Mistra feng-šuej Najmana sprovodil se světa dobře mířený úder mečem užívaným v bojovém umění šao-lin. Poručík Michal Bříza je ve světě esoterického interiérového designu celkem nesvůj a stejně tak těžko si zvyká na fakt, že existují registrovaná partnerství. Přesto se svým parťákem Andrejem vyšetřuje vraždu a postupně odhaluje nové a překvapivé souvislosti. Dokáže rozmotat nečitelné vztahy a najít pachatele ve světě, který je pro něj velkou neznámou? A jak se zachová ke své dospělé dceři Míše, která chce mít jistotu, že někoho zajímá, co ona považuje za důležité? A jak bude řešit doktorka Táňa Hošková Michalovu nespavost? (TV Prima)

honajz

Podle mne hodně špatný díl - ubylo humoru, přibylo nekorektnosti, ale hlavně se postavy chovají jak pitomci, a to všichni, nejen Matáskova postava. Tam tvůrci hodně dupli na plyn, zbytečně. Udělali z Břízy větší macho, než je únosné, a překlopili doposud sympatickou postavu do nesympatické. Ale i lidé kolem něho, kteří jen shovívavě přihlížejí jeho řádění - ale no tak! Jedinou vtipnou scénou je: "Ty vole, tady se nedá spát!" ()

Bozvav

Čtvrtý díl už dává o sobě vědět, že jde krimi, půjde o krimi se slušnou detektivní zápletkou. Ta není v širším rozsahu tak důležitá, jako spíše drsný humor, skvělé probarvení postav, které ovšem nezachází do niterních klišovitých dialogů a sekvencích o ničem. Zatím příjemné baví a jde nahoru.Za mne 80%. ()

Jara.Cimrman.jr

"Falešní teplouši. Svět se zbláznil." Když Bříza usnul, tak byl veřejným činitelem. Když se probudil, tak se stal úřední osobou. Ovšem zneužití pravomoci se příliš nezměnilo, takže mu každý normální vedoucí sebral odznak, kolt i Volhu a poslal by ho do tepláků. Jenže Polda si na nějakou realitu nehraje, takže vše je v pořádku a nezbývá než se bavit při ležení s psycholožkou, svlékání asijského šuntu a kung-pao či snad feng shui podvodu. ()