Amanda Knox

Jméno Amandy Knox patří na seznam lidí, u nichž by se dalo do nekonečna polemizovat o jejich vině či nevině. V roce 2007 byla totiž v jejich společném bytě v italské Perugii zabita její spolubydlící a kamarádka Meredith Kercher, která stejně jako ona v Itálii studovala. Za vše mluvící důkazy, změny výpovědí i prapodivné chování udělalo z Amandy velmi jednoduše hlavní podezřelou, s každým dalším odtajněním však případ působí složitěji a složitěji. A i dnes po 9 letech se jedná o jeden z nejtajemnějších případů, ať už smýšlíte o Amandě jako o chladnokrevné vraždící psychopatce nebo oběti justičního omylu. (hansel97)

Mishqo

90% ... Silný dokument! Keď zlyhávajú základné premisy exaktného a nezaujatého vyšetrovania tak nie je ozaj nikto nevinným. Silná výpoveď Amandy Knox obvinenej z vraždy svojej spolubývajúcej. Pozrite si!! ()

Forsberg11

Po vynikajúcom Making a Murderer ďalší veľmi vydarený dokument od Netflixu na tému nespravodlivo odsúdený(?). Tentokrát však s opačným výsledkom ako v prípade Stevena Averyho. A keď sa pozrieme na celý priebeh vyšetrovania, motívov a aj forenzných výsledkov, je to tak asi dobre. U mňa osobne je to tak 70 ku 30 v prospech Amandinej neviny. Ale človek nikdy nevie. Po svete sa túla kopa psychopatov, ktorí sú schopní podrezať človeka a potom ísť s pokojom vyzdvihnúť svoje deti do školy a navariť večeru. Keď už nič iné aspoň sme mali možnosť s určitosťou zistiť ako "kvalitná" a "profesionálna" je talianská kriminálna práca. Keď som videl ako tam pobehujú ľudia bez akýchkoľvek ochranných prostriedkov po mieste činu, nevedel som či sa smiať alebo plakať. No to sú jednoducho Taliani. Ešte že aspoň ich súdy neboli vo finále zaujaté a rozhodli podľa toho aké dôkazy mali, respektíve nemali k dispozícii. 75 %!! ()

xLIGHTx

Amanda je už pomerne dosť známy exot, len dokument som ešte o nej nemal možnosť vidieť a cením si, že Netflix to relatívne nestranne spracoval. Názor si má divák utvoriť sám. (Hoci rodina tej obete, ak si vôbec pozrie/pozrela teoreticky tento dokument, tak budú asi na prášky.) (Btw. u nás by Amandu náš ujo Lipšic pravdepodobne dal zavrieť, dáki kajúcnici by sa vždy našli, čo by vyfabrikovali svedectvá s vyšetrovateľmi, dosvedčili jej vinu, vykopli by sa jej dvere a išla by sedieť do väzby a potom by sa uvidelo. Ak ju chcú potrestať, treba ju priviesť k nám, špec. prokuratúra by to poriešila ;) ). Údajne Amanda z účinkovania nemala žiaden honorár, to znie síce veľkoryso, len imho sama pôsobí ako pekne rafinovaná, vypočítavá manipulátorka, len samotný dokument jej robí v podstate riadnu reklamu (honorár ani nie je nutný, veď aj zlá reklama je parádna reklama), rovnako, pravdepodobne dáke dodatočné percentá boli možno predsa dohodnuté, do interných zmluvných vecí bežný divák už nevidí (veď zadarmo ani sliepka nehrabe, Amanda asi duplom nie ;) ). (Ak je nevinná, hlboko sa ospravedlňujem, len na mňa to osobne pôsobí skôr opačne, ale isto, človek si musí utvoriť názor radšej sám.) Kvalitný dokument, trošku to mohlo mať možno o niečo väčší spád, ale inak bolo to prínosné. (Dodatok, pre zaujímavosť, v uplynulých týždňoch sa mihla na internete správa, že Amanda mala pozitívny tehotenský test.) ()

BoredKid

Vinní - nevinní, vinní - nevinní, vinní? ... Nech je to už akolkolvek, na Amande niečo nesedí a neverím jej ani meno. Herectvo a chlad jej ide z očí a očividne si kamery v súdnej sieni užívala. Jej taliansky pichač tiež nepôsobí moc ako svätý. ()

zahadum

No neviem...tie jej oči...nie je čistá, nie je v poriadku..viacej neviem..určite je to ale celé zle...Taliani..oni môžu za to,že spravodlivosť zlyhala....škoda mladej Meredith hrozné veci zažila pred smrťou. ()

korok

Výborně zpracovaný dokument, který mě vtáhl do děje, i když jsem postup celého vývoje případu už znal. Jestli je nebo není Amanda vinná? Těžko říct, každopádně její role v případu i konečný verdikt hodně smrdí. Shrnout se to dá tak, jak bylo hezky řečeno z úst věřícího vyšetřovatele na konci dokumentu. Pokud je Amanda vinná, čeká ji stejně ještě jeden soud - boží poslední soud, ten jediný spravedlivý, proti němuž není odvolání. ()

Simomon

Film sleduje vysetrovani vrazdy studentky v italskem mestecku. Osobne jsem o pripadu nevedel vubec nic (doporucuju nehledat informace predem) a tak na me dokument Amanda Knox fungoval naprosto ve vsech ohledech. Jedna se o neskutecne gradujici zalezitost, ktera svoji atmosferou hrave strci do kapsy lecktere filmy. Ve filmu lze najit vice rovin- vina/nevina obzalovanych, zakulisi novinariny, nabozensky rozmer.. a vsechny fungujou tak jak maji. A ze se filmu dari byt celou dobu nezaujatym je samozrejmosti.. Jinak podobne jako se v dokumentu *Lucie objevi Cameo Vaclava Klause, zde nechybi Donald Trump! POSLEDNI SLOVO: Dechberouci zalezitost, NETFLIX umi! 100% 5/5* ()

Dymatize

Opravdu neuvěřitelně hloupé řeči a amatérská práce jak ze strany vyšetřovatele, tak i novináře. Lidé reagují různými způsoby, s různými důvody pro své chování...stejně záleží i na okolnostech. Pokud se někdo chová jinak, než vyšetřovatel očekává je okamžitě podezřelý? Tohle se zkrátka nedá poslouchat. Ukázka pseudo-psychologie a každý opravdový odborník v oboru by tohle považoval za směšné. Zase jednou případ, kdy neschopnost lidí obvinila nevinného člověka a pravý pachatel je vysmátej. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Ono se vlastně z dokumentu pořádně nic nedozvíte, možná proto se mi tak líbil. Záhada a polemizování o tom kdo má pravdu. ()

celticek

Foxy Knoxy - tak to sedí. Nevěřím jí ani slovo. Policie to hezky zpackala, děkujeme moc. Víc škody než užitku. Amanda je regulérní psychopat. Můj názor. ()

Clark_Kent

Taky další zajímavý případ, opět jsem slyšel YouTube a poté spatřil tento dokument. Musím říct, neveřil jsem Amandě za začátku ani prd. Jenže to co se událo několik let po vraždě, opravdu těžko hodnotit a dělat verdikty. Jak říkal na konci dokumentu žalobce, konečné slovo bude mít Bůh. ()

fooggyy7

Mít problémy s policií v Itálii (v "demokratické" zemi) je horší jako mít problémy v Mukačevu. A proto: Nikdy se nebavte s policií. A ta máma obžalované Amandy, to je teda ksicht, zajímalo by mě kde to soudruzi v americe sehnali, ten rypák jako z reklamy na Lelosi. Každý nemůže být tak krásný jako já, to chápu*.                      *pozn.aut. ()

WugWugs

Človek môže byť nervózny, aj keď vie, že je obvinený neprávom, pretože sa skrátka bojí, že ostatní prídu k opačnému záveru a dostane nezaslúžený trest (a to je ultimátny problém detekora lži) - ide predsa o veľa, niekedy o všetko. Podobne môže byť kľudný z toho istého dôvodu, vediac o svojej nevine, stačí že má trochu inú štruktúru osobnosti ako bežní ľudia očakávajú. Naivní ľudkovia, a nielen oni, často aj "profesionáli" majú však poruke hneď ich správnu naivnú interpretáciu, pretože niekto narušil ich naivné očakávanie ako sa má správne človek správať v tom a v tom prípade. Potom sa spoločne nájdu v dave ako s ďalšími zapálene hulákajú na osobu, ktorú vlastne nepoznajú, akoby ju najradšej sami chceli zapáliť a spáliť. Jediné, čo mi vadí na dokumente je absencia kritického komentára k odpadovému bulvárnemu novinárovi (možno niekto z investigatívy, kto sa prípadom zaoberal vážne?), a hlavne samoľúbemu katolíckemu-no-nepochváľ-sa-tým vyšetrovateľovi obdivujúcemu Sherlocka Holmesa (sic!k). Záver si žiadal viac faktických tvrdení. Trochu suchší, ale analytickejší pohľad BBC https://www.youtube.com/watch?v=erla7Ley4Tw ()

Galeana

Nádherná ukázka toho, jak "funguje" dnešní novinařina. V závěru vlastně ani nezáleží na tom, jestli to udělala nebo ne, jen je fascinující sledovat jak dokáží být lidé neobjektivní a pouze se honí za senzacemi (a to i policie a státní zástupce). ()

Dobry_clovek

Kdo je vrah? Na to si kazdy divak musi odpovedet sam, protoze amaterska italska policie Vas spis zmate a herecky vykon samotne Amandy, ktera sice " nestoji o publicitu ", ale nataceni si viditelne uziva, vyvolava nekde vzadu spis tendenci prilis ji neverit. Samostatnou kapitolou je hyenismus novinare, ktery otevrene priznava, ze videt sve jmeno pod clanky nejvetsich novin je takove lakadlo, ze napise cokoliv bez ohledu na skutecnost. Z tohoto pohledu se jedna o zajimavy, mirne nadprumerny, dokument. ()