Kráľovná Viktória

TV spot 1
Veľká Británia, (2016–2019), 22 h 47 min (Minutáž: 46–95 min)

Tvorcovia:

Daisy Goodwin

Predloha:

A.N. Wilson (kniha)

Jenna Coleman, Daniela Holtz, Adrian Schiller, Catherine Flemming, Tommy Knight, Margaret Clunie, Anna Wilson-Jones, Eve Myles, Nell Hudson (viac)

Veľkolepý životný príbeh ranného obdobia vlády Kráľovnej Viktórie, ktorá nastúpila na panovnícky trón vo veku osemnástich rokov. Sleduje najmä obdobie jej transformácie z impulzívneho, osemnásťročného dievčaťa na dospelú a rozvážnu ženu a panovníčku, ktorá vládla Spojenému kráľovstvu Veľkej Británie od roku 1837 až po rok 1901, celých 64 rokov. (STV)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (28)

Neklidně usíná ten, koho tíží koruna (2019) (S03E01)

První epizodu třetí řady bych za jiných okolností ohodnotil třemi kousky, nebylo to sice nic světoborného, ale nešlo ani o průšvih. O třetí hvězdičku připravila díl politická korektnost, která způsobila historickou nekorektnost. Já vím, že Britové pod vlivem nového myšlení zdegenerovali ve strašlivé přizdisráče, ale černoch jako vůdce politického hnutí v roce 1848!!?? Na takové kraviny už jsem ze školky dost dlouho pryč. Jestli to takhle půjde dál, objeví se v seriálu geniální chirurg a na scénu se díky němu dostane první politicky činný transgender. ()

Londýnský most padá (2019) (S03E02)

Druhá epizoda pokračovala v tom, co první nakousla, a protože mě černošský aktivista rozčílil už minule, tentokrát jsem ho přehlížel jako širé lány (ne, nebojte se, žádná bavlna). Tím jsem odstranil důvod pro odebrání hvězdičky a tři kousky byly na světě. ()

I já byl v Arkádii (2019) (S03E03)

Exil na ostrově Wight mě zrovna nenaplnil nadšením, politika se dostala úplně do pozadí, zato se nám nějak příliš rozbujela romantická část. Postava princezny Feodory na mě navíc působila jako typická záporačka z jihoamerických telenovel, takže jsou tři hvězdičky tak akorát. ()

Cizí předměty (2019) (S03E04)

Konečně jsem mohl přidat na hodnocení. Manželské rozhovory na tácku mě hodně pobavily a parádně kontrastovaly se zbytkem epizody, v němž se tvůrcům podařilo vytvořit velmi nepříjemnou atmosféru. Hned to jde, když se do solidně napsaného scénáře přidá nějaká ta epidemie. ()

Ukázka jednoty (2019) (S03E05)

Musím říct, že mě na seriálu více baví politická část, ale cesta do Irska spojená s poučným pobytem na panství lorda Palmerstona mě nikterak nezklamala. Pobavil mě i nový soukromý učitel, a ještě teď dumám nad etnickou příslušností Abigail Turner. ()

Koburský kvartet (2019) (S03E06)

Šestá epizoda mě bavila tím, že se tvářila, že vůbec není o politice, abych zjistil, že se politika netýká jen plesových intimních spojení. Ve výsledku mi vadila jen telenovelová záporná postava, které se evidentně nedokáže nikdo zbavit, a pokud zemře, zůstane jistě ve Windsoru jako poltergeist. ()

Veřejná nepříjemnost (2019) (S03E07)

Napětí kolem řeckého incidentu a Wellingtonovo rozhodnutí se postaraly o politické pozadí epizody, hlavní dějová linie se ale věnovala počinu, kterým se princ Albert nejvíce zapsal do historie. Ocenil jsem hlavně to, že se tvůrci dokázali vyhnout zbytečné romantice. ()

Bílý slon (2019) (S03E08)

Epizodu se sice velmi snažily přibrzdit vedlejší, vášněmi překypující, dějové linie, přesto si dokázala udržet své tempo a mně se vcelku líbila, protože jsem se na světovou výstavu těšil. A znovu se ukázalo, že si tvůrci seriálu umí připravit prostor i diváky pro další sezónu. ()