Gilmorova děvčata: Rok v životě

• USA Gilmore Girls: A Year in the Life
USA, 2016, 6 h (Minutáž: 90 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Kelly Bishop, Scott Patterson, Keiko Agena, Matt Czuchry, Sean Gunn, Yanic Truesdale, Sally Struthers, Liz Torres (viac)

Nová řada přichází skoro deset let po skončení původní série a sleduje Lorelai, Rory a Emily Gilmore v průběhu čtyř období bohatých na změny. (Netflix)

Bbbulanek

V krátké době jsem zhlédla celý originální seriál v originálním znění a hned na to si znovu pustila A Year in the Life, abych ho mohla trošku objektivně ohodnotit. Připadá mi, že je to tak trochu celé "pushed". Ten seriálový humor je tady tak nějak dotlačen na nesprávných místech, přičemž jediné místo, kde jsem cítila ten svěží humor, je Lukova cedule v bistru hned na začátku zimního dílu. Některé scény mi přijdou absolutně trapné, např. rozdávání novin a úděsný úvod setkání Brigády života a smrti. Určitě tomu nenahrává ani kamera, která je "filmově akční", což na mě působí nepřirozeně a zde nesympaticky. Navíc mi tu chybí nějaká vyváženost emocí. Celé to vyznívá strašně depresivně, jako by život všech končil. Na druhou stranu pro opětovné sledováni seriálu je strašně zajímavé vědět, jak postavy dopadnou, např. když vzpomenu, jak Rory tlačila Deana ke studiu, jak upřednostnila kariéru před vztahem, a samozřejmě život Emily, který je společně s Jessovým pro mě nejzajímavější a nejsmysluplnější. No a na závěr musím říct, že narozdíl od prvního zhlédnutí muzikálu jsem se při tom druhém strašně nasmála. ()

Jandovka

Hezký pokus o navázání. Bohužel první epizoda je dost násilná, jak už to tak bývá u comebacku po x letech, a i v dalších dílech to vypadá, jak kdyby chtěli prostě ukázat, jak sehnali všechny herce, kteří byli v původním seriálu a mermomocí se je snažili do příběhu natlačit. Protože na to zkrátka všichni fanoušci čekají - bude tam ten? A tamhleta? Atmosféra zůstává, bohužel kouzlo se vytratilo. A nezachránila to ani Sookie. ()

anti.rybka

Důstojné pokračování a nejspíš i zakončení seriálu, který v poslední sérii (myslím, že to byla 7.) dostal facku a byl uřvaný, nudný, nesnesitelný a nevím co dalšího... Tohle byla Gilmorova děvčata, která měla vše, co si začátek seriálu zasloužil. Velkou dávku emocí, plnohodnotný příběhy, sympatické postavy a pěkný a dojemný závěr. Těžko říct, jestli doufat v pokračování. Na jedné straně je tu ta touha vidět další a další díly, ale i strach, aby seriál nezajel do starých ohraných kolejí. Kdo ví. Nic méně si toto čtyř dílné pokračování zaslouží 5 hvězdiček. ()

lacerta odpad!

Nevadí mi, že nebyl happy end. Nevadilo by mi ani zacyklení příběhu a návrat daleko před začátek. Ale nedalo se na to koukat, byla tam spousta blbin kolem a děje minimum. Postavy z předchozích řad tam skákaly jen ve skečích a ve finále by bylo líp, kdyby pokračování nebylo. A to i když vynechám subjektivní dojem, že pokazily i samotné postavy a udělaly z Gilmorových děvčat slepice. ()

listo

Komentář obsahuje spoilery. Trochu to bolí, koukat na to, jak Lauren Graham, Scott Patterson, Todd Lowe a Yanic Truesdale zestárli. U ostatních mi přišlo, že vypadají víceméně stejně jako před lety, ale u těchto čtyř postav byl čas nemilosrdným katem mládí a pohlednosti. Vsadila bych své nejhezčí boty, že ve scénách, kdy je Luke bez své pověstné basabalky, má na hlavě neuměle stylizovaný nabarvený příčesek. Pět hvězd (snad i šest) zaslouží Kelly Bishop - s grácií sobě vlastní si podmaňuje scény, v nichž hraje a její postava prochází sympatickým vývojem. Poměrně věrně vystihuje vnitřní svět ženy, které po 50 letech soužití odejde milovaný člověk. Přes prvotní statečnost a marnou snahu zachovat si dosavadní život se všemi jeho všednostmi a rituály se dostává k přehodnocení a katarzi. Posílá do prdele DAR (dcery americké revoluce), pečuje o svou nemocnou služebnou a její rodinu, chodí v riflích a teniskách a nakonec provází v muzeu velryb. Tohle se Amy a Danielovi povedlo na výbornou. I vývoj Rory mi přišel uvěřitelný a tak nějak očekávaný, rozmazlené dítě, kolem nějž se vždy točil celý svět (nebo alespoň Stars Hollow a Hartford), jednoduše narazí na tvrdou realitu, ve které není místo pro romantické vztahy s happyendem, ani pro bezpracný vzestup na kariérním žebříčku. Silných scén se dočkala i Lorelai, především těch, které se vztahují k jejímu otci. Na pět hvězd to bohužel není, pro mě především kvůli vedlejším dějovým linkám Paris a Lane. První byla přestřelená, druhá se zasekla v čase... ()

jjjerry

Jeden z mála seriálů, kde je dabing lepší než orginál. Třeba Lukáš Vaculík je skvělý, tak možná i tím, že jsem to viděl v orginále bude mé hodnocení slabší. Navázat na něco skvělého je vždy těžké. Za každou cenu se hlavní "hrdinky" snaží přespřiliš hláškovat, být vtipné a ukecané, ale bohužel už je toho moc a nefunguje to. Kirk zůstal boží stejně tak i Tailor a Emily. Bohužel Rory mně spíš lezla na nervy:( Na jednu stranu mě ji bylo líto, na druhou je to reálná ukázka, že ne vždy se přeaktivní šprt umí prosadit a pak skončí jako učitel. Oceňuji, jak hezky se jim povedlo zakomponovat Paris, i když možná až trošku přehnaně. Stejně tak navázat na jeden z perfektních dílů "in omnia paratus"... Zajímavý pohled na to jak postavy (herci) zestárli. Ale pro mě budou stále nezapomenutelné předchozí serie a tak si to budu pamatovat. Ta poslední věta byla trošku zbytečná, možná ukazuje, že bude pokračování?=) ()

Ghely

Na gilmorkách jsem vyrostla. O to víc jsem se těšila, jak dopadnou "dospělé" díly, ale bohužel to pro mě bylo trochu zklamání. Chyběl tomu ten jejich rychlý spád, šmrnc... a chyběla tomu Sukie. Měla jsem pocit, že Lorelai hraje jiná herečka, z Rory se stala lehká děva bez vlastního stylu a zásad, nepochopitelně závislá na Loganovi. Tolik zmiňovaný muzikál tam byl zařazený asi omylem, stejně jako poslední výstup Brigády života a smrti. Gilmorova děvčata jsem začala poznávat až v druhé polovině posledního dílu, takže škoda, že to nebyl díl první - ostatní díly na mě byly dlouhé...tzn. že mě nudily. ()

Lockdown

Návrat jak se patří! Čtyři neskutečně nabušené díly, ve kterých se v plné kráse opět předvádí naši staří známí. Těch několik let navíc se na nich vůbec nepodepsalo a třeba taková Alexis Bledel bude nejspíš až do konce života vypadat na sladkých patnáct. Většina nezodpovězených otázek se nám za ty čtyři díly postupně odkryje až na jednu hlavní. Tou by mohlo být možné natočení dalších dílů. A.S.Palladino totiž po klesající kvalitě posledních řad opět seriál posunula na vrchol. Proto bych si moc přál, aby v tomto skvostu pokračovala i nadále. Jelikož pro mě byla původní série srdcovka, tak i přes nějaké malé chybičky nemůžu dát nic jiného než 5*. 95% ()

ewerli

Budem z toho celeho dojata este asi tyzden, som rada ze som zase na chvilku mohla byt v tom svete :) Nepáči sa mi moc vývoj Rory, ale je to stále zaujmavé, popravde som vždy mala radšej Lor :D ()

Rosie

Dala bych 3 hvězdy, prototože jsem trochu zklamaná, ale už jen kvůli hercům musím dát 4 ****. Moc mě potěšilo, že se jich do seriálu vrátilo tolik a mnozí vypadají, jako by ani seriál neměl žádnou pauzu. Atmosféra taky zůstala stejná, herci se rychle vrátili zpět do role a množství slov se nezměnilo. I osud Rory mě "potěšil". Už není ta úžasná dokonalá, takže se v příběhu někteří z nás můžou najít...krize třicátníků v dnešní době není neobvyklá. Ale tím asi končím. Nechápu tu zhovadilost cpát do amerických seriálů muzikály. Natáhlo to metráž o pěknej kousek a nudilo mě to. Raději bych místo těch promarněných minut viděla víc slovních přestřelek a taky něco trochu pozitivního, o tom seriál vždycky byl. Možná komentář časem trochu přepíšu, jsou to první dojmy a bohužel nejsou "wow", ale je fajn se ke Gilmorkám vrátit a vidět jejich další osud. I když jsem si ho představovala trochu jinak. ()

Elegan

Ze začátku si člověk musí trochu zvyknout, ale potom? Super! Btw: To sem fakt jedinej, kterýmu se líbil i ten muzikál a dobře se u toho nasmál? ()

Isuzu

Videné už 2x. Prvý krát veľká nostalgia, na druhý krát som si to patrične vychutnala. Áno, sú tam malé nedostatky (letný muzikál ma bavil, ale bol naozaj dlhý, ale nijako ma neznechutil), zamrzelo ma hlavne, že vedľajšie postavy mali naozaj veľmi málo priestoru (chcelo by to rozhodne viac dielov) a najvačším sklamaním bolo pre mňa osobne príliš málo Jessa:(. Ale inak som bola nadšená, dostali sme to v niektorých momentoch presne to, po čom sme dlho túžili (konkrétne vo vzťahu Lukea a Lorelai) a ani tá Rory nakoniec nesklamala, aj keď asi prvý krát sa mi naozaj nepáčilo niektoré jej správanie, ale zároveň som to vedela pochopiť, myslím, že celkom vystihli "stratenosť" dnešnej generácie tridsiatnikov. Dostojný koniec, aj keď ďalšej sérii by som sa nebránila :) ()

trojkolka

Noooo tak jsem hodně v rozpacích... Přece jenom jsou to moje milované holky Gilmorky, ale, ale a samé ale... Dost jsem se těšila, že to uzavřou, ale najednou mám více otázek než odpovědí. Ale asi doufám, že už mi nikdo nikdy odpověď nedá, protože i tak si myslím, že kdyby toto nevzniklo, nic by se nestalo. A neukamenujte mě, já ty holky miluju !!! A zase to ALE, ale na druhou stranu bylo fajn se vrátit do Stars Hollow, vidět ty postavy a prožít ještě kousek jejich života. Na Lougna jsem fakt sázela a na půl vyhrála, i když po tom závěru? Kdo ví... ()

Nellie Lovett

Myslím, že bude lepší dělat, že se tohle nikdy nenatočilo. Aneb jak zabít dobrý seriál po deseti letech. Délka osmi standardních dílů přináší téměr nulový děj, nudu, postavy, které nemají vůbec žádnou dějovou linku - jen přijdou pozdravit (Lane a její rodina, Dean, Jess, Jason, ředitel Charleston, Frances, Sookie ale vlastně i Paris a další). A nejhorší je jednoznačně proměna ústřední postavy - Rory. Vzpomeňte si na předchozí série - na relativně zásadovou Rory, cílevědomou, která na sobě dokázala pracovat a do jisté míry schopnou poučit se ze svých chyb. Rory, která měla velké plány a která netrpěla neodolatelnou potřebou povyšovat se nad ostatní. Pak to všechno zmačkejte, hoďte do koše a tvařte se, že její rodina je s tím v pohodě... ()

lola10

Pokračovaní mých oblíbených Gilmorek bych popsala jako nutné zlo. Se závěrečnými čtyřmi slovy naprosto souhlasím, ale to co jim předcházelo nebylo příliš povedené. Nicméně nikdo nemohl čekat, že to bude stejné, lidé se vyvíjí a mění. ()

Carcooli

Gilmorky jsem žrala jako puberťačka, milovala jsem Jesse i Deana, obdivovala vztah matky a dcery. Nová řada Gilmorek mě pohltila úplně stejně a rozhodně mě nezklamala. Některé scény mě donutily přetočit zpátky, protože byly fakt zábavné - např. v druhém díle Kirkův krátký film - luxusní scéna!! ()

JCS odpad!

S veškerou uct... Vlastně pardon, tady bych dával body pouze za seriál, ale takto zmrvit predchozi odkaz... Snad jen první díl měl něco málo do sebe. Zbytek... Přemýšlím, co jsem vše mohl udělat s časem, který mi tu byl dán a já viděl tohle... ()

Veronica Mars se vrací

Veronica Mars se vrací

22.08.2018

Kultovní noirový seriál Veronica Mars s Kristen Bell (Šéfka, Matky na tahu) v hlavní roli se s největší pravděpodobností dočká další řady. Showrunner Rob Thomas momentálně dojednává poslední detaily… (viac)