PopStory

• Česko PopStory
Dokumentárny / Hudobný
Česko, (2016–2020), 9 h 20 min (Minutáž: 56 min)

Réžia:

Jakub Skalický

Jiří Štědroň, Josef Laufer, Helena Vondráčková, Eva Pilarová, Karel Štědrý, Josef Zíma, Karel Gott, Jiří Černý, Vladimír Dvořák (a.z.), Waldemar Matuška (a.z.), Ljuba Hermanová (a.z.) (viac)

V tomto viacdielnom programe Českej televízie sledujú jeho tvorcovia vývoj československej pop-music, jej zákonitosti a nečakané súvislosti. (RTVS)

ForGump

Dobré, ale příliš zkratkovité a uspěchané. Přitom každá zmíněná tematika by zasloužila mnohem podrobnější rozpitvání a dovedu si představit krásného průvodce českou a československou popovou scénou. Takhle jsem bohužel mírně zklamaný. 50% ()

vozralec

Hlavně za ty archivní materiály a poměrně hodně osobních výpovědí. Některé hodnotící komentáře si mohl ženský průvodní hlas odpustit. ()

subic

První série velmi slušný, ale ta druhá, tam jsem hltal téměř každý díl. Je to celkem takový průměrný dokument, ale o čem je, to mi trhá žíly. Já byl v osmdesátkách/devadesátkách děcko a všechno, co jsem jako děcko znal, co se hrálo, co jsem poslouchal, z toto nejsou jen slzy v oku, z toho jsou i ty chcance v nohavicích. ()

Parabot

Každý národ má takovou popmusic, jakou si zaslouží! Rozvinutější a serióznější remake kultovního Paskvilu speciál ze začátku tisíciletí. Stejný režisér, méně sarkasmu a Standu Zímu nahradila Iva Jonášová. Hudební dokumenty a biopicy mám rád, i když jsou o hudbě, kterou neposlouchám. ()

Von Kempelen

Zajímavej námět, ale v žádným z dílů se neobjevuje nic novýho nebo překvapivýho, jedná se o suchý komentování bez ostřejšího vhledu nebo nedejbože třeba vtipu. Občas mi až přišlo, jako by to bylo natočený v oný předrevoluční době, o který cyklus pojednává. ()

Dobry_clovek

Vyborny dokument o bizarnosti cesko-slovenske pop music a o “ hvezdach “, ktere mely stesti, ze se narodily v nasi kotline, protoze za zapadnimi hranicemi by si sotva zahraly v zaplivanem baru. Srovnani nasich interpretu s temi svetovymi nakonec vyzniva asi jako okresni prebor versus Liga mistru. Pro cloveka, alespon s minimalnim hudebnim vkusem, to misty byla skutecna tortura. ()