Tip, kde by mohl najít svoji přilbu, Morfea přiměje vyžádat si audienci u Lucifera. Rozhozenému Johnovi se dostane pomoci od milosrdné samaritánky. (Netflix)

Martrix

Když jsem viděl před pár dny upoutávku, vůbec se mi nelíbila a neměl jsem v plánu Sandmana sledovat. Fanoušek ze mě nebude, ale jsem rád, že jsem do toho nakonec šel. Podobně jako v případě Lucifera, má to i přes některé nešvary něco do sebe, resp. některé pasáže jsou vynikající. Pravda, trochu mrzí, že známé postavy, které má člověk po kůži hrají jiní herci, ale casting je povedený, takže pokud máte Gaimanovu mytologii rádi, nic moc k vytknutí nenajdete. ()

warrenur

Palac v peklicku bol zrejme inspirovany Dragonstone-nom z GoT, a ze to bol krok spravnym smerom. Tentokrat mi rozhodne imponovala "Luciferka", do dvoch sekund, ako som videl uces a postavu uhadol som predstavitelku, opat vyborna volba tvorcov. Gwendoline v konverzacii skvostna a nasledne zvolena forma direwolf-a je jasnym odkazom. Duel bol inovativny a mal nas prekvapit. Co sa sice podarilo, ale divak sa neubrani vnimaniu urcitej naivity. Pridavam polhviezdie za celkom psycho-thrillerovu jazdu v aute. Tento prvok som uz videl v mnohych filmoch a tu pod kludnym povrchom toho bublalo celkom dost. Zaver opat necakane kvalitny. Spokojnost, po dvoch uvodnych slabuckych dieloch sme na celkom slusnej urovni. 70% ()

helraiser

Tak prozatím jednoznačně nejlepší díl seriálu. Návštěva Pána snů v Pekle neměla chybu. Naprostý vizuální orgie, zobrazení pekla nemělo žádnou chybu a lepší ztvárnění jsem ještě neviděl. Masky démonů byly naprosto dokonalé a Lucifer to už byl jen takovej bonbonek. Souboj o masku naprosto dokonalej, tohle se prostě povedlo, lépe to už dopadnout nemohlo. Naprostá spokojenost. ()

dO_od

// Nejlepší seriálová epizoda roku? Žádný perhaps, rozhodně ano. Ztvárnění pekla snad nikdy nebylo epičtější, démon, co má záda jako Kratos z God of War, estetika záběrů on point jako prase, a ten Sturridge vs. Christie, zatímco do toho jely vedle dialogovou smršť profesor Lupin a paní psycholožka z Teda Lassa, tohle teda Gaiman uřídil fenomenálně. Sandman mi zatím dělá velkou radost, tak snad mu to vydrží až do finále první (?) řady. ()

BROKEN_

Úžasná epizoda. Linka v Pekle fantastická, po záběrování (ta estetika brala dech), Gwendoline jako Lucifer, až po vynikající dialogy. Od tohoto dílu jsem se právě zamiloval do Sandmana, někdy si budu muset přečíst komiksy. P.S. Jak vidím, tak nejsem jediný, kdo si při pohledu na jistého démona vzpomněl na Kratose z God of War. :-) ()

• Sandman v pekle má oblek z podzimní kolekce roku 2011, který vytvořil britský návrhář Gareth Pugh. Jeho práce je popisovaná jako performativní umění a kostýmy z jeho dílny využila např. Lady Gaga, Kylie Minogue či Beyoncé. (TroiMae)