Spievajúci detektív

• Česko Zpívající detektiv (viac)

Spisovatel Dan Dark je nemocný a musí nějaký čas strávit v nemocnici. Na lůžku se mu však v horečkách začne odvíjet děj jeho první knihy. V halucinacích vidí muzikálová čísla jako skutečná. Sám se stává hlavním hrdinou - detektivem - a se zaujetím vyšetřuje záhadnou vraždu prostitutky v Los Angeles 50.let. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10/// +deketivka byla zajímavá, písničky mě bavily -jenže obojího bylo málo, jinak bez hudby, nudné dialogy, a hlavně nudné prostředí nemocnice/// Tak začátek byl slibný a dokonce jsem si říkal že film překoná nedávno viděný film 8 žen. Ale rozhodně se tak nestalo. S přibívajícími minutami se v ději stále více ztrácíte a nehorázně vás film začíná nudit. Po devadesáti mutách máte všeho dosta přitom film ještě nekončí. Jediný důvod proč se na film podívat jsou herci. Mela Gibsona v netradiční roli jsem skoro nepoznal, ale Robert Downey Jr. to zahrál skvěle (takže jeho Ironman asi nebude náhoda) a Adrien Brody s Katie Holmes vyloženě potěší. Přesto už tohle nechci nikdy vidět. Je to zamotané, splácané jedno přes druhé a nedává to moc smysl. Po hodině je to nuda./// Celkem 41%/// ()

Rosaviva

Tohle byl...ehm dost divnej film :D Ani sama nevim co si o tom mám myslet. Od toho filmu jsem čekala něco trochu jinýho, čekala jsem spíš, že bude celý díl "snít" a představovat si ten příběh, ne, že to bude takhle propojené. Prvních asi tak dvacet minut mě hrozně nudilo, ale pak se to rozjelo a dalo se na to koukat, ale ten konec jsem teda trochu nedávala, to jsem v jednu chvíli vůbec nevěděla co se to děje :D Taky jsem čekala o něco víc písniček, ale Robert vážně ví, jak mě překvapit, věděla jsem, že zpívá, ale až mi to vyrazilo dech, když jsem ho slyšela. Ani snad nemusím říkat, že herecký výkon předvedl brilantní. 3* ()

Slarque

Žádná detektivka, žádný muzikál, jen nemocniční horečnatý sen pisálka brakových detektivek. Plete se mu realita, halucinace, vzpomínky, útržky a postavy z vlastních románů. A divák na tom zřejmě bude stejně. Výborný Robert Downey Jr., k nepoznání namaskovaný Mel Gibson a spousta dalších známých tváří v až příliš rozháraném filmu. ()

Vitason

Všichni známe Čapkovu Pohádku o pejskovi a kočičce a epizodu, kdy tahle dvě zvířátka společně pekla dort a dala do něj televizi, křeslo a koberec a přesto byl hrnec stále poloprázdný, proto kočička došla pro lopatu. ,,Ale o lopatu si polámeme zoubky," namítl pejsek. ,,Já vím," odpověděla kočička, praštila pejska lopatou po hlavě a zapekla ho dortu, tak takhle nějak působí Zpívající detektiv jako šílený, žánrový spletenec o spisovateli, který trpí vážným onemocněním kůže a několik měsíců na lůžku mu způsobilo, že mu několik vláčku v hlavě začne jezdit opačným směrem a začal mít problémy s rozlišováním snu od reality. Jsou zde prvky komedie, drama, muzikálu a dalších, které se okatě přebíjejí ač by samostatně mohly fungovat skvěle. No jen jako komedie by film neobstál. Na druhou stranu snímku nelze upřít velká porce originality, které jde bohužel ruku v ruce s nečitelností. Takže jediné, co se dá pochválit jsou hudební výstupy a hvězdný a dobře hrající herecký ansámbl v čele s přesvědčivým Robertem Downeyem juniorem. Podobné filmy: Nauka o snech (2006), Hudson Hawk (1991) ()

Ivoshek

Je to tedy rozhodně řádná fantasmagorie.... Spisovatel, co vypadá jak pizza, zpívající sestřičky a doktoři, zmatený detektivní příběh z 50 . let. A tohle všechno dohromady. K tomu navíc hromada vrcholně cynického humoru. Hrozně mě pobavila scéna, kde se mihne jako psychiatr Mel Gibson. Fakt celkem sranda. ()

liquido26

Zpívající detektiv je divný mišmaš noiru, muzikálu, komedie a halucinogenů. Chvílemi trochu nudí, ale většinu času baví. Asi bych dal jen 3*, ale jako noir fetišista o jednu přidávám. Skvělý Downey a skvělá hudba. ()

bublajsa

Srdcovka. Bavila jsem se od začátku až do úplnýho konce. Hlavně díky Robertovi Downey Jr.(!). Skvělej soundtrack, scénky, gagy i samotnej příběh. Padl do noty. Ale přece jen do "pěti" trochu chybí, možná trochu tý upřímnosti. ()

kaylin

Mám rád divnofilmy, ale tenhle prostě není dotažený do takové fáze, aby to bylo skvělé. Noirové scény jsou výborné, ale pak je jejich atmosféra najednou zabita. Bizarní čísla jsou také skvělá, ale pak najednou následuje prázdno. Za mě je tenhle snímek spíše zklamání, vzhledem k obsazení jsem čekal víc. A ani jako parodie to vyloženě nefunguje. ()

Skip

Tak nějak pořádně nevím, co si o tomhle filmu myslet. Chvíli je to vypatlaná fantasmagorie, chvíli dost zajímavý žánrový film, pak zase skoro psychedelie. Je to takový podivný slepenec, který mě bavil a najednou zas nudil. Prostě "paranoia". ()

Sheldra

Kdyby se trošku ubralo muzikáloidnosti a psychedelie a přidalo psychologie, asi by se mi to líbilo víc. Plešatej Gibson a poďobanej Downey ovšem válej. ()

lekr

Podivný film od kterého jsem čekal něco ve stylu Policajta v Beverly Hills a dostalo se mi mnohem víc i mnohem míň. První půlka filmu byla o spisovateli který leží v nemocnici, přemýšlí o tom jak ho svět zneuznal, flirtuje se sestrou, kecá s uměle plešatým Melem Gibsonem a má nemocnou kůži. Ovšem ta druhá půlka byla jakási rozkouzkovaná detektivka prolínající se s životem spisovatele která vytvořila ve filmu dokonalý maglajz. A tak sem se dočkal tragických, vtipných i silně erotických scén. Tak dobrý mišmaš jsem dlouho neviděl a tak špatnou krimikomedii taky. ()

Martin741

Nudne a hodne podpriemerne a od stredu film neskutocne drhne, Downey Jr /Takovi Normalni Zabijaci/ som nikdy nemusel, vlastne ho otvorene nemam rad : 40 % ()

Streeper

Nějak mi asi uteklo o čem ten film byl. Jednalo se o drama? Komedii? Muzikál? Detektivku? Všechny tyhle žánry jsou zapletené do sebe. Většinu filmu jsem prozívala a z celého filmu mě bavili dvě scény - hudební scéna s Katie Holmes a další hudební scéna s Melem Gibsonem, který se mi z celého filmu líbil nejvíce. ()

lakikaki

Zo Spievajúceho detektíva mám veľmi rozpačité pocity... Počas sledovania filmu som myslel na hodnotenia v rozmedzí "odpad!"-u až po 4 hviezdičky. Tak poďme na to postupne: 1.) Filmu je bez akýchkoľvek pochybností originálny. 2.) Hudba ("muzikálová" časť filmu) je výborná. 3.) Robert Downey Jr. je výborný. 4.) Miestami je film vtipný. 5.) Väčšinou je film nepochopiteľný. 6.) Divák sa v deji (?) stráca. 7.) Nakoniec to všetko nejako do seba zapadne a začína to zmysel dávať. 8.) Po niekoľkých hodinách pochopíte, ako to asi bolo. 9.) Vo filme hrá aj Mel Gibson (takmer nepoznateľne zamaskovaný). => Takže takto nejako to vyzerá so Spievajúcim detektívom. Dve hviezdičky sa mi zdajú málo (vzhľadom na konečný pocit z filmu), štyri veľa (vzhľadom na rozpačité pocity počas pozerania filmu). ()

jaklee

Pozoruhodné, vtpné surrealistické filmu-noir, kde sa premietajú tri deje (súčasnosť, kniha a detstvo hlavného hrdinu) vyplnenŕ psychadelickými muzikálovými číslami. ()

Jim_Beam

5 rovin - realita, halucinace, román, minulost a fabulace... Všechny se velice dobře doplňují a jsou důležité pro příběh... Hlavní hrdina díky nim poznává sebe sama, vyrovnává se se svou minulostí a svými démony a uzdravuje své tělo i duši... Celý film působí i přes vícero rovin velice celistvě a srozumitelně... Opravdu výborné dílko, ve kterém exceluje Robert Downey Jr. a velmi zdařile mu přihrávají moji další oblíbenci Robin Wright Penn a Adrien Brody. Za povšimnutí též stojí výborná postava neméně dobrého Mela Gibsona... A ještě dodám, že i když se to přes svou "různorodost" může zdát jako haluz, kde některé pasáže mohou být samoúčelné a maskovat nemohoucnost scénáristy, případně režiséra, jak to dle mého názoru často bývá u mnohem známějších a uznávanějších režisérů, tak v tomto případě tomu tak není, každá scéna zde má svoje místo a je pro příběh důležitá, i když to tak na první pohled nemusí vypadat... ()

Deverant

Ano, je to bizarnost. A kombinace psychoanalýzy, hard-boiled school, kožních chorob a rock ' n ' rollu je opravdu podivná. Ale funguje to. Po druhém shlédnutí jsem už spíše nadšen. Prolínání fikčního světa se skutečným a navrch ještě s vlastní minulosti Dana Darka, a to vzhledem k tomu že jde o pulpový škvár, navrch zcela mimo svou dobu, fuguje bez nepříjemné pachuti nevhodnosti psychologie jako interpretačního klíče, je sice opravdu notně bizarní, ale také brilantní a funkční. A navíc konečně někdo nechá promluvit ubohé vedlejší postavy, rozhořčené tím, že nevědí čí jso Dvojtečka Uvozovky je to jen malý krůček pro člověka Čárka ale velký skok pro kripla Tečka Uvozovky ()

Radiq

Jo, byl to divnej film. Nebavil mě. Bylo to moc popletené. Nevěděl jsem, kdy je Dark děcko, kdy je jeho matka mrtvá a kdy živá a kdy je skutečnost, kdy kniha a kdy představy. Muzikálovejma vložkama a tamponama mi to připomnělo českej vzpomínkovej muzikál Rebelové, protože tam zaznělo taky plno starejch songů (který nikdo nezpíval, jenom všichni otvírali hudbu na slova). Na druhou stranu se filmu nedá upřit originalita. A párkrát jsem se aji zasmál. Hlavně Gibsonovi. A těm dvěma gangsterům (Adrien Brody a Jon Polito) ()

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)