Polda

TV spot 2
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa GeusX k tomuto seriálu (12)

Polda (2016)

Přes počáteční nižší sympatie k hlavnímu hrdinovi, respektive k jeho neurvalému chování, jsem byl se seriálem spokojen. Na televizní obrazovce slušný průměr mezi kriminálkami s komediálními prvky. (Osobní plus a půl hvězdy v hodnocení, získal seriál natáčením v mé známé "poslední opravdové putyce v Karlíně", jejíž kouřový odér si filmaři "odnesli" jistě na památku :) 60% Edit po druhé sérii: Seriál a vtipné sarkastické průpovídky "koma poldy" mne bavili možná i víc. 70% ()

Probuzení (2016) (S01E01)

První epizoda a seznámení. Snaha o kapku novátorsví v té řece kriminálek. Český kóma polda nastupuje na scénu. (Imho, jedinej pravej koma polda je pouze Seagal :) Při pohledu na Matáska se mi vždy vybaví Kendy z Básníků, takže mu drsného poldu moc nežeru. Přes to se dá přenést, ale jeho postava jenž se má chovat jako kovboj z divokého západu a přitom je hulvátský až mi to přišlo přehnané (to arogantní hulení mne fakt štvalo). Před (pouhými) dvaceti lety tu byl divoký západ a takovéto buranské ignoranství a opovrhování kolegy by mu jako prošlo? To pochybuji... Potenciál na humor tu je (dalo se z toho vytěžit víc, ale asi už bude vytěženo a do dalších dílu moc nezbude), dokonce i několik velmi povedených vtípků mne pobavilo. Hudba, pěkné, ale provařené hity jež mají navodit retro. A právě proto mi nepřišly úplně cool, neviděl (tedy neslyšel) jsem v tom nic originálního, žádnou vytvořenou hudbu či práci. Na oldies si zajdu do klubu. I přes tu záplavu kritických dojmů, dám Poldovi ještě příležitost, třeba si na to jeho cigaretové loby zvyknu. ()

Kurz přežití (2016) (S01E02)

Trochu zajímavější případ. Tomu rádoby drsňáctví a aroganci, na které mu skočí každá ženská (je předvídatelné, že nakonec i psychoterapeutka ovlivní jeho osobní život), nějak nemohu Matáskovi uvěřit. 2-3* ()

Ve stínu feng-šuej (2016) (S01E04)

Komediálně i kriminálně celkem fajn, ale Břízova arogance mi prostě k Matáskovi stále moc nesedí a přijde mi o krůček nad čarou drzosti, kterou bych mu uvěřil. ()

Ztracený syn (2016) (S01E05)

No paráda. Konečně se již Michal nejeví jako buran od krav, neměl scénu, kde by se choval neuvěřitelně arogantně "přes čáru" jako v minulých dílech. (tak za ten subjektivní dojem o hvězdu navíc) Případ zajímavý, kde mi všichni zúčastnění přišli již z počátku podezřele podezřelí. ()

Fotbal nemá logiku (2016) (S01E06)

Ač jsem za v rozumných mezích arogance pojatý předchozí díl pěl mírnou chválu, měl jsem nyní velkou chuť dát jen dvě hvězdy za "návrat egoisty"... 50% ()

Hvězda nad Prahou (2016) (S01E08)

Závěr osmidílného seriálu nebyl podle mého úplně nejšťastněji zakončen. Krimi zápletka fajn, přestože jsem tento motiv a pointu již někde viděl. V osobních vztazích hlavních postav to už, už vypadalo na očekávané usmíření "a všichni žili šťastni až na věky", ale režisér a scénárista volili poněkud bulvární méně pravděpodobné finále. ()

Páté přikázání (2017) (S02E05)

Tento díl mne vcelku bavil, tak za odměnu 4*. ()

Školka života (2017) (S02E06)

Pohodový díl s vydařenými vtipnými hláškami. ()

Vyhazovy s. r. o. (2017) (S02E08)

Kdyby nebylo v titulcích zmíněno, že polda se vrátí, ani bych si nevšiml - a v ději se nic nijak moc neuzavřelo či neposunulo, že se jedná o závěrečný díl druhé série. Rád se podívám na další díly. ()

Manželský trojúhelník (2018) (S03E01)

Třetí řada se rozjíždí standardním kriminálním příběhem ozvláštněným nestandardní trojúhelníkovou zápletkou. To, že Bříza byl v dlouhém kómatu se už jen tak zmiňuje jakoby náhodou a mimochodem, bez vlivu na příběh - to jen abychom nezapomněli. Přidáním nové postavy, která detektivy štve a současně i přispěje nějakým postřehem, není nic nového pod sluncem. Ale co si měl chudák scénárista lepšího a originálnějšího tak rychle vymyslet, když si diváci žádali pokračování, že...?! :) ()

Odpuštění (2018) (S03E08)

Závěr třetí série se vrací na počátek prapůvodní premisy koma poldy. Jen to uzavření minulosti tvůrci šalamounsky neuzavřeli a tak nechali diváka ať si jen domýšlí co by kdyby. To mne trochu mrzelo. Buď autor nevěděl jak zakončit ideálně nebo si nechávají otevřená vrátka pro případnou další sérii. ()