Riverdale

• Austrália Riverdale (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2017–2023), 97 h 23 min (Minutáž: 40–50 min)

Réžia:

Lee Toland Krieger, Steven A. Adelson, David Katzenberg, Lee Rose (viac)

Predloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope (viac)

Teenager Archie a jeho parta se na své cestě úskalími sexu, lásky, školy a rodiny zaplétají do temného tajemství městečka Riverdale. (Netflix)

Recenzie používateľa riza-do k tomuto seriálu (11)

Season 1 (2017) (S01)

V začátcích trochu utahaný, chaotický s na první pohled nezáživnou zápletkou, která ale začne být opravdu zajímavá v druhé polovině série, ve které se začíná s tím, s čím se pokračuje v druhé sérii (pro mě o dost zábavnější). Postavy začínají být více profilované, jejich linie více propracované, (později) lépe propletené. Přestože scénář v mnohém občas pokulhá, rozhodně je to celkem dobře natočené a dokáže diváka strhnout, aby si oblíbil i ty méně oblíbené postavy. A hlavně se těšil na další díl. ()

Season 2 (2017) (S02)

Druhá série vygradovala k o poznání zábavnější, napínavější a akčnější podívanou plnou záhad, politikaření, vražd, temných tajemství a šílených postav. Stále více nových zápletek v každém díle, propracované linie všech postav se začínají více prolínat, je veden větší důraz na cliffhangery a trochu se vytrácí teenager atmosféra zavedením kmotrovské linie, která ovládla město gangů. Jen škoda, že největší příběhová překvapení pochopí postavy až dávno po divákovi, který tak jen sleduje jak se s tím, co on už ví dlouho, vypořádají. Velké mínus za muzikálový díl, který se absolutně nehodil do příběhu (a to mám muzikály rád). ()

Kapitola 31: Nezapomenutelná noc (2018) (S02E18)

Miluju muzikály. Ale muzikálový díl do seriálu s tolika zápletkami, úplně vytržený z kontextu celého příběhu, úplně kazí požitek. Nebylo to špatný, jen úplně mimo, někam možná tak do bonusů. U každého jiného seriálu, který začne s podobnými zvrácenými special-episodes (muzikálový díl, noir díl, etc) to na mě dělá dojem, že autoři už neví co dál — ale tady to nedává sebemenší smysl. ()

Season 3 (2018) (S03)

Třetí série začíná absolutní mysteriózní slátaninou a žánrovým gulášem o dračáku (na dvě hvězdy) doplněná o mladistvý Shawshank křížený s Rockym (na čtyři hvězdy), což dohromady vůbec nefunguje. Naštěstí to netrvá dlouho a po výborném retro speciálu se znovu vracíme částečně k rozumu. Autoři sami si zřejmě neví úplně rady, kam že to nasměrovat a tak je to čím dál víc chaotické, utahané, některé postavy by divák nejraději flákl traverzou do hlavy. A pak tu máme ještě detektivní speciál, další muzikální speciál.. protože když nevíš co by - dej na to sýr, teda, chtěl jsem říct: speciál. ()

Kapitola 36: „Svátek práce“ (2018) (S03E01)

Doufám, že Betty má z těch prášků jen vidiny. Protože jestli se z Riverside stane nějaké nové Stranger Things, tak na něčem začali filmaři dost hustě ujíždět. A já přišel o docela zajímavý seriál. ()

Kapitola 37: „Štěstěna a lidé“ (2018) (S03E02)

Jak je linie o vězení zajímavá a nemálo podobná Shawshanku, tak nezajímavá je linie o sektě. Snad z toho nebude nějaká duchařina, ale znovu jen drogy. A ta schůzka největších nepřátel z řad dospěláků, kteří se sejdou a jakoby nic tu najednou řeší nějaké temné tajemství? Sorry, tomu nejde uvěřit. ()

Kapitola 39: „Půlnoční klub“ (2018) (S03E04)

Přímý odkaz na Snídaňový klub s retro zápletkou rodičů z Riverdale se povedl nadprůměrně a na rozdíl od muzikálového dílu z druhé série, skvěle sedí do příběhu. Při tomto někdo konečně přemýšlel. Celý zážitek kazí jeden jediný zlozvyk filmařů — děti rodičů hrajou mladé rodiče (až na mladšího Hirama, toho hraje hercův vlastní syn) ()

Kapitola 40: „Velký únik“ (2018) (S03E05)

Dobrý nápad s použitím Dračáku (zde G&G) jako vypravěče k příběh, díky čemuž se hra začne prolínat se skutečným příběhem. ()

Kapitola 46: „Červená jiřina“ (2019) (S03E11)

Další speciál. Tentokrát detektivka staré školy. A to není něco, co by byl úplně můj šálek čaje. Vaří snad už autoři z vody, neví co přidat, čím seriál ještě zpestřit? Bohužel právě na tu různorodost žánrů doplácí celá série. ()

Season 4 (2019) (S04)

A svět je zase trochu v pořádku. Po nezdařilé třetí sérii přichází čtvrtá s velmi emotivním prvním dílem, skvělými hereckými výkony a nabitá tím nejlepším. Přestože se i tentokrát dostaneme ke zbytečnému muzikálovému dílu, ve zbytku se přestalo na zpívání tlačit a funguje to o něco lépe. Všechno ostatní baví naplno: Politikaření v rodině Lodges nabírá znovu na obrátkách, u Blossomů to Cheryl utne tak nějak po svém, podobný náboj dostává i Archieho tělocvična. Guilty pleasure z linky kolem Jugheada a výborný Zamčený pokoj. Škoda jen, že pandemie rozdělila sérii a poslední tři (výborné) díly, které všechno zakončí, jsou zařazeny až v páté sérii. ()

Kapitola 58: „In memoriam“ (2019) (S04E01)

Američané rádi ukazují své emoce, což jim my můžeme jenom závidět. Díky tomu si dokáží užívat všechny své svátky, dát najevo poctu a také natočit tak krásný, výjimečný a emotivní díl na počest jednoho ze zesnulých herců. RIP Luke Perry. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)