Dej seriálu sa odohráva v roku 1974. Lars Weber, je mladý, dvadsaťpäť ročný, psychicky odolný, ambiciózny muž, ktorý žije vo Východnom Nemecku (NDR). Čoskoro dostane možnosť preukázať lojalitu k svojej krajine a ako čerstvo vycvičený tajný agent „Romeo“, bude vyslaný na dôležitú misiu do Západného Nemecka (NSR). Jeho úlohou bude nadviazať vzťah s Lauren Feberovou, osamelou ženou, ktorá žije so svojím problematickým, tínedžerským synom a získavať od nej  informácie. Lauren totiž pracuje ako britská analytička správ v západonemeckej odpočúvacej stanici na Teufelsbergu. Zatiaľ čo sa Lars vydá na svoju misiu, do iného sveta a medzi ním a Lauren sa rozvíja krehký vzťah postavený na neistých základoch, odkrýva sa pred nami zaujímavý svet ďalších hrdinov a rodín z obidvoch strán Berlínskeho múru. Jedným z nich je aj učiteľ Axel, ktorý už viac nechce znášať obmedzenia východonemeckého režimu a vydá sa na nebezpečný útek cez tajný tunel, ktorý vykopali jeho priatelia pod  Berlínskym múrom. Ďalším zaujímavým hrdinom je aj Larsova sesternica Klára, ktorá je nádejnou plavkyňou NDR a dostane sa do národného Olympijského tímu. Tam bude nútená užívať tablety na povzbudenie organizmu, ktoré jej budú spôsobovať znepokojivé vedľajšie účinky. Na obidvoch stranách nájdeme kladných i záporných hrdinov a i keď majú rozličné ideológie a železná opona pre nich predstavuje neprekonateľnú prekážku, všetci žijú pod rovnakým nebom. (RTVS)

mnx

Další NDR-SRN totaliťák ve stylu Balón nebo Životy těch druhých, který mě tentokrát spíše zklamal, ale popořádku. Vzhledem k rozlehlosti 3*90 minut jsou postavy většinou dobře vykreslené, komunistické zrůdy pěkně vynikají, všudypřítomné špiclování, frustrace, přejezdy přes berlínské checkpointy a s tím spojená buzerace, vězení, bezcharakterní postavy i ty, v kterých se nakonec pohne svědomí, dokonce i doping východoněmeckých sportovců, vše tam je. V sérii je více významných postav, ale většina děje se točí kolem mladého agenta Stasi, který je cvičen jako Casanova k účelu balení žen ze západu pracujících ve vládních zařízeních, aby získal jejich velmi cenné informace. Vedlejší postavy, většinou jemu blízkých lidí z rodiny či jejich známých, a také z rodin oněch nebohých žen ze západní strany jsou také velmi dobré. Docela jsem si v té komplexnosti lidí a jejich osudů liboval, a to hlavně první 2 díly. Jenže očekávaný zvrat a významný závěr typu "vše na konci" se nějak neděl, prostě to skončilo.. tak nějak nedokončené. Nebo jak by někdo řekl - s otevřeným koncem. Otevřený byl na můj vkus až moc. Škoda, protože jinak to koukatelné opravdu bylo. ()

rigby

Už první díl mě velmi zaujal. Na to, že se jedná o televizní miniseriál, je to natočeno velmi dobře, má to hlavu i patu, nechybí napětí ani momenty překvapení. Výborný scénář nutí diváka neustále sledovat dění na obrazovce, aby mu neutekl žádný detail. To jsem od tohoto počinu, na kterém se podílelo i tolik českých tvůrců a herců, vůbec nečekal. Těšil jsem se na každé další pokračování. Jen ten závěr mi přišel hodně otevřený, nějak se stále nemohu smířit s tím, že je to opravdu konec. Výborné dílo s vynikající atmosférou a velmi dobrými herci, kterým se dá věřit každé slovo. ()

morepower

skvěle natočené, skvěle zahrané, ale ten konec-nekonec. Chtěl jsem rozuzlení a linky jasně dotažené do konce. Je pravda, že ten konec, stejně jako průběh, popisuje tu dobu a její bezvýchodnost. ()

Martina_K

Skvělý špionážní seriál, který mě vtáhl do děje a nepustil. Film o přetvářce a lži a jejich dopadech na lidské osudy. Oproti české seriálové tvorbě působí jako nebe a dudy. ()

jerzy1976

Skvělé! Nečekal jsem zázraky, začal se dívat více méně omylem a pak už jsem se nemohl od sledování odtrhnout. Komentář rikitiki vše plně vystihuje. ()

DrifterSoul

Čtyři hvězdičky. Dobře natočené, velmi realistické.... a se Sofií Helin (!) Ano, kdysi jsem v Berlíně stál u zdi, nedaleko Friedrichstrasse a koukal na ten systém důmyslných barier, které šíleným způsobem rozervaly žijící město. Separovaly bloky domů - a především lidi v nich žijící. Něco neskutečného, surrealistického. Zrůdného. Moc dobře, že tahle doba je už pryč. Snad se nikdy nevrátí. ()

bonsetti

Z velké části proklikáno - dost zdlouhavé, nic moc se tam neděje a hlavně - on je mi nesympatickej a pořád blbě čumí. Vzdal jsem to, 3. díl už jsem nedal. Přesto je to místy zajímavé, proto 2* ()