena v rámci pocty starému hercovi... Prosto, mix komédie a sci-fi na slušnej úrovni. ()

DR.SZ

Snímek shledávám velice příjemným nejen díky úžasnému námětu a obstojným hereckým výkonům, ale i kvůli něžnosti a celkovému provedení! Mimozemšťané jsou zde snad poprvé ukázáni v dobrém světle a ani to není na škodu. Ovšem tenhle film nelze přímo pojmenovat sci-fi komedií, ba rodinným filmem pro starší s nevýrazným černým humorem a sci-fi prvky. Vše probíhalo hladce, ovšem tvůrci i rěžienarazili na konec. Místo toho, aby si důchodci uvědomili hodnoty života a odmítli let do vesmíru, odjeli tam žít klidně navěky! Bohužel, i když to byla krásná podívaná, zůstává mé hodnocení u 75%! ()

J.Mayen

Pamatuju si, kdyz jsem film videl poprve asi v roce 1993, tenkrat se mi snad i docela libil. Dnes po tolika letech, no popravde sem se musel smat jak je film stupidni. Parta nesympatickych duchodcu, ktery po koupeli v zazracnem bazenu dostavaji jeden za druhym chut na sex s 90 ti letyma babama, jenom ta predstava ve me evokovala si k televizi prinyst kybl kam hodim tyc. Mahoni s tema jeho uplyma sortkama, to byla take opravdu "skvela" podivana. A to ze tu nekteri vyzdvihuji na tu dobu opravdu skvele triky? Prosim vas, podivejte se na mnohem starsi filmy, Vetrelec, Vec, apod, a pak tu piste neco o vybornych tricich. ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)