Tri billboardy kúsok za Ebbingom

• Česko Tři billboardy kousek za Ebbingem (viac)

Mildred Haynesovej (Frances McDormand) zavraždili dcéru. Vyšetrovanie sa už niekoľko mesiacov bezvýsledne vlečie, preto sa Mildred rozhodne konať. Pri vjazde do mesta vylepí na tri billboardy veľmi kontroverzné odkazy adresované váženému šéfovi miestnej polície (Woody Harrelson). Týmto činom začína bitka medzi Mildred a zástupcami zákona. Keď sa do prípadu vloží ešte ďalší policajt (Sam Rockwell), nevyzretý mamičkin maznáčik so záľubou v násilí, súboj medzi miestnym policajným oddelením a osamelou, ukrivdenou a hlavne rozzúrenou bojovníčkou sa môže začať. (CinemArt SK)

Aniki

Dost dlouho se "drama" tvářilo jako celkem seriózní film s mnoha zábavnými momenty, ale především s dosti drsně a chytře prezentovanou argumentací v dialozích, což bylo vlastně i velmi dojemné. Bohužel, tak někde od zapálení policejní stanice už to připomínalo spíš nějakou parodii, jakoby bylo motivací autorů, diváka za každou cenu "krmit" bláznivými akcemi, ať to stojí, co to stojí. Nejvíc mi vadilo, jak několik dopisů změnilo charaktery postav o 180 stupňů a to během pár minut, do očí bijící to bylo zvláště u sadistického strážníka, z kterého se stal pouhým mávnutím kouzelného proutku anděl. Za polovinu filmu bych neváhal použít plné hodnocení, takto jen za čtyři. ()

STORM70

No ty vole, to je po dlouhé době film ke kterému nemám vůbec žádné výhrady, jsem nadšen a už se těším až se na něho podívám ještě jednou.. 10/10 ()

Vito_LePour

Těžké hodnotit jako celek. Hodně hutné drama, ve kterém je dohromady poměrně málo pozitivního, ale to co pozitivní je, tak je napsané naprosto perfektně. Herecké výkony absolutně zaslouženě za Oscary. Konec úplně neuspokojil, ale vzhledem k námětu vlastně docela dával smysl, i když bych raději viděl vyhrát spravedlnost. ()

jaytothezee

Martin McDonagh je pre mna aktualne jednym z najlepsich scenaristov a na jeho rezijne filmy sa vzdy neuveritelne tesim. Ani tentokrat som nebol sklamany. Postavy su nadherne napisane, kazda veta, kazdy rozhovor dava dokonaly zmysel. Drsny medziriadkovy humor zasadeny do brutalnej reality sa stal rukopisom tohoto rezisera/scenaristu a uz po prvych piatich minutach filmu som vedel, ze to opat bude trefa do cierneho. Herecke vykony su jedny z najlepsich ake som za posledne roky videl a casting si lepsi ani neviem predstavit. Navyse sa mi velmi paci, ze McDonagh, napriek tomu, ze uz nacrtol v predchadzajucich snimkach aku skladbu pribehu ma rad, tentokrad nevyuzil rovnaku sablonu a vo viacerych momentoch ma milo prekvapil. 10/10 ()

rigby

Parádní film s působivou atmosférou od samotného úvodu. Napětí je neustále udržováno, i když vlastně zápletka vyznívá do ztracena, až moc do ztracena. Nedává ani prostor si nic domýšlet, protože není co. Nebo vlastně všechno. Ale to, co se děje v průběhu, je zatraceně dobré. A muzika je taky výborná. Úchvatný zážitek. ()

FOndra

Už dlouho čekám na takovou pecku! Drama v kombinaci s absurditami nemá chybu. Přesná režie, dokonalý casting. Nominace na Oscary samozřejmostí :) ()

Dorian.gray

Film perfektne ukazuje viktimizáciu obetí trestného činu, konkrétne pozostalých. Človek chce za každú cenu dosiahnuť potrestanie páchateľa, je to dané ľudskej prirodzenosti. McDonagh vykreslil krásne psychológiu pozostalých, ktorí sú ochotní vziať spravodlivosť do vlastných rúk a potrestať podozrivého páchateľa aj za cenu toho, že to nemusí byť on. Cieľom je len jedno, dosiahnuť aspoň nejakú satisfakciu. ()

em.redrum

Scénář a herci - to jsou první dva bilboardy. A ten třetí je humor...Jen u nás na ně lepíme české vlajky..Černý, sarkastický a peprný. Již dlouho jsem neviděl tak originální, neuslzený, civilní a přesto emotivní film. Dýchlo na mě takové letní Fargo. A Norma Batesová má v Dixonově mamče silnou konkurenci na cenu Matka roku. Pohodový soundtrack. Obarvený Tyrion vypadá jako Nick Cave když ho vyperou na 90°C. Tak to nám ten rok 2018 pěkně začal. Jen houšť !! ()

OwenBobby

Tak tento film mě těžce minul. Nechápu nadšení, které jej obklopuje ani oslavné ódy, které vyzdvihují vtipnost a originalitu scénáře. Já se nudil prakticky od začátku do konce. Stejně jako v ostatních McDonaghových filmech i zde postavy vzbuzují spíše antipatie, než že bychom jim přáli úspěch. Každý si svým zatvrzelým a mrzoutským jednáním spíše škodí a jedná opačně, než by od něj divák očekával. Tak čím to je, že tentokrát na mě tento mustr nezabral? Prostě proto, že to není vtipné, neodehrává se to v neotřelém prostředí a osudy postav jsou člověku povětšinou ukradené. Na rozdíl od filmu v Bruggách, který všechna tato kritéria splňuje. A je to škoda, protože pár světlých momentů tu je, dokonce i nějaký náznak usmíření (bohužel jen u vedlejší postavy) a herecké výkony jsou výborné (Sama Rockwella bych vůbec nepoznal, ale neskutečně si to dává). Po zhlédnutí filmu tak zůstane jen jakási pachuť prvoplánové kritiky zneužívání dívek, rasové diskriminace, korupce a jinak nudné černé komedie. 5/10 ()

raxxx

Každou druhou scenu jsem si myslel že postavy budou páchat sebevraždu (i když bude nakonec jen jedna) , totalně nesnesitelny film , Mc McDonagh si zahral na Coheny a vybouchlo mu to , za mě jeden z nejhorších film 2017. ()

hony23

Frances Mc Dormand jako zoufalá žena na cestě za spravedlností a pomstou si rozhodně nebere servítky a její výkon je brilantní. Když má film silný přiběh a skvělé herce, nemůže to dopadnout špatně, i když pár nudnějších pasáží se tam našlo. ()

wick

Žádný velký zázrak... spíše přeceňované a místy nelogické a nereálné chování postav (chování šerifa, Sam Rockwell a požár) snižuje dojem s tím, že tady vznikly zajímavější věci k ocenění. ()

jackstifler

Nemám slova, úžasný film, jeden z nejlepších ever, v žebříčku top 10 filmů na světě by měl být určitě, klidně za Foresta Gumpa, který mě nijak nebavil. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Režisér a dramaturg Martin McDonagh za svou kariéru natočil doposud jen tři filmy, všechny ale sklidily obří úspěch, pobraly několik prestižních ocenění a samotný tvůrce si díky nim vytvořil pověst… (viac)

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)