Riverdale - Season 5

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, 2021, 13 h 34 min (Minutáž: 42–46 min)

Predloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Skeet Ulrich, Casey Cott, Mark Consuelos (viac)

Poslední rok na střední se chýlí ke konci a Archie, Betty, Veronica a Jughead řeší lásku, touhy a věrnost – ale hlavně temné záhady a boj proti chaosu. (Netflix)

Vabr

První tři díly byly hotový luxus, ale je to zapříčiněný tím, že měly původně patřit do 4. série, takže proto je do týhle nepočítám, a tak čtvrtou zvyšuju na 5⭐. Nejlepší epizody téhle série: 9. (Bettyino vyšetřování, zvlášť scéna u zrcadla, lhaní v záměr nikomu neublížit, její nebezpečně badass nevraživost), 14. (celá Betyina linka a Jugheadův chladný, zlomený telefonát) a 17. díl, který mě na konci úplně emočně složil💔. Co mě ale dost vytočilo bylo to, jak hned po 17. dílu, který skončí úplně tragicky, následuje de*ilní muzikálovej veselej díl a v posledním díle už se situace ze 17. dílu neřeší. Bohužel Archie se už tak hrozně otřepal (jeho optimistický přístup, nekonečné zakládání něčeho za cílem pomoct tím určité skupině lidí), působí to klišoidně a místy naivně a trapně. Ale přesto je fajn tak jako všechny postavy, ale prostě už to není ono po tolika dílech tohodle seriálu. Nejvíce to jde vidět na něm, pak na Veronice a v téhle sérii celkem i na Jugheadovi. Jediná drahá Betty (❤️) zůstává navždy svá a úžasná, ale i tady byla o chlup horší než obvykle. Veronica zase řeší nějaký spory s Hiramem, ale tady se nakonec ukážou být celkem v pohodě, protože nejsou tak hlavní výplní děje a líbilo se mi, že v 17. díle to Veronica už myslela smrtelně vážně. Jughead je velkou část 5. série taková neschopná, pozérská troska, ale pak se vzpamatuje a už je na svý vlně. U Betty mě hodně zaujala jedna její nešťastná událost z její FBI minulosti, která si zaslouží v budoucnu ještě nějaký prostor, protože krátké sestřihy působily dost zajímavě. Bohužel jsem na Youtubu zjistil jeden poměrně velkej spoiler o téhle sérii, takže to mě štve, že jsem nemohl být až tak ohromenej. Vždycky klikám u videí na Youtubu ,,nezajímá mě to'', ale občas je mi to prd platný 😂. Bettyino vyšetřování mohlo být o něco víc zapojený do příběhu a být hlavnější zápletkou téhle série. Celkem mě mrzí, že se to řešilo, pak nic, a pak ke konci to zase naskočilo. Myslím, že tam chyběl ten prostředek. Celkově tuhle sérii dost sráží i to, že vzájemné vztahy mezi postavami ochably za těch 7 let, takže to není jako předtím. A moc jsem nepochopil, kam (nebo spíš jak) dospěl vztah Cheryl a Toni. Najde se tu poměrně větší kupa nelogičností než v přechozích sériích. Nemyslím to nějak homofobisticky, ale je tu moc ‚‚přelesbováno‘‘. Je jich tu prostě až moc na to, že hlavní ústřední postavou není nějaká lesba. Hodně oceňuju návrat Pussycats, protože i já jsem si říkal, kdy se znovu objeví a hele, tady jsou😄! Konec série má něco do sebe, ale zároveň nedává v dost věcech smysl. Je škoda, že dřív bývaly konce sérií úplně Grundyózní, ale teď ty poslední dvě série až tak vypjatý nejsou. Každopádně, vím, že 5. série nebyla takovej klenot jako předchozí série, ale prostě pořád moje srdce bije pro Riverdale a určitý scény z téhle série mají u mě taky své místo. Vyhodnocení: Těším se na 6. sérii, ale obávám se kvůli těm procentům 😬 ()

• Táto epizóda mala pôvodne patriť k štvrtej sérii, ale kvôli COVID-19 museli odložiť jej nakrúcanie. (Petra321)
  • Scéna v autě (včetně otisku ruky na zamlženém skle) odkazuje na film Titanic (1997). (doktorka)