Ta holka je fakt na zabití. Komediální seriál Potvora byl po svém premiérovém uvedení na kanálu BBC Three často srovnáván s Mirandou, která rozčeřila britské televizní vody v roce 2009. A je zcela nepochybné, že v jeho autorce získala britská komedie nový a výrazný ženský hlas. Potvora je autorským projektem herečky, stand-up komičky a scenáristky Phoebe Waller-Bridgeové (1985), jehož televizní podobě předcházela stejnojmenná divadelní hra, uvedená v roce 2013 na proslulém festivalu Fringe ve skotském Edinburghu, kde získala prestižní cenu Fringe First Award. Hrdinkou seriálu, který britský Guardian charakterizoval jako syrovější Mirandu pro dospělé, je bezejmenná, sotva třicetiletá majitelka krachující stylové kavárny v centru Londýna, potýkající se s komplikovanými osobními i rodinnými vztahy, jež neváhá často přímo do kamery břitce komentovat. S postupujícím časem však její cynický nadhled a zdánlivá suverenita získávají první trhliny a komedie se stále častěji láme do překvapivě naléhavého dramatu. Vedle řady dalších cen získala Phoebe Waller-Bridgeová za první sérii cenu BAFTA v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v komediálním programu. V roli hrdinčiny pomyslné protihráčky a skutečné potvory v seriálu exceluje ostřílená Olivia Colmanová. (Česká televize)

TaNya_

První série byla skvělej odrazovej můstek a ikdyž si člověk v komentářích počte, že humor se tam prý najít nedá, tak pro mě byla dost zábavná. Phoebe uhodila přesně na mou cynickou notu... Já si ale tenhle seriál pouštěla kvůli druhé řadě. Andrew Scott byl sexy už jako Moriarty a označení "hot priest" vypovídá samo za sebe. S výraznější románkovou linkou se upozadily některý vedlejší linie, ale jelikož se tak trochu uzavřely na konci první série, tak já se ze změny těšila. ()

Emafera

Kromě břitkého anglického humoru a kontaktu s divákem skrz promlouvání na kameru má Potvora s mojí oblíbenou Mirandou jen pramálo společného. Potvora se nesnaží být sympatická, roztomilá a někdy infantilní hrdinka. Je arogantní, sexistická a poněkud nekonvenční. Přesto dokáže v divákovi vzbudit zájem a sympatie. Proč je taková jaká je se uvidí v dalších dílech. ()

hazdrova

Je veľmi zaujímavé, ako môže jedna séria tak sklamať a druhá tak prekvapiť. Myslím, že na tento seriál naozaj musíte mať náladu a chvíľu trvá, kým si zvyknete na štýl humoru. Aj tak posledné tri diely druhej série zostanú v mojom srdci ako tie najlepšie. 4* ()

Ikedar

Fleabag je seriál, ktorý je u nás možno menej známy, no rozhodne si zaslúži zvýšenú pozornosť. Šesť epizód na jednu sériu má niečo vyše 25 minút a aj vďaka tomuto príjemnému formátu je seriál výborne nastavený na neprerušované a pútavé sledovanie. Je veľká škoda, že druhá séria je zároveň aj finálnou, pretože Fleabag núti diváka prosiť o prídavok. A to aj napriek tomu, že to malo celé tak perfektný záver. Viac v recenzii na http://artyfilmbook.sk/fleabag-recenzia-druha-seria-nas-necha-prosit-o-pridavok/ ()

soviczka

Hmmm... Nebyla jsem si úplně jistá, co chtěl chlapec říci tím, že mu připomínám hlavní hrdinku. Tak teď už jsem si jistá - kompliment to rozhodně nebyl :D Nu což, nemůže být každá princezna. Navíc, když má tak šílenou rodinu jako Potvora. Na začátku je to prostě jen roztomilá coura, na konci byste ji objali a uvařili horký nápoj. Divadelní one woman show byla fantastická, seriál je ale taky skvělý. She's a cunt... UPDATE po 2. sérii: Tak teď jsem si zcela bezpečně jistá, že to BYL kompliment! Potvora je totiž naprosto a zcela ultimátně boží! ;) Akorát ten konec mě normálně fyzicky bolel... A abych nezapomněla - konečně to někdo vyslovil nahlas: Hair IS everything! ()

kubilov

Vynikající seriálové překvapení. Překypující sprostotou, skvělým břitkým britským humorem, existenciální problematikou a (sic!) feminismem. Phoebe Waller-Bridge je neuvěřitelně vtipná, talentovaná a skvělá, fakt jsem si jí za těch pouhých 12 dvacetiminutových dílů velmi oblíbil. Pilot je naprosto famózní a zběsilý, pak tempo poněkud upadá (dna se dotkne ve čtvrtém dílu první série), ale druhá řada je opět zcela vynikající, k čemuž velmi dopomáhá skvělá postava kněze Andrewa Scotta. I ségru jsem si oblíbil, i když vypadá jako tužka. Nejlepší sitcom za velmi dlouhou dobu. První série za hodně silné 4*, druhá za jednoznačných 5* ()

iN

Nebojácné, svěží, vtipné, britské - už jen scénář a dialogy zaslouží pět hvězd a podtrhává to herecký výkon samotné scénáristky. Tím víc se těším na nového Bonda. ()

RafaKrakal

Když se skloubí Sex ve městě s Girlmorovýma děvčatama, vše se "opepří" velmi nekorektním humorem vznikne Fleabag.  Phoebe Waller-Bridge ukazuje tímto projektem, že má rozhodně talent pro nadstandardní komedii, která bohužel pro mě postupem času ztrácí svoje kouzlo, kdy 2. série je za mě osobně ničím nepřekvapivá a neinovativní. Díky nadstandardní první sérii hodnotím celý projekt 80%, přičemž první sérii dávám 95%, druhé pak 65%. ()

Estwen

Štiplavě satirické dvě minisérie s břitce humornětragickými postavami. Velmi britské, velmi vtipné, netradičně technicky uchopené (nasnímání scén z x úhlů, z nichž drtivá většina je netradiční + boření čtvrté stěny). Scénáristická minisériová perla. První díl druhé série, který se celý odehrává u jednoho stolu se šesti hlavními postavami je top. ()

moudnik

Ten, kdo psal hlavičku k tomuto výtečnému seriálu, by se měl stydět. Opomenout v kolonce "Hrají :" jméno představitelky hlavní role je neodpustitelné. Abyste jako já nemuseli hledat na IMDb, zde jméno té úžasné star " Phoebe Waller-Bridge. Konečně opraveno !! Děkuji za opravu a letím si pustit další díl. Rozhovory s nevlastní maminkou pojmenovanou "The Cunt" jsou peprné a je nutné je shlédnout několikrát. ()

VLADEK

Pro mě někdě na hranici 4 a 5 hvězdiček. Škoda, že ten jeden díl byl slabší. Jinak ale stopáž a počet dílů sedí jako ..... na hrnci./Update-28.4.2019 - druhá sezóna má podobný průběh. ()

zigy

Neotřelý, servítky si nebrající, a místy vtipný náhled do nitra třicetileté ženy, která je poněkud neukotvená a tak trochu je potvora..... ()

StrixCZ

Vynikající záležitost! Co se v prvních dílech jeví jako (velmi vydařená) komedie s trochu drsnějším humorem (a originálním "bouráním čtvrté stěny"), postupně čím dál více funguje i ve vážnější, dramatické rovině. Hlavní hrdinka je oportunistka, která "nemá co ztratit" a tak se zoufale snaží urvat v každé situaci, co se urvat dá (což ze začátku často působí jako čirá sobeckost). Přesto se na ni nedokážu zlobit. Rozesmála mě a zároveň dojala, jako se to zatím podařilo jen málo filmovým/seriálovým postavám. Postavy jsou v tomhle seriálu vůbec napsané výborně - s patřičnou dávkou britské nadsázky, zároveň však nesklouzávají do karikatur - naopak bych řekl, že s přibývajícími díly působí stále uvěřitelněji. P.S.: Druhá (a zdá se, že bohužel poslední) série oproti té první trochu mění tón - zatímco první sérii tvoří spíše útržky příběhů a nálad, v té druhé je od začátku dominantní jedna konkrétní příběhová linka, která po celou dobu převažuje rovnováhu mezi komedií a dramatem spíše do dramatické roviny. Na druhou stranu o humor stále rozhodně není nouze a na celkové kvalitě diváckého zážitku druhá série neslevuje vůbec nic. Jen nerad jsem se s "Flea" na konci loučil - je to jedna z těch postav, které když odcházejí, tak se na pár okamžiků neubráníte pocitu, že vám ze života mizí někdo blízký (efekt v tomto případě ještě zesílený faktem, že hlavní hrdinka se vlastně se spoustou svých myšlenek a pocitů svěřuje přímo a výhradně divákovi). Každopádně mi bylo potěšením - a moc rád si dám někdy reprízu. ()

kockodan odpad!

Největším hříchem komedie je, když není vtipná. Ještě větším hříchem je když je ještě k tomu navíc oplzlá trapným, puberťáckým způsobem a rádobyvtipnou awkwardness. S hláškami přímo do kamery trochu (hodně) kopíruje Mirandu, které to teda šlo a sedělo mnohem líp. Jinak unfunny, příliš orientované na sex, a rádoby šokující tu análem, tu výčty porno úchylek, které dnes každý z interentu zná dopodrobna, i když by nechtěl. Předříkávat je nahlas v TV seriálu má dnes někoho ohromit, či pobavit? První epozoda a hned anal sex jako ústřední téma, jakože tohle má bořit mýty v TV tvorbě? Sorry, ale už v devadesátkách myslím holky ze Sex ve městě probrali vše, včetně análu a od té doby už je to trochu nuda, ne? Mám na takovéto nudné píčoviny z ostrovů takovou hlášku: "Je to odporně Britské!". Ty zlaté glóby fakt nechápu, za co, proboha??? Odpad! ()

PenelopaW

Pozitivní recenzi na Potvoru jsem objevila v časopise a shodou náhod mi ji relativně krátce na to doporučovala kamarádka. Nicméně jsem se k ní dostala až s odstupem asi půl roku, nějak jsem se pořád nemohla donutit si to pustit. Po prvním díle jsem si říkala, že to zase takový nářez není a moc to nepobírala. Pustila jsem si díl druhý a pořád nic, naopak humor mi přišel dost přitažený za vlasy, sexuální scény až moc (a divné), vztah hrdinky k Harrymu dost hnusný (nicméně on byl fakt jelito, i když ten dinosaurus mne docela dojímal). Ve trojce se víc rozjely sesterské konstelace, a pak už jsem to dokoukala celé, protože to přestalo být tak úchylné. Na návštěvě u macechy už jsem začínala tušit pointu s Boo, ale i tak mne dostala. Nevím, v jakém okamžiku přesně se první série přehoupla z "divného" na "tragické", ani kdy jsem se z vnímání hlavní hrdinky jako "hodně ujeté" (ale ne v tom dobrém slova smyslu) dostala k sympatiím (asi v okamžiku, kdy se macecha projevila jako to slovo, kterým byla hned v prvním díle označena). Při scéně se skleničkami na Sexshibici jsem už Potvoře zvedala obě palce a ponížení, které jsem za ni cítila, bylo skoro hmatatelné. Úplný závěr posledního dílu první série byl pro mne velmi příjemnou katarzí. Ne, že bych si nutně musela koupit další díly na DVD, ale možná jim (zase někdy v budoucnu) dám šanci. Fleabag se asi nestane něčím, k čemu bych se nutně chtěla vracet, ale pokud někdo po prvním dílu váhá, zda pustit další, tak doporučuji vytrvat a dát tomu šanci. ()

Niki_Uzumaki

Můj nejoblíbenější seriál poslední doby. Trochu mi místy připomínal Mirandu, ale Fleabag je mnohem vulgárnější, sarkastičtější a o něco více orientovaný na sex. Takže bych možná řekla trochu realističtější. :-) Phoebe Waller-Bridge je famózní a naprosto jsem neočekávala, kam až první série může vygradovat. Druhá série byla snad ještě větší jízda (pro mě i mnohem více emotivní), zvláště pak, když přijde na scénu Andrew Scott aka Hot Priest. Zakončení celého seriálu realistické, smutné a zároveň trochu veselé... No, bude se mi stýskat! ()

Calypso

Já nevím. Buď jsem něco nepochopila, nebo tenhle druh pořadů prostě nedokážu ocenit. Na tenhle seriál jsem slyšela samou chválu a dost jsem se na něj těšila. Dle ukázek jsem čekala ostrou komedii, břitký humor, trochu toho lámání srdíček, napjaté vztahy... Prvních pár epizod vypadalo slibně. Brzy to ale přešlo v plytkou, rádoby feministickou nudu - seriál, do kterého jsem se po čase musela nutit stylem "když už jsem to zapnula, je to jen další půlhodina, to už přežiju, brzy to skončí". Takový pocit opravdu nechcete, pokud koukáte na něco, co má 86% (absolutně to hodnocení nechápu). Je to komedie? Pokud ano, proč to není ani trochu vtipné? Je to drama? Pokud ano, proč se tam, proboha, nic neděje? Proč mě žádná z postav nezajímá, ač herecké výkony jsou víc než nadprůměrné? Tak příšerně plytký, neskutečně nudný děj jsem tedy dlouho u žádného seriálu nezažila. Bohužel těch 5 hodin mi už nic nevrátí. Dvě hvězdičky dávám za výše zmíněné herecké výkony a za to, že některé scény se přece jen povedly a měly hloubku, ač jich bylo opravdu pomálu. Jinak asi opravdu nemám co říct. Určitě si to své diváky najde, ale já k nim bohužel patřit nebudu. ()

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (viac)

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

25.09.2019

Šéfka Amazonu Jennifer Salke se v posledních dnech nebojí dávat veřejně najevo, jak moc si cení práce herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge. Tahle talentovaná autorka se v poslední době skloňuje… (viac)