Šéfkuchař Horký, vycházející kuchařská hvězda, byl nalezen na podlaze ve své restauraci zavražděný tupým předmětem. Zatímco pro Michala je jídlo jen způsobem, jak své tělo udržet v provozním stavu, Andrej má pro dobrou kuchyni slabost. Přesto stojí oba před stejným úkolem: najít vraha kuchaře Horkého. Ten pocházel z prostých poměrů a okruh podezřelých, kteří mu mohli závidět jeho úspěch, je poměrně široký. Komu překážel talentovaný šéfkuchař a proč? Odhalí to Michal se svým parťákem Andrejem? A půjde Michal na svatbu své bývalé manželky, když ho tam pozvala dcera Míša? Jakou roli v tom bude hrát policejní psycholožka Táňa? (TV Prima)

GeusX

Závěr osmidílného seriálu nebyl podle mého úplně nejšťastněji zakončen. Krimi zápletka fajn, přestože jsem tento motiv a pointu již někde viděl. V osobních vztazích hlavních postav to už, už vypadalo na očekávané usmíření "a všichni žili šťastni až na věky", ale režisér a scénárista volili poněkud bulvární méně pravděpodobné finále. ()

Jara.Cimrman.jr

"Sakra, ženská, Vy krájíte vražednou zbraň." Podává-li se jako hlavní chod mražený tuňák na hlavě šéfkuchaře, tak je jisté, že gurmán por. Bříza, se svými archivními buráky, bude někde poblíž. Mě to vyšetřování tentokrát celkem bavilo, ale ta rodinná pouta na závěr z toho udělala hroznou bramboračku s batáty a hladkolistou petrželkou. ()

dyfur

....Michal sa zmieruje s tým,že jeho dcéra Míša chodí s Andrejom....Michalova bývalá manželka sa ide vydávať.....Michal oficiálne uzná,že dr.Mráz je dobrý chlap,ale jemu to nepovie a je stále odmerany voči nemu.... ()

• Restaurace, kde se stala seriálová vražda, sídlí v pražském Mánesu. (rakovnik)