Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

Gaia.M

Tenhle film natočili pro mě. Jinak to nejde napsat. Hodinu a půl jsem jen nevěřícně zírala na obrazovku a čekala jak to dopadne. V podstatě lidi jako je Mary nemám ráda, mně matematika nikdy nešla. Zvládnu základní počty, rovnice a slovní úlohy, ale cokoliv dál jde mimo mě. Ale to, co s ní prováděla její "milující" babička, to bylo nad moje chápání. Že neviděla, jakým způsobem zničila svoji dceru a vědomě to chtěla udělat i vnučce, přičemž zničila život i synovi, to bylo moc. Ale děje se to. To se mi strašně líbilo, že film byl naprosto reálný. Bylo to opravdu skvěle zahrané. Všem postavám jsem vše věřila a odnesla jsem si opravdu jedinečný zážitek. Film jsem viděla jistě ne naposledy. Je to skvělé, opravdu skvělé. A dost uvažuji o zařazení do oblíbených filmů. Jedná obrovská hvězda za Octavii Spencer, ona je prostě star :) ()

BOURQUE

Najväčším problémom filmu „Veľký dar“ je to, že ani jedna z potenciálnych častí (napr. súdny proces) nie sú dotiahnuté do úspešného konca. Samotný príbeh ničím neprekvapí. Film je režírovaný na akceptovateľnej úrovni a herecké výkony sú v poriadku. Pekná a inteligentná rola pre Ch. Evansa (ktorý ma teraz príjemne prekvapil). Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Faila

Očekávala jsem něco na způsob Čisté duše apod., aspoň na mě tak film od začátku působil. Nakonec se ale příběh rozvinul poněkud jinak a hlavní téma bylo docela zajímavě uchopeno. Zejména to rodinné drama matky a dcery, které se postupně odkrývalo. Chvílemi to byl doják, ale za mě nic extra přeslazeného ani přehnaného. ()

Rathalos

Chris Evans ako Captain America ma nejako nedostal,zdal sa mi smiesny,ale tato uloha otca,tak ta mu sadla na milion percent,v spojeni s s tym dievcatkom to bola spica,krasny film,ktory si ziska vase srdcia,uzasne herecke vykony,doporucujem si to pozriet...:-) ()

Ben Nevis

Obyčejné soudní drama o svěření dítěte do péče okořeněné nadáním pro matematiku. Samotná dívka je WTF, protože genialita obvykle něco bere a Mary byla příliš dokonalá. Soudní proces je WTF, hlavně jeho rozhodnutí. Jako kdyby matka dítěte souhlasila, že ho může král Šalamoun rozpůlit. Pro blaho dítěte, samozřejmě. Sedmileté dítě řešící diferenciální rovnice je WTF, protože kdy mělo čas se to všechno naučit při pendlování mezi jednoduchou sousedkou a strýcem, který dává přednost životu daleko od jakéhokoliv vyššího vzdělání? Každopádně celá zápletka je WTF, protože matematika není balet. Jestli začne v sedmi nebo sedmnácti, je celkem jedno. Nicméně postavy jsou dobře napsané a žádná není vyloženě záporná. I "zlá" babička je pochopitelná, protože má jasnou motivaci a neliší se od rodičů, kteří cpou své děti do reklam a soutěží, aby se skrz ně realizovali. ()

P.J.2

Nejpoctivejsi 4* co jsem kdy dal, hlavni dejova linka nepreteka originalitou ale bavi a udrzi vas v napeti az do konce dilu. A Chris ma proti sobe konecne poradnou zaporacku, coz nemel ani u Marvelu. ()

Azurovydrak

Krásné rodinné drama se skvěle hrajícími herci a příjemně komorním příběhem. Mrzí mě jen nerozvinutý romantický vztah , který skončil u náznaku a mohlo se mu více věnovat. Celkově by filmu slušela o pár desítek minut delší stopáž, ale i tak zahřál u srdce. 85% ()

Torpid

Příběh o malé holce, která zdělila genialitu na počítání. Rodinné drama na téma, rozvíjet talent u nadaných dětí na úkor jejich přirozeného dospívání, či nikoli. Co se týče formy filmu, tak těžká šablona se v druhé polovině mění v tupou nevěrohodnou fantasy, která by byla stěží na dvě hvězdy. Strašně filmu pomáhají dobře napsané dialogy, slušní herci a především neuvěřitelně spontánní živel v podání Mckenny Grace, která si suveréně ukradla celou stopáž pro sebe. ()

Jakubik

Drtivý útok na divákovy emoce. Film mě velice překvapil ale zároveň trochu zklamal. Evans je velmi dobrým hercem. S rolí „taťky“ se popral se vší ctí, a dokázal, že umí zahrát i vážnější roli. Film mě ale trošičku zklamal, z mého pohledu nelogickou částí, která sice byla emočně silná ale někde v pozadí mi to nedávalo moc smysl. To ale nedokáži posoudit, neboť americké zákony neznám. Dám sice čtyři hvězdičky ale, že bych prahnul po další projekci? No možná jednou a jestli si vzpomenu… ()

tomik99

Marc Webb se od „Amazing Spider-mana“ přesunul zpět k rodinným filmům, které mu jdou nejlépe. A nyní to opět dokazuje. „Velký dar“ je příjemný film, který vypráví příběh o muži, který je neochotně postaven do role opatrovníka a neví, co si má počít s nadprůměrně chytrou holčičkou. Zároveň je vázán slibem své mrtvé sestry a to, co si doopravdy přála, odhaluje až v samotném závěru. Chris Evans svou roli zvládl skvěle, stejně tak mladá herečka, která chytrou holčičku hraje přesvědčivě. Scény u soudu jsou silné, samotný závěr dokáže z diváka vyždímat patřičné emoce. Tento film se povedl. ()

Hpatrik

Málem jsem ho minul, a byla by to velká škoda. Chris Evans spolu s mladinkou Mckennou Grace se skvěle doplňují, kvalitní scénář a schopná režie z toho dělá kvalitní, poutavou a místy srdcervoucí podívanou. ()

P. J. D.

Jmenuji se Sam, ale na opačnou stranu a trochu jinak. Nebylo to špatné, ale už jsem cosi obdobného (a obdobně zpracovaného) hold už viděl. S úplným hodnocením si ještě počkám, ale zatím se přikláním spíš ke třem hvězdičkám. ()

tranquill

"Lidi v mém věku jsou nudní!" Zajímavý příběh s parádním výkonem malé hlavní představitelky. Ale režie, bohužel, tak zajímavá nebyla. ()

Torgal

Príjemný, civilný film ťahaný predovšetkým sympatickými postavami hranými sympatickými hercami. To, že budem fandiť Chrisovi Evansovi a jeho snahe dopriať neteri šťastné detstvo som čakal, ale dokázal som pochopiť aj jeho matku, ktorá nechcela premrhať jej výnimočný talent. V druhej polovici síce dostanú súdne ťahanice viac priestoru než by sa mi páčilo, ale inak bezproblémový feel good film. Marc Webb sa úspešne rehabilituje po “amazing” Spidermanoch. 7+/10 ()

geek.ondra

Webb to v sobě nemá. Velký dar je klasická ždímačka emocí s předvídatelným příběhem a nepříliš dobrými herci (Evans na to nemá a Grace si bude muset ještě pár let počkat) Pár úsměvných momentů a jinak samé klišé ()

balcazar

Hlavné zbrane filmu sú jasné: cool dieťa, cool vzťah so strýkom, prirodzenosť (a nemôžem zabudnúť na Octaviu Spencer, ktorá jednoducho nemôže pokaziť film). Prvý dojem bol päťhviezdičkový, pri druhom som si povedal, že mi možno niečo chýbalo: viac vtipných hlášok vo vzťahu dievča-strýko, ktorý fungoval parádne. Tak by sa v dramédii ešte viac posilnil kontrast medzi komédiou a drámou. Znížiť hodnotenie ma to však neprinúti. Pre mňa je Gifted po dlhej dobe film, pri ktorom som si povedal: konečne niečo na 5 hviezd. Človečina, ktorá ide z filmu, ma presvedčila prikloniť sa k maximu. ()

deLaFere

No, dost jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nakonec volím čtyři vzhledem k určité svěžesti snímku v porovnání s dnešní produkcí a nepopírám, že na mě působí odzbrojující Mckenna Grace. Snímek jako příliš originální nevidím, protože vám logicky musí přicházet na mysl Dobrý Will Hunting, ale filmu dobře funguje chemie hlavních protagonistů a má velmi slušný scénář. Celkem uvěřitelná je i nešťastná babička Lindsey Spencer, která je oním zlem, dávajícím snímku náboj. Zároveň je zde důrazné upozornění na osudy geniálních dětí, které je perfektně řešeno opatrovníkem a člověk tomu jednoduše fandí. Musím říct, že jsem si film užil a odpočinul si u něj a o to jde, ne? ()

LordMysti

Tohle přesně není můj žánr a o to víc jsem byl překvapen jak mě příběh dostal. Od prvních záběru mi film sedl, herci výborně vybraní, příběh sice klasický, ale poutavě a zajímavě odvyprávěný. Pro "ne"fandy tohoto žánru jako jsem já je Gifted jako děláno. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů