Ralph búra internet

• Česko Raubíř Ralf a internet (viac)

Známy videoherný hromotĺk Raplh a jeho malá kamarátka Vanellope musia podstúpiť riskantné dobrodružstvo, aby našli náhradnú časť do Vanelopinej videohry. Opúšťajú bezpečie svojej videoherne a vydávajú sa do rozsiahleho a vzrušujúceho sveta internetu. Cestou stretávajú všemožných obyvateľov siete a putujú jeho zákutiami od veselých otvorených detských hier po temné hlbiny Dark webu. Ralph Rozbi-to však nie je ľahká váha a tak svetová sieť môže, ale aj nemusí prežiť Ralphovu zrážku s internetom. (Saturn)

Aljak

Wreck-It Ralph (part I.) bol absolútne unikátny a originálny animák, a tak by bolo pre mňa obrovským prekvapením, keby sa mu tento sequel dokázal rovnať. Samozrejme, že nie, ale aspoň si to udržalo svoj štýl s vynikajúcim prevedením. Hoci sa celý tento animák viezol na vlne originality Ralpha spred 6 rokov, tak nápad s prienikom z retro herne do sveta moderného internetu bol znamenitý. Internetové prostredie, kde sa Ralph a Vanellope ocitli, bolo doslova prepracované a všetky tie odkazy na populárne stránky a aplikácie boli skvelé - vidno, že na tomto si dali tvorcovia naozaj záležať. Avšak najväčším problémom tohto celého animáku bol teda skôr samotný dej, ktorý ma v tomto prípade až tak moc neupútal. Áno, posolstvo bolo pekné, ale aj tak... Nevadí, tak či tak to bol výborný animák (nie až tak dobrý ako "jednotka", ale aj tak stále kvalitný nadpriemer). ()

Wiikii

První díl byl super a výnosný. Takže proč neudělat pokračování? No, možná proto, že scénář je sešitý bez vetšího nápadu. .. Hold je to slabý upgrade a wi-fi to taky nevyřeší. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Figu

To co bylo krásný a geniální na prvním díle je fuč! A to zejména ten úpadek nádherných myšlenek! Naopak o akčnost animáku není opravdu nouze a v tomhle je určitě na vyšší úrovni oproti jedničce. Ano, je tu opět spousty zajímavých vychytávek v síti, parádní vytvořenej svět internetu, uživatelů, reklam, krásná a temná scénka s virem, fajn automobilová honička... Ralf s Vanilopkou nám toho zase spousty nabízejí, ale krapet v delším provedení, než jak jsme byli zvyklí! Ano, stopa filmu je myslím si, až trochu moc. Nicméně dětský publikum to určitě ocení! Já díky silné jedničce nemůžu dát víc. 60% ()

Lischai

Jednička byl emotivní příběh s chytrými zvraty a trochou popkulturních odkazů, dvojka jsou hlavně popkulturní odkazy a všelijaké pomrkávání na diváka (ohohohoho, Ralph bojuje se špendlíkem z Pinterestu) propojené jednoduchou story. Ale celkově film neurazí, jestli chcete nějaké nenáročné pokoukání, tak určitě dobrý. ()

Streeper

Jedničku jsem viděla před nějakou dobou a vím, že mě moc nebavila, spíše jsem se nudila a přišlo mi to až moc dětské. Pokračování se mi líbilo o něco více. Námět filmu je celkem moderní, internet v pohádce ještě nebyl a navíc jsem uvítala přítomnost všech Disney princezen, jejichž scény dle mě byly nejlepší z celé pohádky. Konec vlastně není úplně šťastný, ale mě ke štěstí stačil, jelikož dokazuje, že přátelství na dálku to vydrží. ()

Nach

Již o stupeň horší Raubíř Ralf, který ale dějovou nezajímavost se snaží vyrovnat kupou nerdovských odkazů a maximálního vytěžení potenciálu jedniček a nul světa internetu. A to kupodivu velice chytře a originálně, jako to dělal svého času film od Pixaru V hlavě. Přesto ale již nový Raubíř Ralf není tak emoční jízdou jako první film. Je to hodně o barvičkách, humoru, ale nic moc kvůli čemu bych si tento film zapamatoval natolik silně jako jeho předchůdce. Takže ač tentokrát to není na 84% v hodnocení, je to alespoň stále jen tak tak na tu čtvrtou hvězdu. To znamená, že i tak zvedám palec nahoru a nebojte se mu věnovat svou pozornost. Nudit se nebudete. 75% ()

C0r0ner

Ke dvojkám bývám obecně skeptický, ani Pixar si s nimi většinou nedokáže poradit naplno. Filmy od Disneyho často postrádají to, co na animácích mám tolik rád - emoce, humor, invenci... Vůči druhému Ralfovi jsem neměl žádná očekávání, protože jednička mě totálně ohromila jak silným přesahem, tak inovativností. Dvojka není kupodivu o nic horší. Potenciál "vnitřku" internetu využívá dokonale (vizuálně je to fakt paráda), smál jsem se jako dlouho ne a co se týče originality, nezadá si film s nejlepšími kousky od Pixaru. Totální paráda ve všech ohledech = animák přesně podle mých představ. 100% ()

necisty

Taková normální pohádka, která nic nezkazí, ale že bych na to měl jít znovu do kina, to ne. Možná někdy s dětmi. Jednička byla lepší a vtipnější, také bylo více narážek na hry a různé značky. ... ČSFD CS Anděl ()

epicek

Druhý díl už prostě nemohl působit tak nečekaně jako první, ale i přesto se jedná o mega nadprůměrný animák, který je plný povedených gagů a pomrknutí a objeví se tam snad všechno, co je dnes v kurzu, od internetových věcí až po filmové postavy(Disney sekce byla naprostá bomba). Henry Jackman stvořil opět skvostný soundtrack, který ladí s každou scénou přesně na míru. Za mě velká spokojenost a rozhodně bych se nebránil ještě jednomu raubířskému dobrodružství! Chcete si vydělat hraním videoher? ()

Morzael

Příběh se tu bohužel ztrácí pod nánosem nápadů. Až mi přišlo, že se scénáristi předháněli, kdo udělá víc odkazů na slavné internetové aplikace a služby. Pak do toho navíc násilně narvali disneyovské postavičky, což bylo tématicky i příběhově naprosto zbytečné. Ale chápu, intertextualita prodává. Tempo je na dětský film vleklé a celé to bohužel postrádá nějakou utaženou konzistenci. Postavy se tak nějak potácejí od jedné zápletky ke druhé, z nichž půlku mohli tvůrci klidně vyškrtnout a na filmu by se nic nezměnilo. Upřímně bych byl daleko spokojenější s honem na vzácné artefakty z videoher než s Ralphem YouTuberem. Jenže já nejsem cílovka a je fakt, že dnešní děti to asi potěšilo. Trochu mě děsí, jestli tohle je styl, kterým se budou dnešní pohádky ubírat - stranou příběh, dopředu odkazy na to, co lidi znají, jim to stačí (což potvrzuje i zdejší celkem vysoké hodnocení). Zklamání. ()

Martrix

Cílovka se posunula...podle mě 90% dění mine děti mladší 10 let a to by ještě měly být nadstandardně pc gramotné. A i tak nejspíš nepoberou spoustu různých odkazů. Vlastně je to takový hodně vzdálený bratranec Ready Player One: Hra začíná. Přestože najdeme v závěru klasicky pohádkovské poučení pro děti...přátelé nemusí mít stejné sny a neměli bychom je naší náklonností omezovat, je druhý Ralf jaksi studený, nezábavný a nemilý. Nebýt pasáže, kdy se Vanilopka dostane do Disney divize, která je přecpaná odkazy na desítky pecek, nejspíš bych se docela nudil. Naštěstí to zachránila smečka princezen...jediné místo, kde jsem se smál. Jinak bylo vtipu velmi málo. Animace byla peckoidní...nevím kam se chtěji tvůrci posouvat dál...těch detailů je tam až nadbytečně....oči to za tu chvilku nepoberou. Pár nápadů bylo efektních...no a to je asi vše dobré, co se dá napsat. ()

campix

Druhý Ralf je pro mě velkým zklamáním, jelikož jednička byla naprosto výborná nostalgická šleha, která přišla z čista jasna a totálně me dostala. Navázat je ale velmi težké a až na výjimky se to většinou tolik nepovede, bohužel ani durhý Ralf není výjimkou, a tak tu máme o třídu horší podívanou nežli byl první díl. Nejvíce je na tom patrné, že už to zainteresované tolik nebavilo, že jednička byla tak trochu fanboy záležitostí a přesun Ralfa na internet z tohoto zápalu nějak ubral. Trochu se i bojím řici, že jde o nadprůměrný animák, jelikož tomu tak není a ani osobní sympatie s tím nic nemohou udělat. Dohromady to už tolik nefunguje a nejvíce chybí to pomyslné srdíčko. ()

StanislachKo

Nápad miliónový, dabing absolútne skvelý, skvostné momenty plné mojich obľúbených cameií (ako napriklad Groot, alebo všetky princezny naprieč všetkým rozprávkam ever, keď sa dali do teplák, lebo je to vlastne pohodlné, to som sa smial už nahlas). Ale ono to bolo tak hrozne zdĺhavé a aj napriek tej zjavne nelacnej animacií sa vo mne striedalo, že nudím sa a som nasratý z ukážkového sentimentu. ()

alisa.upir

Na konci mi teda trapně ukápla slza. Překvapivě hezký animák, který ne zcela přesně, ale aspoň částečně dětem ukazuje, jak internet funguje. Thumbs up ()

David.Darco

Za mňa menej pôsobivé ako retro jednotka, venujúca sa paradoxne videohrám, ktoré ja odžité nemám, možno preto ma o to viac očarila. Dvojka nadupaná easter eggmi a propagáciou, ale zato aj vtipnými referenciami na internet a jeho "dobu" ma však nepresvedčila. Omnoho viac moralizuje, je infantilnejšia ako jednotka a to ju brzdí. Na konci však poteší nápad s dievčatkom ktoré videlo v traileri scénu, čo vo filme nebola :) za mňa také adekvátne 3*, nie slabé, ale zaslúžené, Ralph je sympatický film pre detského diváka, no pre mňa už až tak nie. Raz ho ale určite pustím deťom. ()

chelseaman22

Raubíř Ralf překvapil jako Miloš Zeman, když se sám dobelhal v noci na toaletu. Film definitivně není šití na míru tím nejmenším, čímž trpí zejména box office. Prostor pro product placement byl využit v míře nejvyšší, ale to, co film skutečně udělalo je hlas John C. Reilly. 86% Celosvětový příjem k 25. 2. 2019: $514,491,967, což je 2,94 násobek rozpočtu ()

Ryuuhei

Děti si z toho maximálně odnesou poselství, že když má člověk chuť změnit svůj život, měl by to udělat a neohlížet se. A že přátelství neznamená druhého dusit, ale dát mu vlastní prostor, i když to znamená se vídat jen občas. Oproti prvnímu dílu, který naopak říkal, že je dobré být rád za to, kým člověk je, tedy jiné. Pro nás ostatní - geeky, nerdy, nebo jen internetové závisláky, je to hitparáda referencí a skvělých nápadů. Ať už je to fungování vyhledávače, pop-up reklamy, viry, nebo třeba jen senzační princezny v domácím. Po této stránce jde o vyžití, ve kterém si každý z vyjmenovaných skupin něco najde. Hodně mě překvapilo, až trochu znepokojilo, jak se tvůrci občas nebáli jít na hranu oplzlostí (viz reklamy na ne zrovna dvakrát slušné služby i s vizuálním vyzobrazením). Tedy, první díl pracoval s retrem, tento druhý zase s moderní popkulturou a opět bravurně. Co by mi trochu vadilo, byl místy trochu vynucenější a méně povedený humor, nebo fakt, že už příběh nebyl tak skvěle promyšlený a silný. V prvním díle jsme řešili Ralfa, Vanilopku, ale třeba i Felixe a všechno to dohromady krásně fungovalo - každý dostal svůj prostor, každého jsme poznali a dokázali si ho oblíbit. Tady defakto nedostáváme žádnou novou postavu s propracovaným pozadím, které by nás jakkoliv strhlo - pokud tedy nepočítáme delikventku Shank po fyzické stránce. Zkrátka a dobře, pořád je to skvělý a řemeslně zpracovaný, zábavný animák, ale svého předchůdce nepředčil ani zdaleka. A ten Rick Roll na konci... Ano, teď ho z hlavy skutečně nedostanu. 80% ()

Raubíř Ralf zdolal kina

Raubíř Ralf zdolal kina

26.11.2018

Pokračování Raubíře Ralfa Ralph Breaks the Internet vstoupí do tuzemských kin bohužel až v lednu, v zámoří ale mezitím sympatická disneyovka otevřela za úctyhodných 84,6 milionů dolarů v rámci pěti… (viac)