Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

pecolik

Dle mého velmi nereálný film. Pokud má někdo geniální matematické schopnosti, zcela jistě bude asocialni. Holt na jedné straně dostávas, má druhé chybí. ()

pepazapo

Režisér Mark Webb natočil krásné rodinné drama ,které se muže stát komuloliv za mě nádherný snímek který rozhodně stojí za vidění jenom je škoda že jsme to u nás nemohli vidět na velkém plátně. ()

MatoPalkes

Kapitán Amerika alebo strejda roku ? Chrisovi Evansovi takéto úlohu jednoducho pasujú. Vynikajúci film a na malú Mckennu som v budúcnosti zvedavý. ()

Jimmy.y

,, Dobryyyyy den paní učitelko.... " Tohle nemělo chybu :) ....Chris roste, herecky se dostává na vysoké příčky.... Tady jsem kapitána absolutně neviděl a to je dobře... Krásný příběh zázračného dítěte, které má vyrůstat jako normální dítě... Lidské srdce vyhrálo nad byznysem a hlavně nad vlastní matkou... Stojí za podívani :) ()

Janakin

Romantičtější a zamilovanější film jsem neviděla už dlouhou dobu a to je, vzhledem k tomu že jsem naprosto typická holka, co má ráda romantický komedie, co říct. Vztah, kterej mezi sebou dvě hlavní postavy maj je totiž naprosto jedinečnej a kouzelnej. Půlku filmu jsem probrečela přičemž mě dostala hned první scéna a to tak moc, že jsem se i bála,  abych neprobrečela celej film. Možná, se tenhle film může zdát trochu nepochopitelnej spoustě lidí a možná proto nemá přes devadesát procent, ale já to asi chápu. Ne každej se umí vcítit do jiných tak hluboce, aby porozuměl pohnutkám strýce i jeho matky a především tomu, co je pro dítě doopravdy důležité a na co se často zapomíná. Totiž, když budete dítěti opakovat, že je nejvýjimečnější na světě, ono začne být, ale pokorné, lidské a hodné nejspíš nebude. To je to, co se film, mimo jiné důležité věci (např. nechovejte se jak ko**ti ke svým dětem), snaží sdělit a za mě mu to jde výborně a to nejen díky zajímavému hereckému obsazení, ale i díky soundtracku, scénáři, kameře a režii. Po dlouhé době mě film chytil přímo u srdce a nepustil. Snad ani nepustí. Díky! ()

Danik_

Gifted je působivý a dojemný film, který se dotýká mnoha emocionálních a etických témat. Režisér Marc Webb vytvořil příběh, který je dojemný, inteligentní a nabitý emocemi, a to díky vynikajícímu scénáři od Toma Flynnka. Hlavní postavou je sedmiletá dívka jménem Mary, hraná brilantně McKenna Grace, která je matematickým géniem. Po tragické smrti její matky se Mary ocitne pod péčí svého strýce Franka, ztvárněného sympaticky Chrisem Evansem. Frank se snaží poskytnout Mary normální dětství, zatímco se snaží vyhnout tlaku a očekávání, které s sebou nese její mimořádný talent. Konflikt mezi Frankem a Maryinou babičkou Evelyn, ztvárněnou výjimečně Lindsay Duncan, ohledně toho, jak nejlépe podpořit Maryin talent, vytváří výbušné napětí a zajímavé etické dilema. Některé z nejvíce dojemných okamžiků filmu Gifted se odehrávají při odhalování minulosti Maryiny matky a rozplétání jejich rodinné historie. Tyto momenty dodávají hloubku postavám a přidávají nový rozměr jejich vztahům. Režisér Marc Webb se společně s hereckým obsazením dokázal dotknout divákova srdce prostřednictvím autentických výkonů. Chris Evans exceluje ve své roli Franka, přinášející do postavy smutek, lásku a rozhodnost. McKenna Grace předvádí neuvěřitelný talent při ztvárnění Mary, kdy dokáže přenést její neuvěřitelný matematický talent i dětskou nevinnost. Celkově je Gifted filmem, který nabízí emocionální hloubku, poutavé postavy a pozoruhodné výkony. Dotýká se témat, jako je rodina, talent a rozhodování ohledně dítěte s výjimečným nadáním. S kombinací dojemného příběhu a silných hereckých výkonů je Gifted film, který osloví a zanechá v divácích silný dojem. ()

to08.net

Kam až jsme schopni zajít v našich ambicích? K soudu? Obětovat štěstí vlastní vnučky, protože já mám návod na správný život, jde její babičce i přesto, že její dcera spáchala sebevraždu. Ale strejda to naštěstí nevzdává a tak jde radost ze života nakonec ruku v ruce se vzděláním geniální malé matematičky-) film skvěle rozehrává emoce. Jde koneckonců o dítě. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů