Mladý a nezkušený

• Česko Mladý a nevinný (viac)

Filmovú herečku zavraždí jej manžel, žiarliaci na všetkých jej mladých milencov. Keď jeden z nich, spisovateľ Robert, objaví jej telo, stáva sa hlavným podozrivým a spolu s dcérou policajného poručíka sa dáva na útek. (POMO)

Anderton

Jeden z prototypov akéhosi podžánru útekových filmov, kde hlavná postava popri úteku pred políciou zároveň hľadá aj skutočného vinníka. Keby kvôli ničomu inému, tak kvôli námetu nemôžem ísť pod 80%. Film je veľmi svižný, jeho dej je nepravdepodobný (čo je u Hitchcocka skôr výhodou) a má geniálne finále. Príjemná romantická línia vhodne doplňuje kriminálnu zápletku a naopak. ()

honajz2

Osobně bych mezi žánry klidně přidal i komedii, protože ten film má celkem dost humorných scén. A ty jsou na tom vlastně to nejlepší, protože i přes zajímavou zápletku je úvod moc urychlený, závěr jakbysmet a prostředek filmu je tradičně slabší, jak už to u starších filmů bývá. Ale díky těm vtipným scénám (a taky kvůli tomu, že je to road movie) jsem se u toho celkem bavil a po celou dobu ani moc nenudil. Hitchcock má určitě lepší díla, ale i tohle u mě bude určitě patřit mezi ty, která se mi líbila a která bych si klidně někdy rád zopakoval. Slabé 4* ()

Vančura

Musím přiznat, že jsem se do toho musel dost nudit, abych to vůbec dokoukal. Moc mě to nebavilo, přišlo mi to strašně zaseklé v době svého vzniku, a kdybych nevěděl, že to natočil Hitchcock, asi bych měl problém to vůbec poznat. Nepřišlo mi to ani nějak napínavé - rozuzlení lze celkem bezpracně předem odtušit -  a nebavilo mě vlastně ani obsazení - Nova Pilbeam je vyloženě nehezká (byť připouštím, že jsem možná jen zmlsaný Hitchockovými pozdějšími blondýnami) a ani zbytek castu mě nějak nezaujal. Pro fandy Hitchcocka může být fajn to ze "studijních důvodů" vidět, ale jinak si už moc nedovedu představit, kdo jiný by takový film chtěl ještě dnes vidět. ()

MontyBrogan

Skôr romantická komédia pojednávajúca o úteku pred zákonom neprávom obvineného a mladej krásky, ktorá mu pomáha. Trochu jednoduchší dej na Hitchcockove pomery sa dá vysvetliť aj tak, že pre oboch hlavných hrdinov sa táto nezvyčajná situácia zomlela natoľko rýchlo, že mohli jednať len inštinktívne. Menej komplikovanú zápletku kompenzuje najmä atmosféra, vďaka ktorej je to fakt čarovný film. ()

kinej

Většinu stopáže se jedná standartně, rutinně zvládnutou detektivku, kterou mohl natočit kdekdo. Avšak eskalace v závěru, již dělá čest jménu Alfreda Hitchococka. Posledních pár minut je napěchováno originálními nápady a odlehčeným napětím. Jinak js snímek Young and Innoncent bez problému odkoukatelý i po bez mála 80 letech od doby svého vzniku. ()

• Předlohou filmu byl stejnojmenný román Josephine Teyové a scénář napsali Charles Bennett, Edwin Greenwood, Anthony Armstrong a Alma Revilleová, která ale nebyl uvedena v titulcích. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)
  • Hitchcock se ve filmu objeví ve scéně před soudní budovou. Na hlavě má čepici a v ruce drží malý fotoaparát. Je zneklidněn, protože mu ostatní lidé brání ve výhledu a on tak nemůže pořídit snímek. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)