Záhada Silver Lake

• Česko Záhada Silver Lake (viac)

Po znamenitom metahorore Neutečieš sa osobitý režisér David Robert Mitchell vydal na halucinogénny výlet po Los Angeles: jeho meandrujúci neonoir Záhada Silver Lake sa točí okolo tridsaťtriročného Sama, ktorý sa po zmiznutí svojej záhadnej susedky Sarah púšťa do surreálneho pátrania, aby dekódoval tajomstvá, škandály a konšpirácie ukrývajúce sa v hlbinách Mesta anjelov. Hypnotický a zábavný triler bezmála lynchovského razenia poháňa tak ústredná obsedantná figúra, ako aj vycibrený soundtrack, dejové zvraty a nespočetné popkultúrne referencie, z čoho sa napokon skladá tajná história L. A. Film, ktorý je zároveň subverzívnou hračkou i netradičnou poctou ére klasického Hollywoodu. (Film Europe)

Honzin10

Úplně nejparádnější film posledních let. Doporučuji každýmu konspirátorovi, kterej ještě neuvěřil tý lži, že ta naše modrá placka je kulatá. ()

SAINTS

Film ma Lynchovsku surreal atmosferu,ale ani zdaleka nedosahuje kvalit Lynchovskych filmov.Divak sa pri sledovani filmu môže bavit pri hladany pop-kulturnych odkazov.Pribeh filmu je však priliš zamotany a divak postupom času začne stracat zaujem.Filmu chyba lepšie fungujuci scenar a aj minutaš je značne prepalena.Mitchell ma zaujimave napady,aj herci sa zrejme bavia,ale to je malo ked film postrada atmosferu,napätiea aj emocialne zapojenie 6/10.. ()

Pitryx odpad!

Když pominu silně nesympatického hlavního hrdinu, a nesmyslně zbytečně dlouhou stopáž, stejně dojdu k závěru, že větší blbinu jsem už dlouho neviděl. Kdyby se to alespoň netvářilo vážně. Statický děj je protknut nudnými pasážemi, a hlavně ničím zajímavým. Je tu smotáno sto věcí dohromady, ale rozmotávat se to nikomu nechce. Prostě je to blbý film. no. ()

Kortexo

Kreativní bomba za mnoho posledních let, která dokonale přebíhá mezi žánry a zlehka a úctou se otírá o Davida Lynche a občas vyskočí i Lars von Trier. Moje prosby za to, aby film vyšel na Blu-ray s českou lokalizaci byl vyslyšeny. ()

Pete

OMG, this movie just wanna fuck my mind, doggystyle! Ani neumím úplně vysvětlit proč, ale docela mě bavilo přicházet téhle "Záhadě" na kloub, a ona nakonec vlastně není ani tak drogově ujetá, jak jsem se původně obával. Náladou mi to připomnělo ten opojně bezstarostný, závratně svobodný čas zhruba mezi 20. a 25. rokem života, kdy mladý člověk zkouší nové věci, jen tak střídá partnerky, poflakuje se z jedné párty na druhou, a právě jedině v tomto období je to cool (a omluvitelné). A také se zdá, že se může stát prakticky cokoliv (což je částečně pravda, jelikož má celý život před sebou). Jinak tento film je skutečně takový snový neo noir se spoustou popkulturních odkazů, jenže takto bez dalšího (nového, vyššího) významu či smyslu je to dost prázdné, a není to žádné umění. Bohužel to není udělané příliš sofistikovaně ani dostatečně vizuálně zajímavě (tedy až na těch několik supermodelek), a tak budu hodnotit nízko jak nějakej suchar nebo starej páprda. ()

Zoltar78

Jsou filmy, které vás hned v úvodu pohltí a už nepustí. A tohle je přesně můj případ. Každou minutu jsem doslova visel očima na plátně a s napětím očekával věci příští. Film nakousne celou řadu zajímavých témat a nemůžu říct, že by se mi v závěru dostalo plného uspokojení. Ale je-li film brán jako mysteriózní, tak je asi na místě některým věcem ponechat auru nedotknutelnosti. Navíc atmosféra tajemného Los Angeles je vykreslena naprosto dokonale. Film baví a Andrew Garfield neštve :-). Pro mě rozhodně nejzábavnější film roku a už dlouho mi žádný film neudělal takovou radost! PS: Pro fanoušky Lynche povinnost. ()

papuchalk

Dost mě tenhle film potěšil. Je tam sice jistá podobnost s Lynchovými filmy, či s Donnie Darkem, přesto je velice originální, nezařaditelný, a co je podstaný, že svou "divnost" si nevynucuje na divákovi násilím. Prostě ji postupně podsouvá dál a dál a nesnaží se být za každou cenu šokující. To je velký plus, protože tuhle vynucovanou divnost ve filmech úplně nesnáším. O čem vlastně je, těžko říct. Je to jistě kritika popkultury, kterou film popisuje jako žánr, který povrchně recykluje nějaký originál, který mohl původně mít úplně jiný, daleko zajímavější význam. Zajímavá je scénka setkání s tvůrcem všech hudebních hitů (včetně písní Nirvany), a jak o něho Garfield rozmlátí kytaru Curta Cobaina, stejně jako to dělal při koncertech Curt. Je také o nejzajímavější fázi dospívání, kdy se snažíte ve věcech, kterými tou dobou nejvíc žijete, hledat skryté významy a snažíte se konečně přijít na nějakou zásadní věc vyššího významu, která změní váš život. Nějaké prozření, či odhalení celospolečenské konspirace, které vy se už dál účastnit nechcete. Vzpomněl jsem si na scénku z Human Traffic, kde Moff v hašišovém rauši analyzuje "skrytý" význam Star Wars. Tímto zajímavým obdobím, plným bujné fantazie a podpořeným lehkými drogami, si projde snad každý. Ale proč ten film nemá lepší hodnocení je jednoduché. Sám tvůrce podle mě úplně nevěděl, o čem to bude, tak to nakonec přestříhal, přeházel jak ho napadlo a je to na neuceleném výsledku dost znát. Režisérova odpověď o čem film je, je skrytá v tom nesrozumitelném slově, co říká papoušek ve filmu. Vzkaz divákům zní: FUCK YOU : ))) ) když to pustíte pozpátku. ()

BlondJames

Jestli jste jako "tady vostatní" tak se vám to líbit nebude.Ale pokud díky bohu nejste jako "tadyvostatní" tak po všech těch kravinách, které tu mají pro mě nepochopitelné nadhodnocování a z komentářů se vám na čele po čase vytvoří důlek, z toho vyťukávání morseovkou S.O.S !!!Už jsem ani nedoufala, že shlédnu film, který uteče tak příjemně rychle, a u kterýho nebudu furt odbíhat, jen abych oddálila ten nekonečný přísun nudy a srač**.Ale jo!Je to tu !Takže nevezete-li se s tou jejich rádoby multikultovní sebemrskačskou(nepochopí jen ti, co to dělají ;-)) vlnou, pak se nenechte odstrašit několika rádoby chytrejma komentářema a určitě si nenechte ujít tuhle velmi chutnou nevtíravou jednohubku, která chutná jako preclíky v čokoládě..mmmm ()

blondboss

Toto je presne ten typ snímku, na ktorý sa môžem pozrieť aj 5x a nepochopím jeho zmysel, ani čo by sa mi vyhrážali, že sa budem blúdilo motať LA ako Garfield v tomto snímku. Dejovo kostrbaté, chaotické dejové linky, nie veľmi sympatickí herci a navyše do toho príde aj predivný záver. Toto mi ozaj nesadlo a to som sa čudoval, lebo Garfielda čo by herca mám celkom rád. Holt, nie každá rola sadne. 40 % ()

Maja_N

Všade okolo nás je popkultúra, ktorej sa len ťažko vyhnúť, tá možno spôsobuje paranoju v našom myslení a výsledkom je tento mega čudný film s rýchlým tempom a mnohými odkazmi. ()

rigby

Tak trochu dekadentní, tak trochu popové. Mysteriozní složku jsem vůbec nepochopil, stejně jako zbytek filmu. A to jsem se fakt těšil, že si užiju zase něco zajímavého. Ano, zajímavé to chvílemi bylo, ale těch chvilek bylo až moc málo a nedávalo to žádný další hlubší smysl. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

20.09.2018

Be2Can: rekordní počet zapojených kin, Zlatá palma, současný německý film, čínská senzace ve 3D a čerstvá cena Fipresci z Benátek pro maďarský film   Be2Can – přehlídka soutěžních a oceněných filmů… (viac)