Tri billboardy kúsok za Ebbingom

• Česko Tři billboardy kousek za Ebbingem (viac)

Mildred Haynesovej (Frances McDormand) zavraždili dcéru. Vyšetrovanie sa už niekoľko mesiacov bezvýsledne vlečie, preto sa Mildred rozhodne konať. Pri vjazde do mesta vylepí na tri billboardy veľmi kontroverzné odkazy adresované váženému šéfovi miestnej polície (Woody Harrelson). Týmto činom začína bitka medzi Mildred a zástupcami zákona. Keď sa do prípadu vloží ešte ďalší policajt (Sam Rockwell), nevyzretý mamičkin maznáčik so záľubou v násilí, súboj medzi miestnym policajným oddelením a osamelou, ukrivdenou a hlavne rozzúrenou bojovníčkou sa môže začať. (Cinemart SK)

Aguirre

Hm, zmiesane pocity, ale musim napokon hodnotit pozitivne. Ziadna postava nie je cierno biela. Vsetci sme trochu dobri, trochu cynicki aj trochu hajzli. Minimalizmus, konecne podporeny aj mimikou hlavnej hrdinky, ktora v inych filmoch prehana svoj prejav jak ruska Masa... Bolo to cele vkusne. ()

Elanornegra

Atypicky, so skvelym obsadenim. Dej vyborny aj ked obcas som sa nudil. Urcite sa oplati pozriet mozno aj druhy krat aby ho clovek vnimal z inej perspektivy. Skoda, ze zaverecna gradacia bola pre mna slabsia. Inac zvraty ako v Bruggach 80% ()

frasier

Neskutočne precízny a veľmi umne natočený film. Dlhodobo mám slabosť na filmy McDonagha a on zreje ako víno, film čo film je lepší. Skvelá hudba, o hereckých výkonoch sa ani nemusíme baviť. Netlačí to na pílu a nesnaží sa hrať na city, cítiť tam ľudskosť a aj určitú dávku citlivo a jemne dávkovaného humoru. Filmu by človek vedel vytknúť nejaké malé negatíva ale tie plusy vysoko prehlušia všetko čo by mi napadlo. 100x áno a obrovský smútok, že dnešná kinematografia obsahuje zváčša sequely, prequely a remaky a originálne filmy sú na ústupe. Holt, treba sa tešiť teda aspoň tomu čo je. ()

RadekV

Dávám čtyři hvězdy, ale ještě další půl by si tenhle film zasloužil. Úžasný scénář bez chvilky nudy, kameraman odvedl také bezvadné řemeslo, herci úžasní, vtipné siruace ve vážném tématu naprosto neuráží a nepodráží téma tnásilnění a zapálení dcery hlavní hrdinky. Kdo nevěří musí to vidět.... ()

ardas

Vyhledala jsme je kvůli Samu Rockwelovi. Zase nezklamal. Špičkové obsazení. Opravdu těžký příběh. Pomalé rozvíjení zápletky. Snad každej, kdo se tam objevil zahrál skvěle. I ty koně. Ne to přeháním. Neviděla jsme tam krom jednoho násilníka výkon, který bych ocenila za slabý. Drsný chování monterkový naprosto civilní maminy bylo skvěle vymyšlené i zahrané. Furt jsem byla napjatá. Ještě dlouho po skončení filmu. Nebýt to story o tak zlý záležitosti…. Nebo vlastně i tak, lidi umí být strašlivý. Nemám co bych vytkla, takhle provedený film považuju za profesionální opravdu dobrou práci. Přitáhl si mě ještě několikrát ()

Dalajlada

Úžasný film. Od příběhu, přes herecké výkony, až po kameru a závěr naprosto skvělé. Je to další do sbírky hořkých komedií ze života lidí. Nadsázka tohoto filmu jen naprosto perfektně podtrhuje absurditu některých situací a komplexnost celého příběhu je naprosto vynikající. ()

petr8991

Dnes už obvyklý novodobý socialistický realismus... Na druhou stranu... herci jsou výborní, scénář ucházející a je to "hezky natočené", takže po zásluze tři hvězdy. ()

Salsecnew

Dal bych tomu 4 hvězdičky za několik zajímavých momentů, avšak zásadní chyby byly, že konec je useknutý a začátek je useknutý. Začíná to tak, že ,,už se ,něco´ stalo", ale nevíte co, a končí to tak, že se ,,něco stane", ale zrovna když čekáte rozhodující scénu, přijdou titulky... ten konec navíc není vůbec vyřešený. Jinak většina tohoto snímku se nese v pochmurné atmosféře a je plná sprostých nadávek a agrese. Ten konec Vás ale asi dopálí nejvíc. ()

PachoSK

Celý film smeroval priam k dokonalosti. Dokonalý vývoj postáv, zmena udalostí, žiadne nudné klišé scény a neustále napätie, za toto tlieskam. Ale ten záver bol veľmi rozpačitý. Úprimne, musel som kvôli tomu strhnúť hviezdičku. Neúplné a nedopovedané, takto sa filmy končiť nemajú. ()

Sejkorka

Pověst nelhala, včetně špičkových výkonů, oceněných Oskarem (McDormand HR Rockwell VR). Zapřísáhlí nepřátelé se nakonec sblíží a vyrazí do Idaho zabít násilníka, který sice není hledaným vrahem, ale něco podobného spáchal někde "kde je hodně písku". To bude asi tím, že ani Milred není žádný svatoušek, i když volá po spravedlnosti. Jenže, kdo jiný by mohl zapálit policejní stanici, než ona, ve svém spravedlivém hněvu. Také Woody Harrelson hraje výborně (jedna ze tří neproměněných nominací na Oscara). A ještě k tomu moje oblíbená Abbie Cornish (Candy), byť malá role, ale skvěle zahraná. ()

LEFTFLANK

No huráá, po šialene nudnom a vyčnievajúcom gréckom "Svätom Jeleňovi" a po Oslundovom "koso"štovrci zahľadenom do seba a do svojej komunity kde natočí intelektuál pre ostatných intelektuáloch banalitu, ktorú ostatní už dávno vedia len filmová porota nie tak mu so všetkou ováciou udelí cenu, že konečne ukázal svetu tak novátorský a straašlivý problém až na to normálny ľudia kašlú, som dostal do rúk tento poklad. Po redneckovskom Out of furnace, kde som nepochopil pre koho okrem voličov Trumpa a podobných psychopatov je ten film určený, mi 3 bilbórdy v inom americkom prdelákove až tak emerické neprídu, resp. presne toto mi chýba u iných tzv. artových snímkach. Že sa to môže odohrať bársktorom kúte demokratickej časti zemegule. Skvelý soundtrack/score, skvelý scenár/réžia, skvelý herci. Tento film som navyše tesne videl po megastrašnom "Moon", čo ma privádza k myšlienke, že Rockwell je fakt výborný herec ale ak ho riadi neschopák, tak v roli onemanshow to dopadne napikaču. Určite sa v tom dajú nájsť chybky, ale tie som v tomto prípade ochotný tolerovať a keď sa mám rozhodnúť medzi 4 a 5 dám to čo mi srdce káže ()

Vesprem

drsný, ale poutavý film o lidskosti. Boj matky za spravedlivost pro svoji dceru je posazen do městečka, kde je každá postava jedinečná osobnost s vlastním příběhem. Všichni jsou jen lidé. Snaha přimět úřady něco dělat a nenechat případ dcery usnout ji vede ke způsobům, jak upoutat a udržet pozornost, i když ne třeba úplně legální cestou. Film je skvěle zahraný, překvapivý a i přes hrůzné téma, zaujme a udrží pozornost až do konce. ()

hypnos11

Do 5 * tomu chybí jenom kousíček. Možná delší stopáž, prootže konec přišel nějak nečekaně a brzy - vůbec mi nepřišlo, že film má skoro 2 hodiny. Interakce postav a dialogy jsou parádní, výkony herců jakbysmet, scénář je vtipný a chytře napsaný. Hlavní postava je tvrdá, rázná, s ničím (a nikým) se nemazlící - až by se dalo říct, že občas to zavání bezcitností. Jenže nefanděte jí, když je tak svkěle zahraná Frances McDormandovou.. ()

Simboe

Jeden z mala filmu, kde mi nevadil otevreny konec. Vyborny film, s vybornym obsazenim. Pravem si zaslouzil Oscara. Filmu jsem dlouho odolavala z duvodu jeho nazvu, ktery me moc nezaujal, ale byla to chyba. Opravdu velka podivana. ()

MatoPalkes

Koniec trochu škrípal ale film je určite treba vidieť už len kvôli skvelej dvojici Frances McDormand a Sam Rockwell. Veľmi potešil aj Woody Harrelson v úlohe šerifa. Emocionálne výborné, ale neviem či chcem ešte niekedy pozrieť. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Režisér a dramaturg Martin McDonagh za svou kariéru natočil doposud jen tři filmy, všechny ale sklidily obří úspěch, pobraly několik prestižních ocenění a samotný tvůrce si díky nim vytvořil pověst… (viac)

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)