V napínavém klasickém thrilleru Alfreda Hitchcocka zazářil Cary Grant. v roli bývalého zloděje šperků Johna Robieho. V luxusních hotelech na francouzské Riviéře se začínají ztrácet klenoty a podezření padá právě na něj. Robie může očistit své jméno jedině tehdy, vypátrá-li pravého zloděje. Seznámení se zhýčkanou dědičkou Frances mu vnukne nápad nalákat tajemného lupiče na drahocenné šperky její matky (Jessie Royce Landis). Jeho plán však nevyjde a šperky jsou pryč. Frances nepochybuje, že zločin má na svědomí Robie, ale z lásky k němu mu pomůže k útěku. Filmový příběh vrcholí vzrušujícím odhalením identity skutečného lupiče. (oficiálny text distribútora)

Una111

Skutečný ohňostroj vtipných dialogů, nádherných kostýmů, napínavých situací, automobilových honiček, překrásných záběrů Riviéry a dokonce i jeden opravdový ohňostroj! A já ohňostroje miluju! - - - Nečekané dopolední překvapení na ČT2. Moc by mne zajímalo, proč dvojka už dlouhodobě dává v hlavním vysílacím čase - a já za něj stále považuji večer od 20:00 - dokumentární filmy, ev. seriály? Filmu se divák večer dočká jednou za uherský rok, a to ještě tak nejdřív od půl jedenácté večer!? Anebo jako dnes dopoledne. ()

gogo76

Úvod naznačoval niečo viac, no nakoniec iba jemne nadpriemerný Hitchcock, ktorý si ani tu neodpustil miniroličku(sediaci muž v autobuse). Po druhý krát som mal možnosť vidieť Grace Kelly, no extra dojem na mňa neurobila. Spolu s Grantom im to nejako nešlo, vzájomná chémia nefungovala, no naopak Grantovi snáď sadne všetko. 60%. ()

nascendi

Mottom jednej, často reprízovanej reklamy v TV je, že aj muži majú svoje dni. Aj sám veľký Hitchcock mal svoje slabšie dni, počas ktorých vznikali jeho slabšie filmy. Chyťte zlodeja je jedným z nich. Nevýrazný, s dvojicou slávnych, ale vzájomne neladiacich hercov, s hlučnou a vyrušujúcou hudbou, ktorou sa vylepšoval nezaujímavý príbeh, so zdĺhavými automobilovými "naháňačkami" atď. Prekvapilo ma, že zadnú projekciu nepoužívali aj pri scénach v interiéri. Ono by to bolo vlastne jedno. Nedávam hviezdičky za slávne mená. Ani v tomto prípade neurobím výnimku. ()

salalala

Přece jen mě to nezaujalo tolik, jak by se na mistra Hitche slušelo. Je to zručně natočeno, má to překrásnou kameru (hlavně při "honičce" dvou aut je fantastická) a je to nádherně barevné. Zadních projekcí je opravdu hodně a na tak krásnou krajinu, jakou Riviéra bezesporu je, je to i škoda. Cary Grant i Grace Kelly hrajou velmi dobře (i když hlavně dáma někdy lehce přehrává), hudba příjemná, zkrátka staromódní filmařina, která se dnes už nevidí. Co mi tedy vadilo? Děravější a méně zajímavý děj, jehož pointa se dá odhalit velmi záhy, trošku logických děr a některé nevysvětlené věci. Celé mi to přišlo trošku za vlasy přitažené. Celkově vzato - stačí vidět jednou, neurazí to, ale vracet se k tomu asi moc nebudete. 60% ()

ScarPoul

V tomto filme šlape všetko ako hodinky. Hitchcock je vo vrcholnej forme. Využíva prostredie francúzskej riviéry na maximum. Cary je sympaťák, ktorému tú jeho skrytú noblesu do bodky veríme a Grace je tu neuveriteľne očarujúca. Príbeh sú potom samostatné eskapády, ktoré vďaka Burksovej kamere, kompozícií a nasvieteniu dostávajú hĺbku a spád. Páči sa mi to. Je to taký drobný únik do doby kedy sa filmy robili s radosťou. Je to z toho cítiť. Tá láska k žánru, ktorú si Hitchcock nielenže osvojil, ale si ju aj hýčkal a rozvíjal podľa vlastných potrieb. To Catch a Thief je letný film. A je to zábavný film. A je to po všetkých stránkach aj veľmi podarený film. Nezostarol ani o rok. ()

• Snímek byl nominován na Oscara ve třech kategoriích (mj. také "Nejlepší film"). (POMO)
  • Jeden z mála filmů tehdejší doby, ve kterém byly ve více scénách použity záběry z helikoptéry. (Jirka_Šč)
  • Hitchcock se ve filmu ukáže jako muž sedící po levém boku Cary Granta v autobuse. (Němi)

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

12.01.2022

Studio Paramount Pictures chystá remake klasického romantického thrilleru Alfreda Hitchcocka z roku 1955, Chyťte zloděje. Ten se točil kolem postavy bývalého profesionálního lupiče v podání Caryho… (viac)