Okno do dvora

• Česko Okno do dvora (viac)

Fotograf Jeff je po úraze so zlomenou nohou dočasne pripútaný na invalidný vozík. Dlhú chvíľu si kráti pozorovaním susedských bytov cez okno, ktoré vedie do dvora. Ako pozorovateľ sa dozvedá množstvo skrytých detailov zo života svojich susedov, až nadobudne presvedčenie, že sa stal svedkom vraždy. Takto sa začína zložité pátranie a dokazovanie vraždy... Rafinovaná kriminálna zápletka je jednou z najlepších v brilantnej tvorbe Alfreda Hitchcocka. (STV)

venca163

Na thriller je to strašně utahaný a chování toho hlavního záporáka je někdy až moc přitroublý. Navíc momenty, kde se řeší to morální dilema (Chytili voyeura...), působí z dnešního pohledu hrozně naivně =). Trvalym přínosem filmu je ale excelentní obrana proti vrahovi pomocí foťáku s bleskem. PS: Zrovna nedávno jsem Hitchcocka hanil za to, že si vybírá nemožný herečky...tak tady musim uznat, že Grace Kelly byla dost dobrá =). #pádzokna #geniálnítriky (60%) ()

Maynard.

Tento film mě fakt dostal. Celý se odehrává prakticky v jedné místnosti, čímž by se mohlo zdát, že to by film mohl nudit, ale opak je pravdou. Zajímavá zápletka a ohromující kamera. Např, pohled oknem do zhasnutého bytu, ve kterém si vrah v klidu kouří cigárko...Hitchcock je skutečně mistr atmosféry, kterou dokáže skvěle udržet až do posleních chvil. ()

ZkuKol

Hitchcock to má opět řemeslně skvěle zvládnuté. Stewart i Kelly ví co mají hrát a příběh je jasný. Jenže! Film má skoro dvě hodiny a prostředních 60 minut se neskutečně táhne, dialogy jsou více méně o ničem, jediné, co si ze střední části budete pamatovat, je příchod detektiva ke kamarádovi, co má dámskou návštěvu - beze slov! Je mi líto, ale ještě se mi u Alfreda nestalo, že bych se tolikrát během filmu koukal na hodinky... 60% ()

mohamedsfinger

Alfred Hitchcock romantikem. Toto spojení, které vsznívá na první pohled jako oxymoron, se v toto filmu stává skutečností. Romantická linka příběhu je sice zahalena do velmi povedené detektivky, jež je oslavou voyeurismu, ale stále zřetelně vystupuje na povrch. Proto je možné filmu odpustit pomalý rozjezd, který by byl naprostým zabijákem thrilleru. Už jen samotný nápad filmu natočeného v jednom pokoji při pohledu z okna je výborný, no, a jeho realizece se také povedla. Hitchcock neopomněl ani výběr herců, takže si můžeme to napětí v druhé polovině užíívat s velmi charismatickou dvojicí James Stewart, Grace Kelly. Za jediný výrazně slabší článek filmu tak považuju hudbu, která ne vždy plně souzní se scénou, ale to už je jen drobná vada na kráse jinak skvělého snímku. ()

Sdoom

V mém osobním hodnocení určitě nadprůměrný Hitchcock. Krimi stránka mi zas tak úžasná nepřišla, i když něco málo napětí tam bylo. Mnohem víc se mi líbily dialogy, Grace Kelly s Jamesem Stewartem jsou prostě skvělí a přirození (navíc Grace překrásná :-) ). I proto dávám 4 hvězdičky. ()

slovan1

Starý mládenec upoután na vozík, se doma nudí a sleduje sousedy... Nejednou se mu něco nezdá a začne se v tom šťourat. Sorry, ale tohle byla nuda bez spádu a napětí. Nemůžu se přiklonit k většímu hodnocení, protože všeci říkají že je to klasika a kdo ví co všechno. Námět je ovšem dobrý, ale snad o třídu výše je pro mě Disturbia, která měla všechny aspekty chybějící v tomhle filmu. ()

Ferinka

Okno do dvora mě bavilo daleko víc než Ptáci, protože mi dávalo prostor domýšlet si a teoretizovat, co se teda sakra v tom bytě děje. Nasmála jsem se (scény se svérázným venčením psíka) a napnula se dost, takže spokojenost. ()

adamulefa

Jednoducho dokonalý film. Počas celej dĺžky 112 minút som sa nenudil ani nachvíľku. Zaujímavá ľúbostná "zápletka" a tiež veľmi prostý ale efekte premyslený hlavný príbeh s takou dávkou napätia aké som vo filme nezažil už dávno. Fakt, že dej sa odohráva prakticky v jednom byte a na dvore pred ním na atmosfére a napätí nič neberie. Herecké výkony, kamera hudba to všetko je zvládnuté majstrovsky. K filmovej klasike sa často nedostávam ale v tomto prípade to neľutujem ani z bla. Už chápem prečo sa Alfred Hitchcock považuje za najlepších režisérov všetkých čias. Tak jednoduché a krásne zároveň. To jednoznačne musíte vidieť ! ()

Babous

Dloooouhá a natahovaná nuda vede k několika vzrušujícím a brilantně natočeným scénám na konci. Nebýt hvězdného obsazení, hodnotil bych ještě níž. ()

Germanotta

Celý film je v podstate o mužovi, ktorý celé dni nemá nič na práci než sledovať susedov cez okno. Nezdá sa mu jeden sused a tak ho začne sledovať ďalekohľadom, ukecá pôvabnú Grace Kelly, ktorá predvádza pred kamerou svoje krivky, aby sa vlúpala do susedovho bytu a zobrala nejaké dôkazy, ktoré potvrdia susedovu vinu. Dej je napínavý, človek si nieje istý či sused skutočne zabil svoju manželku alebo nie, preto dej nemôže byť predvídateľný. Je to ale jeden z horších Hitchcockových kúskov. ()

BMAJTZ

Na dnešní poměry hodně ale skutečně hodně pomalu se rozvíjející thriller. Nic proti tomuto stylu nemám, ale dokážu si představit jedince kteří to nepřekousnou. Je třeba říci, že Hitchcock formoval tento žánr a jde to vidět, při sledování si vybavíte nejden thriller který částečně vykrádá nápady. Jinak jak už je u mistra zvykem, atmosféru si to buduje dobrou a onen záporák je z mého pohledu poměrně zajímavý. Je to totiž normální člověk a ne android, kyborg, vyšinutý maniak a nebo kdo ví co. ()

tempus

Spoilery vysoce pravděpodo bn é:;; Aneb Týden v tichém domě pouze s jediným vypravěčem, a tím je znuděný chlap (výborně napsán a zahrán) -fotograf s oknem do vnitřku bloku. Tam sleduje sousedy a komentuje to (s ošetřovatelkou a s přítelkyní, o které si myslí, že není žena do pohody) a vy si můžete vybudovat vlastní názor (já jsem si ho vytvořil) na špehované sousedy. Například jsem pocítil k slečně sošné zájem se s ní skamarádit nebo soucit se slečnou osamělou. Postupně napětí naroste do překvapivě vysokých mezí, které není správně zúročeno na konci. Po dlouhý čas jsem si myslel, že to dopadne, jako v nějakém filmu nebo v 1 dílu nějakého seriálu (které z tohoto příběhu kopíruje) , kde vyšlo najevo, že zavražděná je někdo jiný, něž si ti 3 domýšlejí. K závěru nebudu tak kritický, jaký bych byl k současným (a k dílům mladších 30 let) krimi/mysteriózním snímkům. Beru to tak, že tehdy ještě všechno natočeno nebylo, a proto nebylo třeba konec vůbec komplikovat. PS rozradostnilo mě to, když jsem zjistil jaká žena hrála přítelkyni, protože zpětně jsem poznal, o jaké dámě byl film Grace,kněžna monacká (a hlavní roli dostala moje velmi oblíbená (a velmi pěkná) herečka) ()

srbak

Okno do dvora je filmový klenot, krásna ukážka čistokrvnej lásky a dokonalosti, ktorú vám Alfred Hitchcock naservíruje na zlatom podnose. A ja tak nejak milujem každý jeden aspekt tohto filmu - od originálneho námetu, skvelého hereckého sóla sympatického Jamesa Stewarta, vybrúsených dialógov, milostný konflikt, až po samotné stupňovanie deja, ktoré pracuje s každou jednou scénkou a neustále drží diváka v napätí. Nemožno opovrhnúť ani výborným dosadením jednotlivých postáv, pri ktorých divák nadobúda pocit, že ich pozná a tým pádom sa dokáže vrelo vcítiť do situácií a konfliktov, ktoré daný susedský život rieši. Od začiatku do konca bezchybné, bez nároku na jediný nedostatok, na druhej strane jednoduché, prosté. Už dlho som nevidel tak s ľahkosťou, elegantnosťou a zároveň prísnosťou prezentovaný snímok ako Okno do dvora. Môžem len konštatovať, že je veľká škoda, a zároveň obrovské šťastie, že filmov ako tento je len málo. Bravo! ()

JADIM

Hitchcock asi okolo toho nápadu nemal moc čo povedať a tak sa radšej sústredil na pre neho typické všemožné dialógy, ktoré často nesúvisia s príbehom a aj keď súvisia, tak sú niekedy zbytočné. Ten sympatický nápad sa tu rieši len tak, mimochodom, alebo to slúži ako zámienka na to, aby sa Pán Cock mohol vyhrať s tými rozhovormi. Je chybou od tohto očakávať reálny Mysteriózny Thriller v podobe, ako ho bežne poznáme. 4/10 ()

Amy Adams bude ženou v okně

Amy Adams bude ženou v okně

27.07.2018

Režisér Joe Wright (Pýcha a předsudek, Anna Karenina) si jako svůj další projekt vybral adaptaci knihy The Woman in the Window, která neskrývá svou inspiraci v hitchcockovském thrilleru Okno do dvora… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011