Mladý a nezkušený

• Česko Mladý a nevinný (viac)

Filmovú herečku zavraždí jej manžel, žiarliaci na všetkých jej mladých milencov. Keď jeden z nich, spisovateľ Robert, objaví jej telo, stáva sa hlavným podozrivým a spolu s dcérou policajného poručíka sa dáva na útek. (POMO)

Wiliem

Snad až příliš průhledný a trochu i naivní scénář, který spíše než detektivkou je romantikou, film který hodně poklidně běží až do samotného závěru, který jediný trochu vybočuje z průměru. S přihlédnutím že se dají najít i některeré rannější daleko zaživnější Hitchcockovi filmy, tento vychází jako mírný podprůměr na svou dobu ve VB, který kdyby byl natočený v dnešní době, putoval by v hodnocení ještě mnohem níže. 60%. ()

honajz2

Osobně bych mezi žánry klidně přidal i komedii, protože ten film má celkem dost humorných scén. A ty jsou na tom vlastně to nejlepší, protože i přes zajímavou zápletku je úvod moc urychlený, závěr jakbysmet a prostředek filmu je tradičně slabší, jak už to u starších filmů bývá. Ale díky těm vtipným scénám (a taky kvůli tomu, že je to road movie) jsem se u toho celkem bavil a po celou dobu ani moc nenudil. Hitchcock má určitě lepší díla, ale i tohle u mě bude určitě patřit mezi ty, která se mi líbila a která bych si klidně někdy rád zopakoval. Slabé 4* ()

Martin741

Priemerny, miestami az podpriemerny film od Alfreda Hitchcocka, ktory nema poriadny pribeh, napatie uplne chyba a Nova Pilbeam /Man who knew too much 1934/ s Derrickom De Marneym sa nijako nepredviedli. Dopozerane ledva -ledva aj to so sebazaprenim . 42 % ()

Vyhy

Není to to nejlepší, co Alfred vytvořil. Možná i s trochou respektu hodnotím více, než bych hodnotil dneska, kdyby takový film (příběh) vyšel na světlo světa. Chyběl mi tak nějaký větší zvrat. Takto to byla jen fajn krimi bez důmyslnějšího rozuzlení, na které jsme u Hitchcockových snímků zvyklí. ()

tomtomtoma

Přepsáno v červenci 2018. Mladý a nevinný je optimistická romance s jistou dávkou napětí. Hitchcock nasadil své oblíbené téma obviněného a prchajícího jedince uprostřed nepřátelsky naladěného prostředí. Vyprávění je přímé, jednoduché, účelné, užívá si ironickou nadsázku a pohrává si rozverně se souvislostmi. Romance se sladkobolně ubírá proti přesile a umanutě hledá svoji pravdu a zákonitosti. Nakonec se z toho stane deset malých černoušků a divákovo srdce může jihnout spokojeností. Hlavní postavou romantického dramatu je Robert Tisdall (Derrick De Marney), bezstarostný americký mladík. Jeho cynický šarm si s drzým pohledem nihilisty podmaňuje něžného spojence. Zachovává pevné nervy a užívá si každou svou životní polohu. Hlavní ženskou postavou je Erica Burgoyne (zajímavá Nova Pilbeam), mladá anglická dívka, nedávno školní lavici odrostlá. Zákon je pro ni vším, mladická zvídavost přináší neznámé vnitřní pnutí a v srdci ji plane čistý idealistický duch, volající po spravedlnosti. Hledání je jejím nejbytostnějším cílem. Výraznou postavou je plukovník Burgoyne (Percy Marmont), policejní šéf a Eričin otec, zmatený a rozhněvaný z nezákonného a nepředvídatelného chování své dospívající a čestné dcery. Důležitou postavou je Will (zajímavý Edward Rigby), starý vandrák, hledaná spojitost s událostí i vstřícný pomocník při vyřešení zásadního problému. K výraznějším postavám patří také Margaret (Mary Clare), Eričina teta, pohoršená a rozrušená z podivného chování své mladé neteře. A také Guy (George Curzon), bubeník hotelového hudebního tělesa a roztřesený uzlíček nervů. Z dalších rolí: svědomitý policejní inspektor Kent (John Longden), jeho kolega Miller (George Merritt), laskavý Eričin strýc Basil (Basil Radford), zardoušená slavná herečka Christine Clay (Pamela Carme), nepříliš schopný obhájce Henry Briggs (J.H. Roberts), zkušený provozovatel Nobbyho noclehárny pro bezdomovce (Torin Thatcher), opatrný šéf putyky Tom's Hat (Bill Shine), či mladé a rozhořčené svědkyně otřesného nálezu Elsie (Anna Konstam) a Alice (Peggy Simpson). Mladý a nevinný nepatří mezi přední díla obdivovaného Alfreda. Osvěží svým přístupem, ale nadchne snad jedině fanatické fanoušky Hitchcocka, či milovníky romantického napětí a sladkosti. ()

zette

Film je pres 70 let stary a ja si nedovolim tady hodnotit verohodnost scenare... I tak jsem si ale prisel na sve. Hitchcock byl genialni v kazdem svem obdobi. Nechybi zde kriminalni zapletka, romanek, vtip, trocha toho napeti, sympaticti herci a v te dobe urcite ne uplne obvykle zabery ( na oci hudebnika, propad zeminy ). Myslim, ze tento film je klasicke dilo predvalecne ery, a navic me tento film bavil od zacatku do konce! ()

mortak

Hitchcock se učí a zkouší. Jenže scénář mu umožňuje jen tu a tam vykouknout - hlavně v závěrečné scéně hledání vraha uprostřed tanečního sálu. Jinak se jedná o typickou a ničím nevynikající studiovou produkci, kde ON a ONA prožívají různá nebezpečí (mile napínává scéna v dolech), řeší zapeklité situace (návštěva tetičky), aby nakonec skončili v objetí s cudným pohledem. Jo, to když nebyly pravidelné televizní seriály v každou denní hodinu, museli diváci čekat na svou pravidelnou dávku emocí ve frontě na lístek. ()

majo25

Obstojná hitchcockovka so sympatickým osadenstvom a celkom svižným dejom. Na jednej strane je táto drámička dosť odľahčená, mladicky nerozvážna a silne romantická, čo jej pridáva na sympatickosti a od humoru tiež nie je ďaleko, na druhej strane práve tá odľahčenosť jej uberá na atmosfére, krimi-prvok nie je vôbec braný vážne, je to akoby nepodstatná záťaž niekde ďaleko vzadu. Jedna technicky zručná scéna je ale hodná zapamätania - a to zosun zeminy v šachte. Čo sa týka záveru a s ním súvisiaceho odhalenia páchateľa, mal Hitchcock v tej dobe ešte čo doháňať. Ale keď si odmyslím ten rýchlozáver, je to sympatický snímok. ()

hans500

Dobře natočený thriller, který ještě není tak dobrý jako pozdější Hitchovy filmy na toto téma (např. Sabotér), ale i tak se jedná o velmi kvalitní film. Jeden z lepších Hitchcocků 30. let - 4,5*. ()

neoBlast

Ať už se jedná o "standardní" děj, či o skvěle gradující scénář, tak vše hraje Hitchovi do karet. Režisér ždímá maximum z herců (překrásná Nova Pilbeam zaslouží zvláštní zmíňku) a i když se teprve rozjíždí před svými slavnějšími poválečnými filmy, tak opět nabízí grandiózní finále (s geniálním záběrem uvozujícím představovačku záporáka). 80 % ()

lucascus

Špatný, velmi špatný Hitchcock. Režie bídná, scénář víc než nudný, herci špatní. Každý druhý film let třicátých je lepší než toto nepovedené dílko....no i mistr Hitchcock se někdy utne... ()

Han22

Tahle Hitchcockovka se mi moc líbila. Opět je tu nevinně obviněný muž z vraždy na útěku, ale tentokrát to Hitchcock natočil celé v odlehčeném, leč svěžím a nenudícím stylu romantické komedie, která umí být vtipná (návštěva u tetičky), romantická i napínavá (závěrečné hledání vraha v hotelu). A Nova Pilbeam byla moc krásná. Krimi/thriler roku 1937. ()

Tumáš

Hodně dobře Mistře! Napětí solidní, ale romantický podtón se mi líbil snad ještě víc. Nejlepší je scéna s tetičkou. Je to pro mě inspirace, jak ukončit nudné návštěvy.... 93% ()

ddf76

Na tomhle snimku uz se podepsal zub casu. Je to snimek poplatny dobe. Mistr Hitch se jeste zaucoval, je to spis naivne mily snimek. ()

Jenni

Motto: "Nějaký chlápek. (...) Tak zvláštně mrkal." I když se mu Truffaut v Rozhovorech moc nevěnuje, pro mě zatím nejmilejší Hitchcock z 30. let. Jde o jeho klasický "hon na člověka" (chase story), tentokrát se sympaticky mladým obsazením (ne náhodou obsahuje anglický i americký název slovíčko "young", jeden odkazuje nejspíš na mužského hrdinu, druhý na hlavní hrdinku; Hitchcockův název je však zajímavě mnohoznačný). K samotnému filmu mě napadají tři věci. Za prvé, úvodní scéna s vyplavením těla vypadá jako by byla natočena v době Psycha a ne v roce, kdy zemřel T. G. Masaryk (který si mimochodem v Lánech promítal každý týden nějaký film). Tak moderně působí. To samé samozřejmě platí o "skutečně pozoruhodném" záběru v Grand Hotelu, který stál Hitche dva dny natáčení. Truffaut upozorňuje na to, že stejný postup je použit v Pochybné ženě (Notorious). Tam jde o ovšem o "pouhou" součást sta dokonalých minut (snadno přehlédnutelnou jako Hitch u šampusu), tady je to stěžejní prvek, zcela klíčový pro závěrečné vyvrcholení. Napadá mě ale ještě jedna scéna (kromě výstupu pana režiséra s foťáčkem), a to když Romeo (ve skutečnosti Robert) vleze oknem do pokoje. Ja vím, že všichni máte radši Hitche jako mistra napětí, ale v tom pokoji mi přišlo, že kdyby se ubral ve své kariéře tímhle směrem, místo všech těch železničních přejezdů a propadů aut v dolech, nepřišli bychom vůbec o nic. Tak dobré to je, jako herecké výkony během celého filmu (a zejména "mladého děvčete"). ()