Keby ste si chceli Christine (Saoirse Ronan) zaškatuľkovať, zaradili by ste ju medzi rebelky. Nie je nejako zvlášť pekná a tvár plnú vyrážok maskuje ružovými vlasmi. Nie je ani nejako zvlášť múdra a tento deficit vyrovnáva tvrdením, že má umelecké sklony. Asi najzaujímavejšie je na nej to, že ako symbol vzdoru odmieta svoje krstné meno, sama si hovorí Lady Bird a chce, aby ju tak oslovovali aj všetci ostatní. Keď sa s ňou stretneme prvýkrát, zažijeme jej brutálnu hádku s matkou, po ktorej naštvane vystúpi z auta. Idúceho. A pritom je táto večne naštvaná puberťáčka so zlomenou rukou (následok vyššie uvedeného incidentu) v skutočnosti citlivá duša, ktorá by sa len chcela správne zamilovať a nájsť zmysel života, a je nervózna z toho, že sa jej ani jedno zatiaľ príliš nedarí. (CinemArt SK)

Ollie235

Jako téměř každý rok se i mezi letošními oscarovými nominacemi našel film, který mě zcela minul. Přitom téma i úvodní minuty slibovaly, že by se naopak mohlo jednat o příjemný zážitek. Bohužel mi však Lady Bird přišla úplně o ničem jako postava a ve výsledku mám stejný pocit i z celého snímku. Saoirse Ronan mi snad poprvé na plátně nepřipadala vůbec zajímavá a její příběh nestačil utáhnout ani pouhou hodinu o půl. ()

aLPaC

Pro mě velké překvapení. Saoirse Ronan je naprosto fantastická a její postavu jsem si dost užíval Zažila toho za těch 90 minut skutečně dost, což mě vede v podstatě k jediný výhradě a to střihu. Důležitý scény jsou na můj vkus příliš krátký a zásadní zvraty a události se často odehrají v podstatě během minuty a jede se dál. Ale to je skutečně jediná výtka. Jinak jak říkám, "Sersh" je velice talentovaná herečka a jak je vidět i bavička. ()

Renfield

Další z řady filmů o dospívání... v tomto případě je třeba uznat, že je v mezích reálnosti a bez přehnaných rádoby dramat. Zaujala především první polovina a katolická škola, vůbec fotbalový trenér byl výborný. Některé scény jsou ozvláštněny povedeným střihem a kamerou. A Saoirse Ronan? Dle očekávání dobrá. Asi tak, čekal jsem ovšem mnohem více. 50% ()

Jaro_slav

Ten film zabere až ve svý druhý polovině. Ale zato pořádně. Člověk musí na konci trochu počkat, protože nutkání dát plnej počet je silný. Nejvíc muj pocit z Lady Bird jako filmu i postavy vystihuje ten mikrodialog na konci: "Jesus Christ, you have really bad music! It’s all greatest hits." "But they’re the greatest. What’s wrong with that?" 80% ()

bobstock

Konečně zase lidský a oduševnělý filmek nezávislého střihu s postavou hlavní role přirozené Saoirse Ronan, kterou si musíte po určitě chvíli zamilovat. Další z kousků, z kterého bych si přál seriál, protože chci vidět jak postava roste a vyvíjí se ve své životní verzi komplikovaného amerického světa. 80% ()

Kamas

"Jsi v pořádku?" "Jo, jsem v pohodě." Co se stalo?" "Nic, opravdu nic.." "Proč pláčeš?" Prostě pláču. Někteří lidé neumějí být šťastní, víš?" ()

Klajnik

Docela dobrej film o poznávání sama sebe, dospívání a vztazích - Bohužel je to film jaksi drobný a plný nevyrovnaných hloupých postav, které dělají špatné životní rozhodnutí a mě jako diváka štvaly, stejně jako v reálném životě. Kdyby to tvůrci trochu vybrousili a občas přitlačili na pilu, tak bych dal minimálně 3/5. Takhle doporučuji 20th Century Women, jenž je film s podobným základem, avšak bez vad. ()

barrahir

Ten film má pocitově tak tři hodiny, ale nemůžu říct, že bych se nudil. Prostě je svůj. V mým věku jde většina těhle problémů mimo mě. Bylo by fajn natočit něco takovýho z českých vyloučených lokalit. ()

Janko_Vlyrd

Psychológiou každej postavy nabité do prasknutia a v súčasnosti niet lepšieho a podobného filmu. Greta Gerwig má talent na úprimnosť v dialógoch, a to čo dokázala dať do celej dĺžky filmu, je neuveriteľné. Z jednej pólky oddychové a z druhej pólky emotívne dielko v ktorom má všetko svoje miesto. Kľudne by som uvítal priame pokračovanie. Postava Lady Bird má potenciál. Vlastnú charizmu, ktorá sa v hlavnej postave často nevidí. Saoirse Ronan v jej životnej roli. ()

Muel

| A24 | Jeden z filmov, ktorý v určitej životnej situácií potrebujete. Možno nie najatraktívnejší pre väčšinu divákov, mne sa ale do momentálneho životného rozpoloženia hodil náramne, hlavne čo sa školských, kamarátskych, alebo rodinných vzťahov týka. Je to celé strašne úprimné a zo srdca natočené. Na internete často narazím na klip, kde pri jednej scéne sa režisérka Gerwig smeje ako zmyslov zbavená, to ale krásne vystihuje povahu celého filmu, ktorý sa napísal a natočil s vášňou. Milujem to. Niekedy určite zopakujem. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Fifer

Z pomyslného trůnu Lady Bird Juno nesesadil. Ale má k ní velmi blízko. Oba filmy mají tytéž kulometné dialogy a sarkamus ostrý jako břitvu. Film stojí na hercích a skvělých dialozích. Drobnou nevýhodou je fakt, že v žánu smutné dospívající puberťačky už fakt nejde nic moc nového vymyslet, takže nás čeká klasická vyšlapaná cestička: střídání kamarádek, hádky, usmiřování, první chlapci, maturitní ples atd. Mimochodem, 99% na Rotten Tomatoes je pro mě velké překvapení. Zas tak skvělé to teda není. ()

bezvim

Hlavní má výtka směřuje k neuvěřitelným morálním obrácením hlavní postavy. To zkrácení z původně šestihodinového materiálu je znát a ani by mi nevadilo, kdyby to bylo delší, když by to působilo více přirozeněji. Komediální složka funguje ve filmu skvěle, to drama kvůli výše zmíněnému trochu hapruje no. Obsazení super. ()

Saur.us

Milý snímek o vztahu rebelky a její matky, rebelky a jejích mužů, rebelky a světa, v posledním ročníku katolické střední. Jistě nadrůměrný indie snímek o dospívání, který ale stejně jako mnoho dalších před ním zapadnou a nezachrání ho ani akademie. ()

theSaint

Po včerejším 'Call Me by your name' jsem dostal chuť na další indie porci a Lady Bird byla v hledáčku. Nuž, pořádný sešup dolů. Ano, je to indie a je to ten typ "feel-good" snímku, ale také je to až příliš tuctové, ničím vyjímečné, scénáristicky nedotažené a zcela bez přesahu. Podobných snímků, a lepších, je mnoho. Označení 'indie' prostě není omluva k šedému průměru. Netvrdím, že se na to příjemně nekouká, kouká- ale v konkurenci nezávislých filmů tohle není žádná paráda. Moc hype. ()

Apple posiluje zaměření na filmy

Apple posiluje zaměření na filmy

16.11.2018

Společnost Apple za poslední rok najala velký počet tvůrců, aby zahájila svůj průnik mezi streamovací služby a rozjela tak svoji seriálovou tvorbu. V příštím roce tak diváky čeká hned několik nových… (viac)

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Nominace na Oscary

Nominace na Oscary

23.01.2018

Letošní 90. ročník Oscarů bude velký duelem Tváře vody se Třemi billboardy kousek za Ebbingem. Nová fantasy Guillerma del Tora se teď ale proměnila v jasného favorita, jelikož uzmula třináct… (viac)