Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

bonovox

Kvalitný rodiinný film o náročných rozhodnutiach o živote geniálního dieťaťa. Poteší herecký výkon Chrisa Evansa jako aj mladej talentovanej Grace. ()

Veeria

Maličká Mckenna září a hádám jí úspěšnou budoucnost. Spolu s Chrisem tvořili úžasné duo, kterému jsem věřila všechny emoce a hlavně....cítila jsem je, přenesly se na mě. Děj jako takový ničím zvlášť neoslní, ale celkově velmi pěkná podívaná. :-) ()

Maiii

Moc pěkný a zajímavý film s originálním scénářem. Malá geniální holčička Vám přiroste velice rychle k srdci. Výborné výkony herců a jsem velice ráda, že jsem po dlouhé době viděla, tak dobrý film. Tento film dokazuje, že v jednoduchosti je síla..Režisér netlačí na pilu a vše do sebe perfektně zapadá a krásně plyne. Chladnou matku nebudete mít rádi už od začátku, za to příjemný strejda Chris si Vás získá velice rychle. ()

ridik1

Kapitán amerika a jeho zázračná neteř, trochu jsem se bál podívat na tento film, ale přes doporučení kamaráda si ho pustil. Udělal jsem jen dobře, nejen že jsem se zasmál , ale uronil i pár slz. Nejkrásnější scéna ? Jak Mary odpálkovala učitelku matematiky při počtech. Nejdojemnější scéna ? Frank jede pro jednookého kocoura do útulku a jede si pro Megy, kterou nechal u pěstounů...Pane ameriko , fakt dobrý.... ()

vika.evil

Chris dokázal, že umí hrát i normální role, kde nemusí mávat štítem, jak na prvního máje. Pěkný příběh, krásně podaný. Výkon malé Mckenn Grace, která má pouhých 11 let je excelentní. Chris nezaostává. Moc povedené až mě samotné ukápla slza. Doporučuji shlédnout. ()

KoudyTheAlko

Zajimavý film který netlačí na pilu, ale přesto dokáže dostat trošku do kolen. Soudní systém opatrovnictví a péče o děti mi příjde obecně nefunkční a docela špatnej. Na jednu stranu je těžký vytvořit skvělý systém právní ochrany dětí, ale za tu dobu už by to snad mohlo být jen lepší a lepší a né furt na tom stejným bodě. Hodnotím jako fajn film kterej mě bavil ("Ovládej se trochu") ()

hrdygay

vyborny film o matematicky nadanej sedemrocnej mary (mckenna grace), uz na zaciatku, ako mary vyratala z hlavy tie priklady, co jej dala ucitelka bonnie (jenny slate), som vedel, ze ma film bude bavit, reziser marc webb opat dokazal, ze dialogy su jeho silna stranka, film mal niekolko emotivnych momentov ako DCEU, pri ktorych som brecal, hlavne ked sa frank (chris evans) lucil s mary, mary: "nenechavaj ma tu, frank, slubil si mi to" alebo na sude, ked sa frank so svojou matkou sudili o starostlivost mary, jenny slate je jebacka 8/10 ()

LencaN

Velmi citlivý snímek. Hezky se na to koukalo. Chvílemi se člověk i vztekal z těch nekalostí, které se tam děly. Ale převážela pozitivní nálada. Šlo totiž o dobro dítěte, o to, aby mělo dětství stejné jako všichni ostatní, aby si užilo obyčejné maličkosti i přes to, že je vlastně matematický génius už v tak raném věku. Chris Evans je šikovný herec. Není to jen hezoun, on prostě hlavně umí hrát i třeba jen očima, to každý nedokáže. Jeho filmovou matku taky hrála správná semetrika. A ta holčička byla k pomačkání. Taková roztomilá blonďatá princezna s velkýma kukadlama a jak válela v počtech. Ve filmu bylo několik hodně emotivních scén. Mě nejvíc zaujala zápletla na konci s kocourkem, to bylo hodně smutné. ()

Kozlowski8

Příběh o všem dobré i špatném, co přináší "dar" vyjímečnosti a geniality a hlavně o bezohlednosti dospělých vůči bezbrannému dítěti. Prožíváme silně emotivní pasáže, které jsou o to silnější, protože nepůsobí samoúčelně a nestaví se jako prostředek citového vydírání. Tři hlavní postavy jsou jedinečně vyprofilované a ve svých projevech působí přirozeně a opravdově. Chris Evans prokazuje své herecké schopnosti i v charakterní roli, malá Mckenna Grace je velice přirozená a Lindsay Duncan je ve své úloze tak opravdová a přesvědčivá, až z ní jde chvílemi mráz po zádech. (A nezapomeňme na jednookého kocoura, který je taky jedinečný). Skvělý zážitek. 90%. ()

panki9922

Je možné, že za to môže Slovenský dabing, no film u mňa akosi vyšumel do prázdna v záverečnej 30 minútovke. Evans bol nadabovaný dobre, ale takmer všetky predstaviteľky ženského pohlavia občas až neznesiteľne - najmä učiteĺka (Jenny Slate), ten jej smiech bol uši trhajúci. Mckenna Grace ale pôsobí prirodzene, film má dobrý casting na postavy a peknú myšlienku s ktorou sa divák bez problémov stotožní. Najkrajší moment filmu, je pre mňa záber v úvodnej polhodinke filmu, kedy sa Evans vonku hrá s Mckennou pri zapadajúcom slnku. Mohlo to byť niečo extra, ale to extra tomu chýba. ()

Kushina

Krásné drama, které nakonec končí dobře. Celý film byl, který byl o malé sedmileté dívce, která byla extrémně nadaná a zároveň hrozně vtipná, právě kvůli jejím postojům a věku. Je důležité nezapomínat na jednu důležitou věc. Je jedno jak je dítě nadané, geniální a chytré. I když má nadání a schopnosti změnit budoucnost, tak stále je nutno myslet na to, že dítě si musí hrát, chce mít kamarády, koníčky a pak poznat i lásku. Vše co k životu patří. To že z dítěte uděláte génia je sice krásné, ale mnohem krásnější je to, když vyrůstá v prostředí, které ji činí šťastnou, to je něco, co nic nenahradí. 85% ()

Astonko

Toto bol tak krásne ľudský príbeh, že som až nechápal ako to môže nebyť dokument, ako to môže byť podľa scenára. Krásny pocit to vo mne aj zanechalo a také filmy ja rád, ešte keď sa aj odohrávajú na mojej milovanej Floride 7.5/10 ()

Brenda.Ch

"To je moje učitelka. Asi mi chce říct, že jedna plus jedna rovná se dvě." Jako šafránu je ve filmu těchto překvapivě dospěláckých sakrazmů jedné sedmileté holky, a to je jen dobře. Protože tento film nemá šokovat geniálním mozkem jednoho malého génia, ale má vyprávět příběh jeho rodiny. Příběh přehnaných ambicí jedné matky, příběh úporných snažení jejich dětí o normální život a příběh jednoho bráchy, který ze všech sil se hodlá postarat o dítě své milované ségry a připravit malé Mary nádherné dětství navzdory všem překážkám a nadání. Velmi dobře zpracovaný a velmi emotivní film, který ale nesklouzl do klišé ani červené knihovny. Díkybohu, a díkybohu za tento krásný snímek, vřele doporučuji. Jediné, co snad nikdy nepochopím - proč proboha adoptivní rodina ???? Dítě má strýce, babičku, tak proč cizí lidé ???? To se fakt takto v Americe rozhoduje ??? ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů