Zahalený do tibetského plášťa stojí s hrdo vztýčenou hlavou uprostred ulice kdesi v San Franciscu. Dvoma pištoľami veľkého kalibru mieri na svojich protivníkov a situáciu má dokonale pod kontrolou. Náhle vyskočí s dramaticky vejúcim odevom na strechu neďaleko stojaceho auta a vzduch začnú rozrážať dávky guliek z jeho zbraní - bez akéhokoľvek náznaku náhlenia sa či námahy. A i keď počet jeho súperov zdanlivo bezhranične narastá, okolo neho sa neustále šíri dôstojný pokoj budhistického duchovného... Bezmenný tibetský mních neidentifikovateľného veku (Chow Yun-Fat) je už 60 rokov strážcom magického zvitku pergamenu, ktorý ukrýva tajomstvo bezvýhradnej moci a večnej mladosti. Cíti, že pomaly nastal čas, aby našiel a do všetkého zasvätil svojho nástupcu. V Spojených štátoch natrafí na egocentrického vreckára Kara (Seann William Scott), ktorého po počiatočných nezhodách vezme pod svoje ochranné krídla. No skôr, ako čarovný zvitok môže zmeniť svojho majiteľa, dostanú sa obaja muži do konfliktu s prestarnutým nacistickým dôstojníkom Struckerom (Karel Roden), ktorý si chce ziskom pergamenu podmaniť svet - a tiež zaistiť omladnutie... Spolu s tajomnou kráskou Jade (Jaime King) sa Kar a bezmenný mních pokúšajú o takmer nemožné - záchranu sveta... (TV Markíza)

Renie42

Zajímavý akční film, ale na víc než tři hvězdy to není. Jakmile jsem tam viděla Rodena a ještě si hrajícího na fašistu, no tak to ne. Jeho od jistý doby nemusím a on se hodí na takovýhle záporný svině. Jinak už to vážně nejde lépe napsat. Ale to ostatní se mi líbilo. Neplatící zákony gravitace, skvělý souboje a ten konec se mi líbil. ()

Pitryx

Snímek zařazen do mé soukromé DB pro dva filmové triky a tedy tím i náznakem nadpřirozena. Jinak by v mé DB nefiguroval. Na začátku a konci snímku souboje kung – paio, nebo jak se to jmenuje. Celkově mne snímek ničím nenadchl, ale je pravděpodobné, že se na něj podívám ještě jednou a pak dost… Hodnoceno jako podprůměrný film. Novad.h.0810289348/9603 ()

RigorMortis

Not bad. Priemer a oddychovka, pozrel som si to už x-krát a pokojne si to pozriem znova... Sympaťák Yun-Fat Chow, ktorý je síce vtipný, no na bojovky Jackieho Chana nemá, Stifler ako zmenený vreckár, Karel Roden, ktorého som jakživ v pozitívnej roli nevidel (až na jeden prípad, no ani to nebolo to pravé orechové) a ako čerešnička na torte slečna Jaime King. Nečakajte žiadne ťažko filozofické momenty, no občas nejaká tá múdra myšlienka zaznie, aby sa nepovedalo. ()

helrohir

Typická americká zhovadilosť. Čím sa už len mohol dať Yun-Fat Chow do takej brečky nalákať je mi záhadou. Neviem čo by som mohol tomuto filmu vyčítať viac. Prihlúply scenár, amatérsku réžiu a nezachraňuje to ani obsadenie. ()

borohub

Jeden z dalších "cizích" filmů ve kterých hraje můj oblíbenec Karel Roden, bohužel se tam moc neukazuje což je velká škoda, protože by tento film posunul klidně na 5 hvězd.. Každopádně nenudil jsem se, akce tam byla a když pominu nějaké filmové klišé tak to bylo docela dobré.. ()

Brano

Nezáživná rozprávka, ktorá koniec koncov nie je vôbec ani vtipná. Triky boli veľmi slabé, takisto aj scenár. Dejovo klíšovite a miestami aj dosť nelogické. Herecké obsadenie ma až tak nezaujalo. Scotta mám radšej v komédiách. ()

Stejšn

Spíš by se to mělo jmenovat Ukecaný mnich, protože postava toho číňana je k uzoufání nesnesitelná. Film je strašná nuda. A dorazily to příšerné kung fu souboje na neviditelných lanech. ()

mrclTV

Tento film bol celý čas jeden veľký WTF festival. Čo to vlastne malo byť, je to film pre deti? Pre dospelých? (Niektoré scény su neuveriteľne infantilné, iné naopak prekvapivo drsné) O čom to vlastne je? Je to komédia, dráma alebo fantasy? Všade nejako film nakročí, ale nikde nejde poriadne a čo scéna, to niečo iné. A ako čerešnička na WTF torte sú absolútne šialene kung-fu scény, podobné tým z Tiger a Drak. A tie mi vadili teda kvalitne. Jedna hviezdička za Rodena, nepošťasti sa pravidelne niekomu z Česka zahrať záporaka, alebo podobne veľkú rolu v americkej produkcii. ()

DAF1

jednu hvězdičku za Karla Rodena, který je vlastně díky TV Nova poloviční, protože ho daboval někdo jiný, kdo skoro znehodnotil jeho výkon. Co nadělat, i když Tě v celku chápu Karle... Dabovat pro tak příšernou komerční televizi sám sebe, to je pod úroveň i každého řadového herce z ochotnického spolku složeného z dobrovolných hasičů. Pokud jednou uvidím originál, rád změním své hodnocení, už jen proto, že angličtina Karla Rodena si zaslouží mé hluboké uznání!!! ()

smrtubohem

Tak tohle mě dost zklamalo, špatný scénář, špatné provedení, špatní herci - ano, i můj jinak oblíbený Chow Yun-Fat to krutě nezvádl, hlavně tedy tím, že roli vůbec přijal. Ps: Rodena, kterýho mmch. hrozně nenávidím, bych vykopl z Hollywoodu okamžitě. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (viac)